Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (8)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaemi


Anca,la multi ani Iustinei!!!... pt maine . Sa creasca mare si sanatoasa. [pup
Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...





Ana multumim mult.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Neata fetelor
Astazi este SF. IUSTINA. Ii urez si eu fetitei mele La multi ani!
Natalia a fost cumintica azi noapte, a dormit de la 11 pana la 5, si de la 5 jumate pana la 8 jumate. Sper sa fie in continuare asa pt ca de maine ma voi duce si la servici. Sa vedem cum ne descurcam de acum incolo.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristelle25

Buna dimineata mamici!!

Cat de cat ma simt mai bine m-am resemnat..E inutil sa imi fac mii si mii de ganduri cum ar fi fost mai bine ..sper ca vinovatii sa plateasca intr-un fel sau altul..Oricum am fost foarte deranjata de felul in care au rascolit bagajele parca a intrat cineva cu bocancii in sufletul meu..Am fost sa fac raport acum astept raspuns..

mami fericita de strumf Vlad Rafael (9 iulie 2011)

Cristelle imi pare tare rau pt ce ai patit

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca-28

Neata fetelor
Astazi este SF. IUSTINA. Ii urez si eu fetitei mele La multi ani!
Natalia a fost cumintica azi noapte, a dormit de la 11 pana la 5, si de la 5 jumate pana la 8 jumate. Sper sa fie in continuare asa pt ca de maine ma voi duce si la servici. Sa vedem cum ne descurcam de acum incolo.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)


Da, Anca, acum mi am amintit!!!

Si mi am amintit pentru ca la botez, preotul ne a zis ca nici Imogen, nici Tara nu sunt nume de sfinti, deci trebuie sa mai alegem un nume de sfant si am zis ca aleg Iustina.

IUSTINA Sa cresti mare, sa ai mult noroc in viata si sa fii fericita!!

De asemeni, uram la multe lunite si la multi ani sarbatoritului zilei:

EDUARD-GABRIEL de Pufi!!!

Incredibil draga mea Pufi cum baietelul tau are 4 luni!!! Efectiv, spune mi unde a zburat timpul???

Spunem si noi buna dimineata la toate fetele si dam multi pupici!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Vazui ca discutarati despre sling/wrap, eu as vrea sa i iau sling ergonomic, dar vorba lui Anaemi, pe de alta parte, poti da o gramada de bani pe chestii de carat, si lui bebe sa nu-i placa sa stea in ele.

Mamutz, scuze pentru raspunsul foarte intarziat. Legat de alimentatia in alaptare, da, iti dau dreptate ca nu prea am tinut regim. Dar am urmat sfaturile tuturor fetelor si sincer mancare condimentata nu am mai mancat de pe 31 august, iar tiramisu cred ca am renuntat de la jumatea lui septembrie! Eu niciodata nu ma supar la sfaturi, pentru ca stiu ca am multe de invatat. In legatura cu degetul, of of of, tare as vrea sa l dezvat pe sot sa i l dea sa suga, dar nu vrea sa inteleaga dom'le!!!! Este batut rau in cap!! Pur si simplu are fixata ideea ca suzeta e greu de dezobisnuit!! In fine, foloseste degetul doar in solutii extreme, gen cand dorm eu si el e singur cu fata si incearca s o mai calmeze pana mi o aduce la alaptat. Fata parca a descoperit o data sau de doua ori degetul ei sa si l suga. Eu tot timpul cand sunt langa ea iau degetul si i l scot afara!! Nu mi place nici mie sa si l suga!!

Tocmai ma uitam in partea dreapta a paginii si am vazut o poza cu broscuta_80 si m am uitat putin la ea in profil. Si am vazut ca ea facea parte din odiseea de noiembrie-decembrie 2009. Si fetele s au numit 'prietene la bine si la greu'. Asa imi place si mie sa cred despre noi!! Va iubesc pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Mamutz, Petru are probleme cu constipatia? Citeam pe FB, dar poate nu am inteles bine?!

Tot ma uit pe internet la retete pentru prajituri si am gasit alba ca zapada (mie imi plac tare prajiturile mai acrute, gen alea cu lamaie si citrice) si prajitura Delia (imi plac si astea cu ciocolata). De ce nu mi place mie????

Dar intrebarea e: cine sa le faca? Ca eu nu stiu daca am timp. Gargarita mea doarme intr adevar de la 11 la 2, sau de la 12 la 3 in fiecare zi, dar nu stiu daca m as indupleca sa ma apuc de copt. Cu toate ca tare m ar tenta!!

Voi ce mai faceti de mancare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Miha, si eu poftesc la un tort de mere, dar cine sa-l faca?! Am vrut intr-o zi sa ma apuc dar mi-a taiat sotul elanul, a zis ca-s nebuna, mai bine sa fiu multumita ca supravietuiesc. Dar am mai facut placinta cu dovleac si nuci, placinta cu mere, macaroane cu branza, ca sa nu simta Eva lipsa de ceva facut in casa. Mancare mai subtirel, paste multe, mamaliguta cu ou-unt-branza, gratar, doar cu supa ce ma mai stresez, tot pentru Eva.

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Lulusor, eu nu cred ca esti neglijenta cu puiutul tau daca nu l dai cu nimic si nu folosesti sampon sau alte cosmetice. Nici eu nu folosesc nimic, eu zic ca e decizia fiecareia ce si cum face!

Laura, e mai bine Dani acum?

Alexia, am citit din urma ca pitica ta plange tare mult de la colici si ca tu efectiv simti ca e foarte greu. Te inteleg perfect, si eu de foarte multe ori ma intreb daca nu cumva trebuie sa fiu dusa la casa de nebuni caci stau si ma uit la Imi a mea si crede ma ca mai mult plange decat rade sau se joaca. Pur si simplu, dupa fiecare alaptare trebuie s o tin dreapta 30 minute (din cauza refluxului) si in acest timp se chirceste, plange numai fericita nu e. Dupa cele 30 de minute, incerc ca o pun jos sa ma mai odihnesc si eu si incepe showul, plange, isi aduce genunchii la piep (ceea ce denota colici) si inca o data mai plange!! Si eu fac crize efectiv de clacare totala, pur si simplu astept weekendul ca pe DUMNEZEU s o ia sotul sa dorm si eu cumtrebuie!! Poate de aia imi si doresc enorm sa merg in Romania, caci stiu ca in timpul zilei pot s o dau pe Imi la bunica mea si la var mea si eu pot sa lenevesc. Si cu ocazia asta se produce si o legatura intre ele!!
Sa speram ca dupa 3-4 luni e mai bine. Vad ca fetele cu bebeii de 3-4 luni parca se plang mai putin de existenta colicilor!! O sa vina si timpuri bune pentru noi!!

Ireth, cum a fost cu vaccinul si dupa? Felicitari pentru bebe care gangureste! Asa sunt de dulcei si interesanti cand 'vorbesc' pe limba lor!

Uitai sa va spun ca weekendul trecut cand am fost la caravana, am incercat si noi pentru prima data de cand am nascut sa fim 'naughty'. Doare la inceput, dar apoi a fost ok. Chiar ma asteptam sa fie mai rau, dar a fost chiar ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristelle25 spune:

Anca
La multi ani Iustinei!!
Ilida m-ai intrebat cu ce companie am zburat ..cu turkish airlines..dar cei care au furat au fost cei de la aeroport de la Otopeni ca au avut timp destul la dispozitie..
Scuzati de offtopic!!
Al meu bebe ieri nu a facut kk si in seara asta ceva asa amarat..din cate am citit nu se numeste ca e constipat..

mami fericita de strumf Vlad Rafael (9 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

buna fetelor.

noi avem bebe crestin. botezul a iesit super si scaldatoarea la fel.:)

suntem incantati.
dupa botez a dormit cam 6-7 ore dus. seara apoi a fost cam marait, probabil obosise. nu a plans insa nici la botez, nici la scaldatoare.

revin cu poze, cand le voi avea de la fotograf. per total, super!

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput