Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (8)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Sunt si eu curioasa, in afara de Anaemi, Marryan si V_Florina, cine mai vrea bebe aici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

Buna fetele.
Se face saptamana de cand n-am mai scris. Mai precis, de cand am fost la intalnirea de miercuri, care a fost foarte foarte faina

Apropo de intalnire, a ramas pe miercuri, ora 13, parcul Moghioros?
sper sa pot sa ajung, m-a anuntat alex ca e cam departe de noi si s-ar putea sa aiba treaba

Miercuri dupa ce m-am despartit de voi am fost la spital, la controlul de 6 (de fapt vreo 9 ) saptamani. Am stat 6 (!!!) ore, pana pe la 11 noaptea. Am zis ca turbez de nervi. In fine, s-a terminat, controlul a fost urat, m-a durut si cica avem liber la sex. Om avea noi, dar degeaba, ca eu am o frica de mor!

Urez si eu cu intarziere la multi ani tuturor bebelusilor care s-au sarbatorit, si Deliei care si-a sarbatorit ziua

Felicitari pentru copiii botezati, vrem sa vedem poze
Ma duc la dentist, revin cu restul de informatii dupa



Oana, mami de strumf Casian Octav (29.07.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

Miha, si eu mai vreau cel putin un bebe. Sotul viseaza la 3 copii, ca el are 2 frati (de fapt 1 frate si o sora). Dar nu acum... cam 2 ani distanta intre ei, minim. Ca nu fac fata.

Oana, mami de strumf Casian Octav (29.07.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Bun venit Adriana! In legatura cu bebelina care plange mult ziua, sper ca s a mai rezolvat situatia si nu mai plange asa mult. Eu stiu, poate are colici si de aia plange. Te ai gandit sa i dai ceva pentru colici? Noi suntem pe infacol si vad ca functioneaza. Sper sa incetam curand, ca cica dupa 3 luni se micsoreaza sau dispar! Sanatate multa si o bebelina ca mai cuminte!

Fetele, noi pe 6 sau 7 oct avem programare la vaccinul impotriva TBC. Va rog sa mi spuneti daca in Romania e obligatoriu, caci aici nu e. Aici se face doar la copii care merg in tari cu expunere mare de risc la TBC si se pare ca Romania e una dintre aceste tari. Astept parerile voastre. Sa i l fac sau nu? Voi l ati facut la bebeii vostri?
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crudiutalida spune:

Babyblue, Babylicios felicitari pt micutii crestini!!!!!,urmam si noi pe 15
Sunt foarte bucuroasa ca bebelina mea a inceput sa doarma de la 23 la 5 dimineata....e super.......,in rest suntem bine....
mihahegarty noua ne-a facut vaccinul contra TBC in maternitate..
toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

fetele...eu tot citesc dar am o lene sa scriuuuu si mi-e un sooomn ...

Florina, noi inca nu ne-am hotarat cum o sa facem...ce metoda sa aplicam. Sper sa nu raman insarcinata pana ne-om decide noi


Noi mai vrem un bebe, dar peste mai multi ani. 4-5 . Dar cand urla Petru (si asta se intampla cam des in ultimul timp), imi trece de de toate cu toate ca Filip spune la toata lumea ca la anul o sa mai avem o fetita

Sper sa nu aiba gura aurita...Sau sa fie doar partea cu fetita nu si cu "la anul"

Apropo, Miha, este Sf. Xenia de la Sankt Petersburg

Oana, si mie mi-a fost frica la inceput, mai ales ca stiam ce ma asteapta, dar acum, dupa o luna jumate , ma mai doare doar putin

Crisspy si pe mine ma intereseaza cum este faza cu refluxul, mai ales ca Petru, in ultimul timp vomita f des si mai mult branzit ... si plange f mult ziua...nu stiu ce este cu el

Mamutz, cum ii spuneti lui bebe: Petru sau Nectarie ? Nu de alta , dar sa-i spun si eu cum ii spuneti si voi



Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

La multi ani (si aici), pt ieri lui bebe IUSTIN al Ramonei si bebe IUSTIN al lui corry !

La multe lunite lui FILIP, MATEI si IUSTIN !!!

Ieri am iesit cu Petru in wrap....este super! Uitasem cat de comod si de usor este ! Nici nu zici ca ai copil in brate !




Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

MihaH, intotdeauna mi-am dorit 3 copii, dar nu ma mai tin bracinarele din mai multe directii.
Ana, imi place mult Xenia, era luat in calcul daca Filip era fata, la paritate cu Isobel, dar sotului nu-i placea deoarece il asocia cu un cantec de-al lui Bjork, pe care n-o suporta
Florina, si eu am mancat nuci/alune/fistic/caju/migdale in sarcina si mananc si acum cot la cot cu restul familie de rozatoare


blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Miha, in Romania nu-i obligatoriu niciun vaccin, se poate refuza vaccinarea asa cum poti refuza orice procedura medicala conform nu stiu carui articol din drepturile pacientului. Doar ca pe urma ai probleme cu inscrierea copilului la cresa/gradinita. Daca ai de gand sa vii cu fata in Ro, ai putea lua in calcul sa-i faci vaccinul TBC, desi e o chestie cu TBC-ul asta, e boala saraciei, se prinde pe organismele slabite, stresate etc

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Multumim pentru urarile de la multi ani. Urez si eu baieteilor lui Corry la multe lunite, sa pape bine si sa doarma frumos

Maine imi vine o Manduca, spre testare, pot sa o tin 2 saptamani si apoi o trimit mai departe, d-abia astept, daca o sa-i placa lui musiu o sa incerc sa cumpar una, poate SH, ca noua e 4 mil, si mi se pare usturator

Filip ramane incantat de carusel, cand nu mai pot, nu mai vrea nici in brate si il apuca foiala si miorlaila, il pun in patut si se converseaza cu zburatorii aia de la carusel minute bune

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput