Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(81)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

Buna dimineata, eaaataa, aataaa... (e ecou in butoi)

incep cu o intrebare pt ANCA (bluenight) - am vazut in pozele de pe FB si la tine si la altii husa aia gri de iarna. spune-mi si mi, te rog, e de la MAM? de unde e, ca vreau-vreau-vreau si eu! sa'mna!

DOLORESS - nu interviul, accuse-ul
ce frumos ai spus, sa ma bucur de ce am inca langa mine asa e, eu ma gandesc numai cum trec luni, si nu vine nici un raspuns, si in timpul ala nu imi pot re-organiza unele lucruri din viata, dar nici nu pot ingheta totul - si tot asa....

si noi papam haotic, dar din cauza mea nu a bietului copil. asta mic nu face mofturi deloc, mi-e si jena sa va spun, sta cu manuta bagata in castronel, sa simta mancarea, si deschide ciocul la fiecare lingura (pupe mama pe el, de puiut de cioara mancacios! cra-cra) - in schimb, dupa ce terminam de mancat, e mancare peste tot (carut/scaun, mama, maini, par, ochi, nari, canapea, pereti, covor, etc)

nu spun meniul, ca noi suntem la basics - dimineata banana + avocado+ branzica, la pranz celebra mea supica pasata cu cartofi, ceapa, morcov, dovlecel, telina + un sfert de out azi, si iaurt.

SIMO ce tare, tot parintii fac lectiile, bietii copii - de la inceput au tone de chestii
imi aduc aminte ca o data am primit pedeapsa ca am vorbit in clasa (vorbeam FOARTE mult) sa scriu de 100 de ori "nu mai vorbesc fara sa ridic mana". si pentru ca noi aveam ore de dimineata pana seara, am venit la 5, 6 acasa si da-i si scrie. pana am inceput sa plang. si mi s-a facut foaia valuri-valuri, s-au facut pete (scriam cu stiloul) si au venit ai mei, s-au induiosat, si mi-au zis sa ma culc. a doua zi aveam cele 100 de fraze scrise, in doua scrisuri diferite care parca aduceau cu al meu, si m-am simtit si bucuroasa, si rusinata, si emotionata...
ma rog, vreau sa spun ca e ceva cand copilul isi da seama ca parintii au stat si au facut ceva in locul lui. ca PENTRU el, fac mai des dar nu se prinde el.

PPISIC - mult succes la cresa! si, ma tin mereu sa nu uit : ai o fetita superba si ochioasa si faci niste poze super!

revin.


sanziana, de doi pestisori flavia- 19.03.2006 si felix- 26.02.2011
din cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

neata!!!!!!!!!!
MERSI DE CAFA

Roxx;am gasit teren !!!!!!in loc super!acu e tati la notar..da Doamne sa fie intr-un ceas bun!ne apucam de construit in primavara!Si mai avem doua terenuri care trebuie vandute urgent!am investit aiurea acu 2 ani..asta-i criza.AVEM NEVOIE DE NESTE IDEI PT CASUTA..LA PARTER..FARA ETAJ..MAX 150 MP!

Lori;ma bucur ca l-ai primit!

ANKA/MIRELUSH;SANATATE MULTANoi tusa cu expectoratie si muci

sARUMANA PE IDEEEA CU BANANA+LAMAIE+AVOCADO!A avut succes..nu stiu cine l-a scris
scriu aiurea..ma grabesc!pup si mai revin!

aaa..BEBELU;CEAI DE GALBENELE..!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

ziki ce m-ai impresionat!!! iara!! Ce-mi palce de ai tai, ce frumos, ce frumos gestul ala...eu bag la cap sa stii!! Hai, iesirea afara din butoi, ca tre s apunem muraturi in el!

bebelu alergie la ceva? Ai folosit ceva nou in zona? pampers, crema etc? Saauu..am mai auzit eu ca unele pape acide, gen suc de portocale dau pisuri acide...dar nu stiu ,nu ni s-a intampalt.

Anka

meniu azi
dimi a refuzat pruna+banana+suc de porto+cereale si am incercat Hipp - caise a refuzat iar (a papt doar vreo 10 lingurite in total), drept urmare am bagat-o la nani, fata tzatza. Incerc cand se trezeste.
pranz papa de ieri, dar cu carnita, adica legume fierte cu carne
apoi nelipsitul iaurt si cereale cu lapte

edit: ziki tu ai mei tai de ala de pe mei tai bebe.ro?? De la sotia nasului meu?? sau vinde multa lume materialul ala... si eu ma gandesc sa-mi vand sling, sa-mi iau m-t...dar zilele aste am-am reingradostit de wrap..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

CARMEN - bine, femeie, scot un picior din butoi, na. dar doar nitel ca nu se stie cand tre' sa dau fuga inapoi in el.
sa'mna de aprecieri. pe vreme de astenie conteaza!

MIRELA

Citat:
scroafa i moarta n cotet
si
Citat:
vai, vai, vai ce durere
iote, iote vaporul cum piere
si marinarii cum moariii
moari si da din chishoariiiii

ce comica esti

PISCOTEL - adica sa dublam numarul de muci, kk, griji? si Mirela il tripleaza?!
glumesc!! e o idee super, daca as fi avut curte as fi fost IN cu siguranta. chiar imi plac chestiile astea. dar una ca sunt prea mititei, si a doua ca e totusi inca nitel complicat...

ROXX esti super-zurli!!! io nu mai vin la intalnire in cazul asta (aia ipotetica), daca vine si tati al vostru, precis ma trage si pe mine de ciuf si fara pic de dragoste, of course...
(bre, sa nu credeti ca ma scrantii, e aluzie la FB. zau!)

acuma sincer, recomand mei-taiul cu toata inima! asta tocmai intrebam, ca vreau si eu husa din aia pt iarna. iarna asta vreau sa abandonez carutul, tocmai ce am citit un articol pe tema asta. il caut si il dau.
deci, ia-ti. luati-va! iar de la Ancuta e chiar super-ieftin si pot garanta ca tine (avem 9 kile si.. coafura mea inca rezista)

mai, aruncati o rondea de Organix si la baba, aci! E buna incepand cu ce luna? Unde, in afara de Real si site gasesc eu Organix?
iar vreau-vreau-vreau (vezi, Roxx? nu esti singura!)


re-revin

sanziana, de doi pestisori flavia- 19.03.2006 si felix- 26.02.2011
din cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Salutare si de la noi! Azi sunt mai fresh, desi starea proasta ma urmareste. Da' scapam noi de ea. Deci sunt fresh, mandra mea s-a trezit de mai putine ori azi noapte fata de ce stie ea sa faca... Vai, eu cand citesc cum , la unele buburuze, e ceva deosebit ca se trezesc noaptea mai des... ma intreb ce e cu Miru. Ea asa e mereu. Raaaaar de tot doarme o nopapte intreaga fara nicio trezire sau doar una singura. In rest... 4-5 treziri de suzi, 1 de papa.. si la 6.30 tzup, in picioare! Ei, azi s-a trezit la 7.20!!! Nu mi-a venit sa cred. Dar eram oricum treaza ca ma pregateam sa plec la serviciu, deci.. sper sa repete operatiunea asta si sambata si/sau (macar) duminica!
Simo, tare faza cu coloratul. Sa stii ca eu abia astept sa o ajut /sa fac in locul ei pe Miru la lectii. Mi se pare tare frumos. Nu stiu de ce.
Of, tot mai multe buburuze mucioase si bolnavioare. Of, Anka, oare ce are bubu al tau, ma tot gandesc... Pentru Miru asta e cam manifestare de dinti...desi nu asa violent.
Nu mai stiu ce-am vrut sa zic!
Mayanne, ala cu tanti cu mopul e facut sigur de o femeie, la ce nervi are! Spor la munci!

A,Ziki, daca tu astepti sa plecati in Canada, m-as alatura si eu, desi nu in Canada as vrea. Ci in oras. In civilizatie. Unde sa fie copaci. Si parcuri. E atat de greu sa duc povara mutatului in suburbie, unde e doar santier, praf, zgomot si mahala (eu nu mai rezist sa vad barbatii cum beau bere si mananca seminte in fata blocului si mamici cu copii care merg bine in picioare, pe care, in loc sa ii duca in parc in oras, ii plimba pret de doua balcoane, inainte si inapoi, printre nenii turmentati care vorbesc birjareste)
Abia am luat apartamentul, in ianuarie, cu Prima Casa, nu-l putem vinde 5 ani! A, am uitat sa va zic ca stau si intr-o scara foarte vesela, mereu sunt intalniri, chefuri... Sau v-am mai zis?
Bebelu, a patit si Miruna asa o data. I-am dat in continuare cu crema, nu multa si am schimbat-o mult mai des. Nimic altceva. A doua zi a fost ok. Eu zic sa nu te panichezi acum, mai vezi pana maine.
Ppisic, bafta cu cresa!
O zi splendida!

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Neata!

Si acu, poci sa ma razbun pe ZIKI - hihihi - da, e de la MAM, am luat-o de la hiphip, uite www.hiphip.ro/products/protectie-de-iarna-pentru-copiii-purtati-in-wrap-sling-mei-tai-etc" target="_blank">acilea - si, hai, la cheltuiala cu tine!

Aha - razbunarea nr. 2 - organix la kaufland! De la 7 luni scrie pe el.
Ia da un link cu articolul ala care zice de rau despre carucioare!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

SIMO - draga de CAMI!! zi-i ca Flavia abia asteapta sa aiba o camera a ei, fara Felix. (vrabia...viseaza)

MAYANE spor! ce comica ai fost cu emoticoanele. eu cred ca e un rictus

RALU - crema de galbenele!

OFFF, ANKA! imi pare asa rau de Bubu!! sa aflati repede ce are, ca eu una nu am cu ce sa-mi dai cu presupusu...

TUNDE!!! sa fie intr-un ceas bun si sa mearga totul ca pe roate!!! tinem pumnii!


LORI - turnati muraturi peste mine, ca presimt ca asta e pasul urmator - sa devin o acritura
p.s. eu am avut wrap-ul de pe bebe.ro, acum e la MAYANE - e sotia nasului tau? ce tare! l-am ridicat dintr-un atelier foto, banuiesc ca e al nasului tau, nu? am fost foarte multumita de el.
dar mei-tai-ul il am de pe site-ul pe care l-am postat pe blogul buburuzelor, sunt FOARTE multumita de el. il face la comanda, clientul isi alege cele doua fetze, si e f. ieftin, 90 de lei. se poate comanda si cu gluga... ce sa mai, nu ii fac reclama, desi tipa, Ancuta, a fost foarte emotionata cand si-a vazut site-ul pe blogul nostru

re-re-revin. baaai, da ori eu am multe de zis, ori voi sunteti muze bune pentru mine. iar imi dau astia pedeapsa de 100 de ori "nu mai postez 10 posturi la rand pe forum - mai las si pe altii sa zica ceva"



sanziana, de doi pestisori flavia- 19.03.2006 si felix- 26.02.2011
din cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

am rerererevenit.
sa explic: liniuta aia dinte MAYANE si sotia nasului tau, nu are legatura cu Mayane, da?
si nici "sunt multumita de EL" - cu atelierul sau, doamne feri' cu nasul!
e clar. ma las de scris.


apoi... ROXX

ce comica ai fost! multumesc mult! ai vazut cum au venit ele una dupa alta ocaziile?
multam fain de tot!

acusi caut articolul, nu e contra carutului, sa nu dati cu rosii, e pro-purtat. sau daca dati cu rosii, sa-mi ziceti sa las capacu deschis la butoi, sa punem la murat. si sa le alegeti mai taricele si verzi, asa. cu pepenasi sa nu dati, ca ma supar.

edit: ARTICOLUL


sanziana, de doi pestisori flavia- 19.03.2006 si felix- 26.02.2011
din cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

ziki vezi ca eu mananc muraturi like there's no tomorrow
de mei-tai eu vb de tipa asta:
http://www.meitaibebe.ro/
(din braila)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lorich

ziki vezi ca eu mananc muraturi like there's no tomorrow
de mei-tai eu vb de tipa asta:
http://www.meitaibebe.ro/
(din braila)


Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011


mananci si acrituri? poate imi curmi suferintele.

ea e, da, Ancuta Burtea. eu am confundat intrebarea cu wrap.ro, sorry.
pai inseamna ca tu ai reducere
oricum, bravo ei, e lucrat f bine - si rezistent si migalit

Mergi la inceput