fiv dr dragos albu 43

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

ari, cata apa bei in perioada asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

mikado si eu am avut dupa IA 3 pastilute albe/zi. Eram curioasa cate se dau la FIV si daca se incepe dupa punctie sau mai inainte. la mine endo e micut si ma tot rog de el sa creasca ... si el nimic

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Citat:
citat din mesajul lui balanta_tm

ari, cata apa bei in perioada asta?

Cam 4-5 l/zi si 2 cutii de iaurt de baut. Lapte nu pot bea, ca-l vomit. Mananc peste si supa. Am ramas intr-o fiola si jumatate de merional. Maine fac eco si refac analizele.
adrianady spune sa mananc si albus de oua. Deseara ma opresc direct la magazin sa-mi cumpar oua si sa-mi refac stocul de iaurt.

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikado spune:

QiaoBing, la mine nu si-a facut efectul ...si eu am endometrul micut. ma gandesc ca poate acum, dupa histero, isi va reveni oricum cu sinechia si polipii pe care i-am avut nu aveam nicio sansa nici cu IA, nici natural.

voi ati primit dupa histero gynofort? la cat timp dupa interventie ati folosit prima doza?

papa bun
MTHFR mutatia C677T heterozigott, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote
www.fertilityfriend.com/home/mikado" target="_blank">grafic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria81 spune:

aristica dar bei apa nu gluma
pupici si iti tin pumnii pt maine



Mutatia MTHFR 1298 A>C heterozigota, FVL pozitiv, 3 IA nereusite, 1 FIV nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikado spune:

aristica, succes maine!

papa bun
MTHFR mutatia C677T heterozigott, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote
www.fertilityfriend.com/home/mikado" target="_blank">grafic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

mikado la mine s-a dereglat "ceva" la IA, de atunci endo nu a mai crescut cum trebuie (si la IA a fost mic, de aia am si primit Climen) si cm a fost de 1,5 zile. la histero nu a gasit mai nimic, un cheag (ce o fi cautat acolo ?) si o miiiica sinechie, in rest totul roz-bonbon. eu nu am avut dupa histero decat antiinflamator.
aristica unde bagi, soro, atata apa ?

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

ei, pai o si scot

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aristica

ei, pai o si scot

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"



mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salexa spune:


Buna fetelor,


Am ajuns si noi 5 acasa. Dar nu prea stiu cum ar trebui sa stau in pat. pe spate? Intr-o parte? of! Parca am viermusi.


Mergi la inceput