Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(82)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Neata!

Tunde,arunca si la mine cafea.
Felicitari pentru pamant,pentru planuri...va fi totul bine,va iesii casuta asa cum ati visat-o multa succes va doresc.
te cred ca ai emotii..eu ma duc o data pe saptamana sa vad locul de casa,ii zic sotului ''hai sa vedem moshia''
de luna asta incepe constructia la a noastra,asa ca voi merge saptamanal sa vad cum rasare cuibul nostru.

ma duc sa ma culc. sunt iar nedormita,desi de la 3 s-a tot dus tati la bebe,dar aud orice si oricum nu am dormit.



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

am bagat o ciudatenie la cuptor-fulgi de ovaz+musli{inmuiat in lapte fierbinte}+prune+struguri rosii+ou+praf de copt+vanilie..mirodenii;ienibahar+scortisoara+cuisoare..sa vad ce iese..odata am mai facut cu mere..a fost demential..sa vad acu!

A si un dovleac pt copt!sper sa fie dulce-dulce,.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

Neata ! de obicei nu beau cafea, dar in dimineata asta sunt zombie. s-a trezit Andrei de o mie de ori ... mititelul nu putea sa respire de muci. ii era somn se freca la ochi si dormea. desi i-am pus o tona de ser si vibrocil inainte de culcare . si in timpul noptii ii mai bagam cate 5 ml de ser...degeaba. stiti care e faza....mucii nu sunt lichizi...nu curg...dar sunt acolo undeva. doar dimineata dupa ce pun iar vibrocil si il las la el in camera, il gasesc cu mucii in gura, dar dupa aceea nu mai curg, dar se aud, pe el il deranjeaza, sforaie in somn, etc. vibrocilul asta mi se pare apa de ploaie. sa ii iau sinupret?sau ala e numai pt muci lichizi ?
tunde pe noi ne-a intrebat d ela inceput daca avem porbleme cu spatele...ca nu avem voie. da, e solicitant...dar se si vad rezultate. bai , dovleacul suna bine, dar ciudatenia aia, vanilie cu ou rosii, musli...huh ?

ma bag la copt mere, piersici, etc. e ok daca le coc si le bag in borcanele la congelator, nu ? adik nu isi pierd din vitamine ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata

au dat o in diaree
de 3 ori l am schimbat pe Razv azi noapte si pana la ora asta de 3 ori
urla saracu de burtica la fiecare partz noroc ca mai era in casa espumisan, de cand erau mici mici i am dat o lingurita si s a calmat

greu cu copii bolnavi

pupici

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

neata
Tunde...sa stapaniti sanatosi terenul si abia asteptam sa vedem frumoasa casuta
carmenofff...Andreiutu mic si dulceincearca fluimucile un siropel pt bebeii cu muci..e f bun
Mirela..draga mea mamica eroina.as veni sa te ajut cu motaneii..dar sunt atat de departe,trimit pupici virtuali si multa energie pt mamica lorDoamne ajuta sa se faca repede,repede bine
eu fug putin la shoping ca sta soacra mea putin cu Tudor,profit si eu de ocaziee prima oara singura
pup fetele si LMA sarbatoritilor zilei,mamici si pitici!!!!!

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

angi
spor la shoping
ce as vrea si eu.....dar n am nici cu ce,nici timp....alta data
mi e dor de vremurile cand mergeam prin magazine cu o colega de serv
alegeam ce ne placea si ea le proba, aveam aceleasi masuri,mie mi urat sa probez haine, dar ei ii placea...off

tunde sa aruci si la mine cu o bucata de dovleac copt

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturas2010 spune:

neata..
Mirela, nasol cu motaneii..dar te descurci tu...
Tunde, Simo ce fain deja va apucati de case, cunosc sentimentul de a vizita terenul rareori si vasand la ziua inceperii lucrarilor de constructie..si noi avem un teren intre paduri, de fapt cad copacii pe noi..la marginea orasului...dar mai e cale lunga pana la proiecte ..

si eu am cumparat acum de la piata dovleac placintar, asa se si numea, e putin diferit de cei de alta data, sa faca mami diseara o placinta si o sa ii dau si Clarei putin..ca tare pofteste la ce mancam noi...
ea stie cand ceva se pregateste ceva pe aragaz, cand miroase bine a mancare..stie fata tot, ca am tinut-o dupa noi si cand mestecam in oala si e asa de incantata..gospodina iese din ea..manca mami pe ea..

si..buna ideea cu fructele coapte si congelate..nu m-am gandit..




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

in sf au adormit si copii, ei care acum se trezeau dupa primul somn...totul e pe dos
le am facut lapte fara lactoza, sper sa si revina
s a lamurit si nenea Robi ca nu i fac nik rau cand ii pun picaturi in nas si acum sta frumos, nu tre sa l mai tin fortat....in schimb nu deschide gura sa i dau nurofen si inca e febril
al draq de virus, nu vrea sa se dea dus

fluturash...pupici lui Clara, tare frumoasa s a facut...doamne si cand te gandesti ca a avut 1400 g...acum e ditai domnisoara


mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

mirelush pup motanii bolnaviori ! nasol cu diareea...offffff. parca facurati analize. cand le iei? scuze daca ai zis...sunt zombie !
angie mie mi-a zis stanciu sa ii dau sinupret cand are muci pt ca e din plante si nu ii face ru la stomacel, stii ca el e cu refluxul. si ziceam mai devreme ca nu are muci lichizi...de unde?! sta numai cu ei in gura saracul.
fluturas vazut poze de Clara, ce mare s-a facut, si ce frumoasa ei, ce ochi expresivi are. felicitari, bravo ! ce smechera e ea acolo in picioare pe canapea cu cozorocul de la sapca la spate...vorba mirelei, cand te gandesti ca s-a nascut cu 1400g !ce repede cresc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

Ziua buna, fetele!

In sfarsit am ajuns la zi cu cititul dar sa stiti ca mare lucru nu mai tin minte la cat am citit.

So...mi se strange inima cand aud de bebei bolnaviori...Multa sanatate si multa putere mamicilor, mai ales tie Mirela...e greu cu un bebe bolnavior, d'apoi cu 2?? of, of

A mea si-a mai revenit, acum se rezeste doar de 2 ori pe noapte in schimb la 6-6.30 e in picioare, zilnic. Azi dimineata s-a trezit plangand si cam tusea...sper sa nu ne ia si pe noi vitoza. Vad ca in rest n-are nik, Doamne ajuta!

De papat eu nu prea am sa va spun...Noi papam fructe+ branzica+iaurt+biscuit/cereale dimineata, la amiaza eterna supa din legume+ carne/ou si seara lapte cu cereale. Cand aud la voi ca inca beau 200 ml lapte si apoi inca 100, mi se zbarleste parul. Pai, a mea n-a baut never ever mai mult de 200...acu bea maxim 180 la masa de seara, in rest 150-120...In schimb papa bine mancarea solida. Inca nu mi-a refuzat cu buzitele stranse. Deschide pliscul la orice. :) La ficat inca nu am ajuns iar peste nici atat. Ca sa nu mai spun ca eu era sa mor de la pangasius. Am facut o intoxicatie faina de tot cu senzatie de sufocare, greata, durere generala, ameteli...bleah. De atunci nu mai mananc peste congelat de nici un fel, doar proaspat....si asta de vreo 8 ani.

Asa...noi inca nu ne ridicam, avem tendinta dar nu reusim. Stam f bine in fund, ne ridicam in fund ca hopa mitica, cum il pui cum se ridica. Nu merge in patru labe dar nici rama, e undeva la mijloc sau o combinatie. Avem 2 dintisori jos si 2 fasole mari sus care dor. Nu mai stam la schimbat, vrem doar in fund. Sta linistita doar la reclame si...muzica simfonica. Nu stiu cui s-a aruncat, probabil la nanu ca el e ala cu abonament la Filarmonica.

Cam asta ar fi.
daca-mi mai amintesc ceva revin
O zi superba va doresc!

AMR:5 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput