Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(81)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

neata si de la mine

ziki multu pt cafea
mirela lui andrei ii dau titi de 2-3 ori pe zi. am auzit si eu cazuri d'astea in care nu mai beau bebeii decat dim si seara...la noi inca nu se practica, mai ales ca nu am ajuns la mese complete.
lorich cum mai e maslinuta si robertel..ca tu vad ca esti cu gatul in pioneze..offffff faceti cu randul
mayane nasol de voi !
angie si al meu e tare marait cand ii ies dintii...acum a iesit al 5-lea si s-a linistit, dar cum apare unul cum e jale. altii nu ai nmic frate !

fug ca l-a luat somnul si tre s abag titi, ca altfel nu se poate !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

neata si de la noi mai pe la pranz, cu toate ca ne-am trezit de la 5.30, am luat-o cu noi in pat, nani iar pana la 7;
fetelor sunteti minunate, sunt si eu in lumea FB; bebeluseala a fost SUPERBAAAAA, buburuze si buburuzi minunati, dar si mamici pe masura, ce aiurea ca nu putem sa participam si noi ...
cred ca ma ia si pe mine raceala, deja ma doare gatul si stranut, sper din suflet sa nu se ia si la strumfita;
o zi buna la toata lumea ;

Roxana mami de Maria-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Multa sanatate piticotilor bolnaviori!

Al meu bea inca tzitzi fara numar, sa traiasca Noaptea nu mai stiu de cate ori se trezeste, oricum de vreo 2 saptamani foarte des. Desi i-au trecut mucusorii de la episodul ala din pacate a ramas cu treziri indecent de dese ( 4-5-6...)
Noi suntem singurii fara nici un program anume? Mai e vreo mama asa denaturata ca mine care cand ii da sa pape, cand uita? Are multe seri cand ma trezesc ca e 9-10, venim de pe cine stie pe unde, si nu mai am timp si rabdare sa il pun la masa, asa ca la culcare cu el, cu sanul si atata tot.

Interesant articol despre ananas, multumim LORICH.

Nu am reusit sa ne intalnim, imi pare rau... Pe Diana (PPSIC) probabil am ratat-o, iar Lavinia a fost tare ocupata, o inteleg, noi am stat 2 luni si tot nu am reusit sa fac tot ce-mi propuneam. Dar ne intalnim noi acusi la Montreal, sigur, cu domnisoara Sophia. A propos, FRAGRANT - drum bun pentru maine!!! Sa va fie de bine excursia, asteptam impresii. Cum mai e Sofiotul, cum mai sta cu alergiile? Ai mai reusit sa-i dai laptic cu biberonul?
Al meu nu ia nici acum biberonul si canita cu cioc e mai mult pentru gingie. Asa ca in afara de san, nu bea in continuare mai nimic. Supele oricum nu le vrea, mananca numai intreg, deci asta e singurul lichid. Eu zic ca am sa ma tin de promisiune si nu ii bag biberon, sa vedem acum.

Ca tot sunteti la capitolul bancuri, sa vi le zic si pe ultimele ale lui Patrick, le copii de la mladite :

El are unele cuvinte pe care le stie numai in franceza, unul din ele e zmeura, el stie de framboise. Asa ca la munte, striga unchiu-sau : hai la zmeura, am gasit zmeura! La care Patrick:
-Unde e zmeul cel rau? Am o sabie, imediat il dobor!

Mergem la Mitropolie. Ii zic Patrick asta e Mitropolia sau catedrala metropolitana. La care Patrick: Catedrala napolitana? Mie imi plac napolitanele. Aici se dau napolitane?

In continuare Patrick sustine ca se va casatori cu Kevin cand va fi mare. Noi incercam sa-i explicam ca in primul rand nu se poate casatori cu fratele lui. Apoi taica-su ii mai explica faptul ca in general baietii se casatoresc cu fete : Ai sa-ti iei o sotie, o fata. La care Patrick: Nu, eu nu vreau sotie, eu am sa-mi iau un sotiu.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Salutici si pupici fetelor!!
Pfft nu am mai mai trecut pe aici ceva timp...dar am fost in vacanta...
Azi a inceput strumfica mea cresa, asa ca imi beau si eu cafeaua in liniste acum si pot sa va scriu si voua...apoi fug sa o recuperez
Azi incepem cu 2 ore, maine 3 , apoi 5 si de saptamana viitoare program normal (7.30/8-18.00)
Parca mie dor de ea, dar, sincer, ce bine e sa pot sa beau si eu o cafea in liniste, acasa la mine Asta parca e mai vacanta decat saptamana de Ro!
Dupa vacanta asta , s-a transformat draguta mea intr-o mica terorista...daca o las in tarc urla ca din gura de sarpe..asta e si momentul cand zice ma-ma-ma...dar eu banuiesc ca ea mai mult ma vorbeste de rau decat ca ma striga Cand e happy, zice pa-pa-pa..asa, doar sa-mi faca mie in ciuda
In rest suntem in continuare fara dinti, dar chiar asa rontaim biscuiti si banane, carnita nu ne place, in schimb tot ce in mana la mami(si nu avem voie) e suuuper interesant...aaa, si ne place celuloza tare buna mai e

Doloress, eu am fost doar 10 zile in Iasi/Ro si au trecut ca fulgerul..abia ce am reusit sa-mi intalnesc toti prietenii si familia...Nu am reusit sa mai iau legatura si cu voi ..Imi pare tare rau...
Eu imi planificasem ultimul weekend, sa iesim in Copou, dar asa bine ca al meu sot s-a stricat la stomac tare de tot si nu am mai fost nicaieri.
Cu Lavinia te-ai vazut??
Cum mai e vremea, in continuare asa frumos?
Am avut noroc de o vreme de vara superba!
Asa cald nu a fost toata vara in Olanda...pacat de tantari, au cam halit-o pe Adeline, hihi, cred ca ar fi trebuit sa o imbrac bine Cel putin de 2 ori pe zi eram intrebata daca nu ii este frig La 32 de grade am vazut bebei cu pantaloni & ciorapei, maneca lunga, pffft (in special bebelusii care erau plimbati de bunici erau asa bine imbracati, amuzant)

VAi ce repede a trecut timpul, fag sa-mi recuperez copilul, mai revin cu impresii (:))



Diana & Adeline
Dear baby
Cutia cu surprize

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Mirela noi nu mai avem decat 2 mese de lapte: Dimineata la 7-8 180ml si seara La culcare 210ml si cu o masura de cereale (cantitatea e doar de apa la care se adauga LP). deci Carmen, d-aia mananca copilul meu cu 7 guri, ca in afara de mesele principale nu mai primeste decat apa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Bancuri:
Doi studenti : - Din ce tr#259;iesti ?
- Scriu.
- Ce anume scrii ?
- Acas#259;, s#259;-mi trimita bani.

-Voi, b#259;rbatii, sunteti brute. Voi vreti numai sex ! Noi, fetele, dorim atentie...
- Atentie !! Acu#351;i o s#259; facem sex !





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

 

 
#8722; Cum a fost intâlnirea pe nevazute? il intreaba un student pe colegul
 de camera.
#8722;  Nasoala! Tipa a aparut într-un Rolls Royce din 1932.
#8722;  Pai, asta-i o masina foarte scumpa. Ce e rau în asta?
#8722;  Ea era primul proprietar ! 
----------------------------------------------------------
 
#8722; De ce femeile prefera ginecologii batrani?
#8722; Pentru ca acestora le tremura mâna.
----------------------------------------------------------
   
Un pusti pe strada:
#8722;  Mamaie, matale esti curva?
#8722;  Obraznicule, nesimtitule, pe cine faci tu mamaie?  
----------------------------------------------------------
   
Un barbat naufragiaza pe o insula pustie si ramane acolo 10 ani. Intr-o zi o fata frumoasa inoata pana la insula intr-un costum de scafandru...
Barbatul: "Buna! Sunt foarte bucuros sa te vad!"
Fata: "Buna! Se vede ca esti aici de mult timp. De cat timp n-ai mai fumat o tigara?"
Barbatul: "De zece ani!" Fata trage fermoarul de la un buzunar al costumului si scoate o tigara pe care i-o da barbatului.
Barbatul: "Oh multumesc din suflet!"
Fata: "Si de cand n-ai mai baut ceva?"
Barbatul: "De zece ani!" Fata trage fermoarul de la un buzunar mai mare si scoate o sticla de whisky pe care i-o da barbatului.
Barbatul: "Oh...multumesc mult. Esti ca o zana buna!"
Fata (coborand fermoarul costumului): "Si ia spune-mi, de cand n-ai mai avut o partida...?"
Barbatul: "Oh, Doamne, sa nu-mi spui ca ai si crose de golf acolo?!"
----------------------------------------------------------
 
La divort.
El:  Tu unul ca mine nu mai gasesti!
Ea:  Eu unu' ca tine nu mai caut!
-----------------------------------------------------------
 
Un preot batran il invata pe un novice cum sa se comporte in timpul confesiunilor enoriasilor.
Dupa o prima spovedanie, preotul il trage deoparte pe tanar si ii spune:
#8722; Te-ai descurcat destul de bine, dar ti-as sugera ca, atunci cand asculti confesiunile fetelor tinere, sa-ti exprimi dezacordul mai degraba prin "Vai,vai,vai" si nu prin "Uau!"
-----------------------------------------------------------
 
James Bond la Moscova:
 Intra intr-un bar si se prezinta barmanului:
 -I'm Bond. James Bond.
 Barmanul raspunde:
 -I'm Gay. Serghey.
---------------------------------------------------------
   
Alimentatie sanatoasa
Cica moldoveni mananca cel mai sanatos. Adica fara E-uri:
- carni, fasoli, ligumi, fructi, barabulii #351;î altilii...
---------------------------------------------------------
 
Sotul se uita atent la sotia sa si-i zice:
- Rochia ta noua este prea indrazneata. Se vede totul prin ea.
- Ei si? O femeie cinstita nu are nimic de ascuns...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

mneata

intrat toti banii;multumim!

Lori;ai primit coletul?am emotii pt borcan..

ce meniu;ce fete harnicute..Eu dau ce apuc..cand suntem la socrii,cand in deplasare cu tati la sofat..
Azi am avut;
-dimi;banana/branzica
-pranz;inca n-am mancat;supica de pui cu fidea
-seara;mamaligutz cu iaurt

pupici!
ps;Abramburiko; de multe ori ma gandesc la tine..sanatate multa pt voi toti


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Soniuca iara f mucioasa si mai si tuseste cate una..o duc la dr pe la 5!am mai zarit o pediatra..incercam..nu vreau sa-i dau antibiotic..asta dl dr B al nostru nu stie altceva decat ospamox

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

DIANA (PPSIC) succes cu cresa! - am postat in aelasi timp... Tocmai ziceam ca nu am reusit sa ne intalnim, imi pare rau si mie. Cu Lavinia ma vad eu in Montreal dar cu tine nu prea cred... decat poate peste vreo 3-4 ani cand am hotarat sa mai venim prin tara.
Intr-adevar, am zis ca nu comentez prea mult, nu judec, dar totusi ma doare sufletul cand vad copilasii incotosmanati cu pulover de lana, geaca si caciula de fleece la 26 de grade! Si copilasii aia plang, de cald, transpira, si a doua zi sunt bolnavi morti. Oare de ce... Bineinteles ca mamele zic ca le-a fost frig si urmatoare data ii imbraca mai bine. In fine, fata de acum 2 ani totusi e un progrs, am vazut si copilasi cu capul descoperit la 15-16 grade, deci e totusi ceva (cred ca erau si aia in vacanta ca noi totusi...)
Mie nu mi s-a zis nimic, dar am vazut ceva priviri de compatimire indreptate spre Kevin. Ieri ne-am plimbat o gramada, la soare era caldut, la umbra destul de racoare. Dar eu pentru zonele cu racoare nu il imbrac ca apoi sa transpire la cald. Deci era in pantaloni scurti si tricou, in conditiile in care majoritatea adultilor erau la pulover si chiar geci. Si n-a patit nimic.
Vremea e in continuare superba, pentru asta ma bucur mult ca am mai prins o luna de vara-vara aici. Ca in Montreal deja de la sfarsitul lui august am inteles ca a plecat vara.

M-a mai enervat interdictiile de tot felul la care sunt supusi copii numai pentru ca sunt ragusiti sau au muci! Hehe, pai al meu ar trebui bagat in globul de sticla iarna care la noi dureaza 6 luni. Daca scrie si la locul de joaca din parc cica Este strict interzisa folosirea spatiului de joaca de catre copii bolnavi, mi se pare de-a dreptul discriminare. Pai sa vedeti la noi concurs de muci la spatiile de joaca si concert de tuse. Si traiesc si se joaca copii si la noi.

In legatura cu interdictiile nu pune mana prin parcuri, sincer, cateodata ii inteleg pe parintii sau bunicii care reactioneaza asa . Cel putin noi am dat peste niste spatii de joaca in ultimul hal de mizerabile. Iti venea greata acolo. Eu l-am lasat pe Patrick 5 minute si apoi l-am luat pe sus de acolo, mi se ridica tensiunea. Numai mizerie, pungi de gunoi aruncate, mirosuri de tot felul, caini si pisici, etc. Poate in Bucuresti e altfel, am vazut in pozele voastre niste locuri curate si frumoase, dar de restul tarii, cine se ocupa? Pai eu acasa ma tavalesc in iarba cu piticii fara nici un stress, aici cam greu sa fac asa ceva (daca gasesc vreun petec de iarba... in afara de Gradina Botanica unde nu ai voie sa calci iarba...)

Mergi la inceput