Strugurasi Sept-Oct 2011-Haideti fetele!(117)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Mesaj de la Inesa:
"M-am internat. Bb a hotarat sa vina azi. Dilatatie 3-4, dureri suportabile. Incredibil pentru mine, nasc azi! Yuppy!"

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna burticute si mamicute !!!

Eu am treaba multa zilele astea,drumuri de facut de asta mai slabut cu DC-ul .

Naste Inutsa ,asa ca HAI INUTSA Are dilatatie 3-4 si e internata.

Revin cu noutati imediat ce am. Diseara o sa mai pot intra asa,calumea,sa si recuperez.

Va pup pe toate.

Pentru Raisa
Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Buna!
E foarte tare Inesa daca a reusit sa sms-uiasca atata lume! Nastere usoara la toate mamicile care urmeaza!

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

multumesc ionela da as dori sa mai postezi linku ca sa mil salvezi.


eu am fost la gyne si mia dat nistati supozitoare si unguent si bai de sezut cu plante....sa uitat acolo si mia zis ca e de la raceala inflamatie , acum am citit nistatin nu se cunosct studii daca trece in lapte sau nu dar eu mia pus deja ca muream de durere

Valeria e ok, medicul mia zis ca sa nu ma stresezi aiurea, de regurgitat fiecare copil e diferit, si daca a mea regurgiteaza mai mult asa e specific ei.,. dar sa fiu atenta totusi...cu fontanela e in regula, nu avem deshidratare si kk e in norma asta mia zis...

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final

My angel says: "start moving, so I can start blessing"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Salut la mamici si burtici,
desi va scriu rar va citesc constant. Ma bucur mult ca Mihnea si Elena de Sei sunt mai bine.
Lena, multumim pt aprecieri.

noi suntem bine, mancam , dormim, facem kk, crestem. marti mergem la pediatru s vedem cum stam cu sanatatea. sper sa auzim numai vesti bune mai ales ca gogoasa e mancacioasa si vioaie. vreau sa imi zica medicul ca nu se mai aude acel suflu sistolic ca sa ne putem linisti. maine mergem si la dermato sa aflam informatii despre hemangiom si daca e nevoie de vreo ingrijire speciala.

in rest, frumusetea mea zambeste, ma urmareste cu privirea iar eu bineinteles ca ma topesc...

Marryan, si eu am luat zinnat. cica merge pe alaptare cum ti a scris si Ionela. sper ca nu am incurcat persoanele.

la noi cheagul cred ca s a retras. nu mai e nici rosie zona nici calduta.am incheiat antibioticul si raman pe unguentul cu heparina pana la 10 zile.
multumesc lui dumnezeu ca lapticul nu s a diminuat din cauza tratamentului si ca este din belsug. noaptea il mai si mulg pt ca e mult si ma dor sanii groaznic iar cea mica nu se trezeste cand imi explodeaza mie balconul.

mai voiam sa scriu ceva dar am uitat...cand imi amintesc revin.

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Fetelor, apropo de infectii si medicamente. Nu va mai panicati cu medicamentele, cateodata chiar e necesar sa luam si sa nu uitam totusi de riscurile unor infectii. Si in afara de asta, prospectele mai sunt facute si ca sa fie firmele acoperite in caz de efecte adverse. Mai pe scurt, firmele producatoare "sufla si in iaurt" si trec la efecte adverse si contraindicatii cam tot ce se poate ca sa fie ele acoperite in caz de vreun proces. Daca scrie ca nu se recomanda in sarcina si alaptare, e pt ca nu s-au facut studii amanuntite, pentru ca in caz ca se descopera ceva efecte adverse atunci se specifica destul de clar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Alynta, asta e de bine. Inseamna ca nu sunt nasoale contractiile. Sper sa mai primim un mesaj la dilatatie 9

Marryan, uite linkul... eu il aveam salvat http://www.kellymom.com/health/meds/aap-approved-meds.html#Antibiotics O sa il adaug si in documentul ala online
Bine ca e ok Valeria

Oana, ce bine ca ne dai doar vesti bune


Lena - 38+

AMR un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Era varza documentul online.
Am scos drepturile de editare si l-am inlocuit cu ce aveam eu pe calculator.
https://docs.google.com/document/d/1AHrFDWYSPPYDvbf9ZpHlNXxMkNHqUQ0xypsENg5n0JQ/edit?hl=en_US

Daca vreti sa adaug ceva sa ma anuntati. Sau sa imi dati id-ul ca sa va adaug in lista persoanelor care pot edita (trebuie sa aveti cont gmail cred).

Pupici


Lena - 38+

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Lena&year=2011&month=10&day=10&babycount=1" target="_blank"> AMR un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:


hai inutsa !!!!!





Alina cu Darius Gabriel si 37+
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

"Bebe Tudor s-a nascut la 13.55 3650 gr ,scor8-9.sanatos si plangacios nevoie mare!" mesaj de la Inutsa!!!!!!

Felicitari mamico!!!

Alynta merci de mesaj .

Revin.

Pentru Raisa
Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput