Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (8)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Crisspy si a mea a avut dureri mari de la colici, dar accepta de durere sa pape si se napustea asupra sanului.La noi s-au mai ameliorat cu Protetics.Nu am incercat Colieful, insa am testat Bonisanul, Baby Drink, Espumisan, Sabsimplex, Infacol(astea 3 au aceeasi substanta).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Anda mersi de info.

Mady si noi am avut bubite pe fata si au trecut in 2 zile cu Tridem.

Crisspy, fericita de Razvi si Andra - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

LA MULTI ANI DIN PARTEA MEA SARBATORITILOR ZILEI!!!!

Citat:
citat din mesajul lui anca-28

LA MULTI ANI
-ALEXIA-CARLA de roxybarbu
-PETRU de anaemi
-ARIANNA-MARIA de Arianna M
-CASIAN-OCTAV de ireth
-ALEXANDER MATEI de wendyctgirl
-RARES CRISTIAN de dulcica27
-NECTARIA IOANA de anda8

Ce de sarbatoriti avem astazi!!!

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)


_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

MULTUMESC MULT FETELOR PENTRU GANDURILE FRUMOASE, SA DEA DZEU SA FIM TOATE SANATOASE SA NE PUTEM CRESTE PUIUTII IN LINISTE SI ARMONIE !




mami de strumf mult iubit Eduard-Gabriel
Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

lA MULTI ANI PUFI!!!!


ROXY:
legat de regurgitare, cred ca iei chiar prea multe pastile. debridat e ok si mai poti sa i nai nexium. si ar cam ajunge. in rest mi se pare vital sa o pui sa doarma la 45 de grade. eu folosesc lapte antiregurgitare de la HUMana-humana ar. il gasesti in farmacie e 54 ron, sau pe net, ti l livreaza imediat, e 37 ron cutia.
mese mai dese, fractionate si mai mici.

de principiu cam scapa cand incepe diversificarea si in cazul tau, n-ar strica sa o incepi mai devereme.


eu cu toate metodele de mai sus, am scapat de ea, DAR, iustin al meu lua in greutate, deci nu era f severa.

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisspy



Cine a folosit Colief imi spune si mie cat va tinea o sticluta? Anaemi parca voi ati folosit.


Crisspy, fericita de Razvi si Andra - Maria


NOi am folosit, a fost intr-adevar foarte bun dar scump tare (89 ron). Ne-a tinut o saptamana in conditiile in care noaptea nu-i adimnistram nimica, singurul inconvenient a fost faptul ca trebuia diluat cu lapte si cand era graba mai mare ma trezeam ca am uitat sa sterilizez lingurita, apoi cand ma mulgeam in lingurita sarea laptic peste tot. In rest a fost ok insa la noi a mers bine si infacolul.

mami de strumf mult iubit Eduard-Gabriel
Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

legat de diversificare, din ce stiu eu:
-nu mai devreme de 4,5 luni pt copiii cu LP exclusiv
-nu mai devreme de 5-6 luni pentru cei alalptati exclusiv la san.

legat de excercitii si dieta: eu am ajuns cu un kil mai putin decat incepusem sarcina, adica am acum 51 kg. dar luasem 3 kile cu stimularile pentru fertilizari. greutatea mea ideala este de 47-48 kg. si sper sa ajung acolo. nu fac nimic deosebit. mananc normal, momentan n-am forta sa ma apuc de diete.
legat de sport: am putea incepe, chiar si cele cu cezariana, fara sa facem insa prea multe abdomene din prima. eu am inceput aseara sa fac cateva pt abd superior. dupa 3 luni, incep mai atent si cele pt abd inf. si am inceput masajul anticelu..ca oricum ajuta si asta la slabit.


_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxybarbu



Voi ce biberoane folositi? Eu am Avent si Tommee Tippee,cele de la Avent sunt ok dar cele de la Tommee sunt GROAZNICE

de printesa Alexia Carla (28.06.2011)



Desi n-am folosit decat foarte putin, in cateva randuri pentru administrarea ceiutului si cateva incercari de LP, Eduard l-a preferat pe cel de la Chicco in detrimentul celui de la Avent si mie mi s-au parut mai ok.

mami de strumf mult iubit Eduard-Gabriel
Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyblue

lA MULTI ANI PUFI!!!!


ROXY:
legat de regurgitare, cred ca iei chiar prea multe pastile. debridat e ok si mai poti sa i nai nexium. si ar cam ajunge. in rest mi se pare vital sa o pui sa doarma la 45 de grade. eu folosesc lapte antiregurgitare de la HUMana-humana ar. il gasesti in farmacie e 54 ron, sau pe net, ti l livreaza imediat, e 37 ron cutia.
mese mai dese, fractionate si mai mici.

de principiu cam scapa cand incepe diversificarea si in cazul tau, n-ar strica sa o incepi mai devereme.


eu cu toate metodele de mai sus, am scapat de ea, DAR, iustin al meu lua in greutate, deci nu era f severa.

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....






Multumesc de sfat Ramo,dar pastilutele nu sunt pentru regurgitat.Le luam pentru ca nu a luat in greutate si nu sunt chiar pastile sunt complexuri de B-uri,probiotic,suplimente alimentare etc... Noi pana acum i-am dat LP Milupa asa ca acum trecem pe Aptamil AR sa ramane pe aceeasi gama si am mai introdus un supliment Humana 0 (este LP lichid)
Aaaaa...patutul este inclinat de cand avea Alexia 2 sapt.

Puffi mersi pt raspunusul tau legat de biberoane,pe cele de la Cicco nu le-am incercat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui pufi79

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Pufi mamico!

In miez de dimineata, aici ora locala aproape 5 dimineata, alaptand o pe Imi, vreau sa iau aceasta oportunitate Pufi sa ti urez LA MULTI ANI! Prima

Iti doresc ca aceasta zi sa fie una speciala, intrucat e prima aniversare ca mamicuta. Sa ai parte de multa iubire alaturi de familia ta. Imi si eu te pupam dulce si iti daruim un buchet mare si frumos de flori.





m-ai emotionat toata

Multumesc mult, sunteti doua dulci .

mami de strumf mult iubit Eduard-Gabriel
Doamne ai grija de noi




Iubita mea Pufi, ma bucur ca ti a placut mesajul nostru. Si mie mi s a facut pielea gaina de fericire ca ne ai raspuns asa frumos!!! Esti o scumpica!!

Mergi la inceput