Strugurasi Sept-Oct 2011-Haideti fetele!(117)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

wowwwwwwww! BRAVO INUTSA! BUN VENIT BEBE TUDOR!
EU INCA SUNT IN STARE DE SOC. deci Ina s-a internat La 1 si LA 2 A NASCUT. Sau, ma rog, la 1 avea dilatatie 3-4 si la 2 a nascut?!!!? Vreau si eu asa!!!!!!!!!!!!!


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 35+ cu Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Felicitari Inutsa !!!! Bine ai venit Teodor

E cel mai scurt travaliu din odisee?

Ma bucur atat de mult, abia astept sa auzim povestea

Lali, la mine in mesaj scrie bebe Teodor


Lena - 38+

AMR un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Fetelor noi suntem bine... incercam sa dormim.
Tare greu ne-a fost azi. A fost tare agitat, a dormit foarte putin si a plans destul de mult... inca nu-mi dau seama daca are colici sau nu Aseara la fel am facut offf nu ma descurc deloc fetelor....
In plus am observat ca daca il pun la san si e nervos nu ia sanul... se tot agita. Poate gresesc eu cu ce mananc.
Cu iritatia nu am progresat deloc... e tot iritat... ce-i drept de cand il las la aer nu mai e chiar asa iritat, in seara asta incerc cu apa bicarbonata si nidoflor, sa vedem poate merge si la noi.
Sunt tare obosita, va las si sper sa intru mai tarziu... sper sa pot de micut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Felicitari Inutsa !!!! Bine ai venit Teodor !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Fetelor ghinduta mea are o pata mica rosie pe una dintre pleoape.Cu ce sa-i dau si eu?

Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_b spune:


salutare si de la noi!

fetelor imi pare rau ca nu apuc sa intru deloc! pe net. azi a fost o zi mai calma si am reusit sa pun cateva pozici. spre rusinea mea probabil nu voi apuca sa recuperez. dar macar de la cap asta sa fiu la zi.
nu ca bb m-ar solicita foarte tare, e cuminte si dulce, dar pana ieri am avut socrii pe cap (multumesc lui DD pleaca sambata din tara si scap )
in plus pe cea mare o tin saptamana asta acasa, si intre alaptat si timp bb, e toata calare pe mine. acum ca sa pot sa scriu am lasat-o 30 min in plus la desene

noi papam in continuare san. regurgitam destul de des. facem kk de 3-4 ori/zi, stam din ce in ce mai mult treaz

voi ati facut baita in caditza pana sa cada buricul? ca noi facem "dus", nu il tin in apa ... si cum ma vad abia sambata cu pediatra nu stiu daca e ok sau nu.

si aceeasi intrebare pe care am mai citit-o ... ce ulei folosim pt masaj?!?




mami fericita de Annelies (30.06.2005) si Ronald (21.09.2011)

AMR ... mai putin de 12h!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_b spune:

Felicitari Inutsa!!! Bine ai venit bb Teodor!!!

Fetelor ... Rugaminte!!! Va rog editati-mi si mie pe prima pagina. Pe bb il cheama Ronald nu Robert. si s-a nascut cu 3350 gr si 52 cm, apgar 9. Multumesc


mami fericita de Annelies (30.06.2005) si Ronald (21.09.2011)

AMR ... mai putin de 12h!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Elly, referitor la ulei, eu stiu ca se foloseste si de migdale, doar ca acela e mai costisitor in Ro... cam 15 ron 50ml. Mie la un plafar mi-a zis sa amestec ulei de migdale cu ulei de masline. Oricum daca o sa iau de masline o sa iau de la plafar daca gasesc, pentru ca as avea mai multa incredere.

Daca tot e vb de travalii... fetelor aveti vreun playlist pentru travaliu? .

Eu vreau sa imi fac unul, dar nu prea stiu ce sa pun. Deocamdata am o singura melodie: Carmina Burana - o fortuna

Daca aveti sugestii le astept


Lena - 38+

AMR un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Rach, si ala de pe pleoapa e tot un fel de hemangiom.nu il da cu nimic. se retrage singur in cateva sapt maxim. si fiica mea are pe o pleoapa si un pic in frune. asteptam si noi sa treaca de la sine. citeste pe net daca vrei.se numeste "sarutul ingerior" parca- popular.

felicitari Inutsa!!!sper sa nu dai peste postudor!

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Marryan ma bucur ca sunteti bine.. si ca Valerica e in norma, sper sa fie si a mea asa..

Oana.. ce bine ca ai laptic..si bebelusa cuminte..

Elly
.. da socriiii , o sa modific eu mai incolo in listuta , acu sunt pe fuga.., asta daca nu modifica na dintre fete...

BINE AI VENIT TEODOR
BRAVO INTUSA


Eu am sunat doctoita si am vb cu asistenta ei.. cica bebe sigur face caca asta de la laptele de soia, insa dupa cum vb .. nu prea am incredere..Oricum maine mergem iar la dr.. imi e groaza de dr , ca atata am sunat-o///
Ionela crezi ca la 5 sapt poate fi un puseu de crestere? asta mica a mea a papat la 6, 8.30. 10.30. 12... si numai cu plansete a dormit la 13 si ceva.. ea mananca de regula la 3.5 h ...
Sau e posibil sa fi scazut iar lapticul, pe fond de stres, sanii imi sunt iar moiii.. si pana ieri erau tari tari intre alaptat..
Ieri am cam uitatt sa mananc si sa beau apa...



Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput