Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(82)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Si eu la cafea,cafeaua de la pranz haha, cica 4 cafele/zi diminueaza sansa sa facem depresie Oare ce inseamna o cafea? o cescuta de aia mica mica de expresso sau o cana de asta normala cum beau eu ?

Ankaaa,ce vreme suuuper!! A venit vara in octombrie Chiar ca e vreme de gratar!!! Eu cred ca ma duc si io la shopping, in speranta ca toti ceilalti omuleti au plecat la plaja
La noi la cresa le da nutrilon.

Mirela, pupici la motani si tie multa putere sa ai grija de amandoi!

Bebelu, e super fain tortul, felicitari!!

Nu mai stiam ce vreau sa zic, am inceput de 3 ore mesajul asta, gata plec la plimbare, ar fi pacat sa ratez singura zi de vara din tara asta


Diana & Adeline
Dear baby
Cutia cu surprize

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Carmen;

Struguri rosii am bagat nu rosie!!!!!ar fi cam ciudat intradevar cu ..a iesit f bun..zzzz la Soniuc..bagat in gurita..muci..innecat..dar a papat!
Mai ma duc la farmacie ..nush ce solutie sa-i mai cumpar la muci..de mai mult de o saptamana..nu poate papa saracutza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

carmen, analizele le au iesit ok
Razvi e cam la limita cu fierul, adik i a iesit 29 si intervalul este intre 27 - 109
in rest toate buna

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

tunde aaaaaa struguri rosii, am inteles ! mie mi-a zis stanciu sa ii dau sinupret cand are muci. acum am uitat cate picaturi. dar ma citit pe net c intre 10-15 pic de trei ori pe zi. cica e f bun, si e din plante
mirelush pai si cu diareea asta ce mai e? offf snatate multa
lorich tu cate pic de sinupret i-ai dat maslinutei ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Carmen mi-a dat dr. 7 picaturi/zi; mai, sunt din plante, dar au si nitel alcool pe acolo, deci daca nu e nevoie mare, mai bine lasa; are fectul de a usca mucoasele, de a miscora tonele d emuci (la noi nu a avut succes, in continuare suntem cu rauri si lacuri si jacuzzi)...ma gandsc la voi, daca ei nu curg si ii ususca si mai mult...nu stiu. Sfat: fa-i aerosoli cu ser fiziologic si atat- pune 2 ml ser sau chiar 3 si fa-i, poate se fluidifica haraiala.

Mirela sanatate!

am gatit, am facut shoppingu, am fot nitel in parc, harnicie pe mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns de_ea spune:

Buna ziua dragi mamici si buburuze!
Sunt in culmea fericirii!!!
Simt ca se vede o luminita la capatul tunelului.A mancat Medeea dimineata 3 lingurite de piure de fructe,la amiaza 5 lingurite de piure de legume cu carne de pui si acum jumatate de iaurt de 150 ml de la covalact.A ajuns-o foamea pe mititica.
Dupa ce ieri nu a mancat nimic pana la 22 cand i-am dat 40 ml de lp fortat.


Multa sanatate puiutilor raciti!

Andreea, mami fericita de printesa Medeea 14.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

Deea, stai linistita, foamea e cel mai bun bucatar! Incet incet o sa manance de toate, nu dispera.

A mea nu mananca combinatii de legume si fructe. La ea e limita: fructul e fruct. leguma leguma...ca ma-sa!

AMR:5 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Carmen;am luat azi pivalone si nazomer..cica pivalone trebuie folosit in stil "belgian"..turnat intr-o nara pana curge afara prin nara aialalta./.ce bine am esplicat..sper sa dea roade!

pup fetili..ma dor shalele..toata ziua am trabalit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

..n-a mai intrat nimeni la pravalie?
atunci pun lacatul
ne revedem maine!cine vine prima da cafeaua de Duminica!
pa si pusi!culculus pufos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

io s in rahat pan la gat si la propriu si la figurat
saracutul de Razvi cand il apuca burtica, urla de jale
il doare de te apuca si pe tine durerea
bine ca n au avut colice, ca daca mi plangea si atunci asa.....ma impuscam in cap

off
sper sa si revina repede

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput