Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (52)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumnphitza am vazut, dar am uitat sa-ti raspund si tie....
isi ia tati pusca, a zis ca daca prinde vreun handralau la usa spala cu el pe jos


Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza asa-i, bucura-te ca ai lapte si poti sa-i dai. si eu la fel am zis, ii dau cat am, cat vrea....

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Fetelorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr, va citesc la dimensiunea normala si asta datorita lui lparpala careia vreau sa-i multumesc din suflet ca a intrat personal sa ma ajute.
lparpala, am vazut ca esti insarcinata in 27 sapt si am zis sa intru sa iti multumesc la odiseea ta dar, imediat am remarcat ca ai un singur mesaj,deci nu esti activa pe Dc.Sarcina usoara in continuare si un bebe cat mai sanatos! Iti multumesc inca o data si te mai asteptam pe la noi!
Mamici dau marul cu biscuite si revin...promit!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ally bine ca a mers. fa o cinste lui lparpala ca te-a ajutat
si eu iti doresc sarcina usoara

am pus poza sa vedeti cum doarme Anastasia cateodata

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

mai da ce liniste pe aici, se vede ca deja e weekend pe la voi pe acolo .. e vineri, e soare, e cald... deci la munte, la mare , la distractie cu voi pe afara

s-a trezit donsoara piscotel, a dormit juma de ora si acum o sa ma duc sa ii dau sa suga si apoi iesim afara, e soare si caldddddddda o scot sa mai prindem ceva soare , ca tot ziceam mai devreme ca are nevoie si pe aici e cu portia, deci tre` sa profit din plin

ally ma bucur ca ti-a fost de folos ajutorul doamnei asteptam sa ne scrii mai des acum nu ?

roxy ce scumpa e Anastasia , a mea doarme tragandu-se de picioare, habar nu am cum reuseste sa si doarma si sa se si traga de degetele

am plecat la si apoi la plimbari pe faleza in centru cu noi

o zi frumoasa va doresc



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

multi si de la noi pt toate!!!
azi sunt happy.... m-am trezit cu un chef sa intru in jeansii mei vechi si am rezbit...tare bine ma simt!!!! ieri am fost la nutritionist si mai am 3 kg de dat jos ca sa ajung la greutatea cu care am inceput sarcina.. eu as vrea sa dau 5,dar si 56 de kg sa am din nou ar fi minunat...
i-am spus ca zillele ce urmeaza imi v-a fi cam greu sa ma tin de regim pt ca vin parintii, apoi botezul cu multe bunatati si mi-a dat un regim minune(zice el) de 3 zile... suna cam asa: ziua 1(detox) mic dejun(inainte de 8.30) 2 fructe, snack(11-11.30) un fruct sau o leguma(rosie,castravete,morcov), pranz (13.30-14) salata(doar din verdeturi si legume) sau legume fierte(fara ulei), snack (ora 17-17.30) un fruct, snack ( ora 19) un fruct , cina (21-21.30) salata de fructe sau 3 fructe...( regimul este facut pe programul meu pt ca termin munca tarziu si ma culc destul de tarziu)..... ziua 2 si 3 se mananca doar proteine( carne,oua, peste,branza...cat se poate de slab) mic dejun- o felie de ham de curcan cu 2 felii cascaval light sau 2 oua fierte cu o felie de cascaval light, snack un iaurt sau 2 brazici topite light, pranz - piept de pui sau vita( fierte sau la gratar) cu iaurt langa( aici se obisnuieste sa papi ca si garnitura iaurt), snack -idem mai sus, cina- tot carnita... in zilele cu proteina nu se mananca delc fructe, legume, salate sau paine)... eu acum am 59,4 si peste 2 sapt , chiar daca voi avea botezul si voi papa mullt si bun in zilele alea, el mi-a zis spus ca voi avea 57,5 ..
PC- doar pt mamici care nu alapteaza se aplica dieta asta


acum fug sa citesc un pic din urma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

alexina am vazut casuta, este foarte frumos structurata. exact asa o luati, mobilata si utilata? ca nu mai stiu. daca da, este super.
ce nu-mi place este ca n-au acoperis casele, arata asa ca neterminate. dar nu aia conteaza, conteaza interiorul cel mai mult si este super.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




nici mie nu mi-a placut treaba cu acoperisul dar cand am vazut intregul cartier si casa in interior am uitat. e mai spanish asa atmosfera.
as vrea eu sa o cumpar si mobilata dar nu, ce vezi in poze e casa model. eu o cumpar doar cu gresie,faianta,parchet,termopane,usi,scari,obiecte sanitare...urmeaza ca eu sa vin doar sa mobilez si sa amenejez curtea
pup

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui moulineta

Neatza,
zana mea a adormit dupa papica de fructe! ne-a trezit la 7 dimi

Alexina frumoasa casuta; spatiul deschis de la parter o face sa para imensa!!! am vazut 2 dormitoare de copilasi... sa aveti parte de ani fericiti acolo!

yvy imi pare rau ca sufera puiuta; ai incercat paracetamol sau ibuprofen?

Mami fericita de zana buna Maria


multumim mult. sa dea DD!!

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Roxy, ai o minunatie de fetita! Ce superb doarme ea...
Strumpitz,pun poze putin mai tr ca acum trebuie sa merg sa pun masa ca ajunge sotul acasa. Te-am mai rugat de cateva ori dar poate acum am mai mult noroc...Nu reusesc sa redimensionez pozele,sa le fac mai mici ..Am tot incercat sa urmez pasii care la un moment dat ii sp lui Roxy, dar nu-mi ies.Ma poti ajuta mai tr? Un puuup mare pt printesica ta minunata!
Pe mai tarziu mamici!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Ma bucur ca am putut fi de folos.
Semnatura nu era corecta. De fapt am o fetita de 6 luni, deci am fost colega de odisee cu voi, dar din umbra. abia acum cand am vazut ca pot ajuta cu ceva mi-am facut curaj sa scriu.
Avand in vedere ca sunt la primul copil, nu am considerat ca pot da alte safturi si atunci m-am limitat la a va citi incat am ajuns aproape sa va cunosc.
Poate de acum voi reusi si eu sa va mai impartasesc din "pataniile noaste".


Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)

Mergi la inceput