Bulgarasii de ianuarie-februarie 2012(21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns annesi spune:

Matza, nu-ti mai fa griji si probleme ca nu e cazul sa te stresezi. daca medicul a zis ca e bine, atunci e bine.
si cu cititul asta pe net, nu stiu ce sa zic... sunt multe chestii utile pe care le gasesti dar sunt si multe care ne sperie si ne dau batai de cap. lasati-o mai incet cu cititul, si asta e valabila pt toate!
eu vineri dupa ce am luat rezultatele de la citomegalovirus si am citit pe net ce poate insemna, m-am pus pe plans . iar dupa ce am vorbit cu medicul si mi-a spus ca e super bine, m-am intrebat de ce a trebuit sa plang atata.....
stiu ca e simplu si tentant sa dam un search pe google dupa ceva, pe mine ma mai incurajeaza si meseria ca sunt tot timpul la calculator, dar trebuie sa ne impunem o limita.
si acum ca sa nu caut prostii despre virusi, o sa ma uit pe site-ul de pe care si-a luat Alina lucrusoarele.

Anne 23+ de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:


Multumesc fetelor, Matza e linistita.

Uf ca e abia miercuri iar eu sunt tare obosita, abia astept sa vina week-end-ul.
Intre timp stau pe site-ul trimis de Alina, ala cu hainute

+21

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubbles21 spune:

Ziua buna.Noi suntem in spital de luni.Maine ne da drumul acasa.Suntem bine doar ca se mai intareste burtica din cand in cand.Bebelina misca de una .Eu dorm intruna ca ma plictisesc,mai un film si tot asaAbia astept sa ajung acasa

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubbles21 spune:

Azi am intrat in 20 sap.Suntem la jumatatea drumuluiCat am stat aici s-au nascut o gramada de bebelusi .E superb sa vz gamaloacele de 3 kg .Sunt atat de mici de nu imi vine sa cred ca asa o sa fie si al meu

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubbles21 spune:

anahadasanoi suntem bine.Stam la orizontala ca sa nu se mai intareasca burtica.Acum am vazut ca esti gemeni Felicitariiii.
Noi inca speram sa se schimbe bebe si sa fie baietel.O sa vedem pana la urma la final cand va iesi ce e

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annesi spune:

ce dragute sunt tapetele de la all4baby! daca i le arat sotului, nu ma mai lasa in pace pana nu luam si noi, mai ales ca in weekend vroiam sa zuravim camera

Anne 23+ de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annesi spune:

Bubbles iti doresc multa sanatate, sa nu se mai intareasca burtica si sa fie si bebe sanatos. imi imaginez ca primesti no-spa injectabil de 3 ori pe zi. stiu ca dupa cateva zile doare, dar o sa fie bine.
mult succes!

Anne 23+ de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubbles21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui annesi

Bubbles iti doresc multa sanatate, sa nu se mai intareasca burtica si sa fie si bebe sanatos. imi imaginez ca primesti no-spa injectabil de 3 ori pe zi. stiu ca dupa cateva zile doare, dar o sa fie bine.
mult succes!

Anne 23+ de

Pastilute iau.Si probabil ca o sa imi dea sa iau si in continuare.

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Buna dimineata!
Noi implinim astazi 24 de sapt, abia astept sa-mi schimb semnatura!
Mady, eu am citit ca nu e bine sa dormi pe spate pt ca nu se oxigeneaza sarcina… Acuma nu stiu ce sa zic, si eu ma chinui rau cu dormitul pt ca dormeam pe burta inainte, acuma parca amortesc numai in lateral, desi am citit ca e recomandat sa dormi pe partea stanga, dar nu stiu de ce..
Aerilian, multa sanatate si ai grija sa consumi lichide ca sa previi deshidratarea! Si eu folosesc ceai de menta, fara zahar e eficient! Sa te faci bine repede!
Elenush, multa sanatate si La multi ani!
Alina, si eu am facut gogoselele astazi, multumesc pt reteta, au iesit tare bune, sunt simple si delicioase. Abia astept sa ajunga si puiutii de la gradi sa le bucur sufletele si stomacelul! Vor fi tare incantati!
Bubbles, multumesc pt felicitari! Vineri avem iar programare la medic, suntem tare nerabdatori sa-i vedem pe prichindei! Multa sanatate si sa treceti cu bine de perioada asta mai dificila!

O zi frumoasa tuturor!

Ana, mami de Darius (2005), de Sara (2007) si de gemeni 23 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina1983 spune:

SALUTARE dragelor si de la noila toata lumea,,felicitari celor care au rezultate bune la analize,eco si care ati mai aflat de sexul la bebei iar fetele cu problemute fruntea sus si doamne ajuta ca totul sa fie bine pana la capat.Matza exact cum ziceau fetele nu mai citi toate prostiile de pe net,daca doctoru tia zis ca e bine tu acum cauti sa il verifici?orivum nu obtii nimic decat stres si suparari care nu fac bine deloc la bebelus,eu una vreau sa zic ca habar nu am de nici un parametru de masurare a analizelor,nu am vazut nici o analiza in ochi totul e pe calculator la spital daca ceva iese prost ma cheama sa repet daca nu primesc scrisoare cu felicitari totul e ok si uiteasa nu am eu grija sa vad ce e bun si ce nu,,asa ca sezi calma.Bianca purtatoare de streptococ grupa b sunt si eu,,aici miau zis ca o sa imi dea tratament in luna a 9a cu antibiotic iar pt siguranta bebelului imi administreaza antibiotic in travaliu,asa ca pt mine domnu streptococ e neinteresant,,,poate o sa ziceti ca is inconstienta dar incerc sa nu ma stresez pt toate minunile.ACUM VA POOP SI O SA INCERC SA MAI SCRIU UN PIC MAI TARZIU POOOOOOOP

Mergi la inceput