Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(81)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

Neata si de la noi!

ce de-a progrese la buburuzele noastre!
RALU, felicitari pt pipi (daca pot spune asa)
MAYANE, SIMO si CARMEN, ce filmulete frumoase! cantareti, dansatori, niste scumpi toti la odiseea noastra, ce sa mai!
MISSSEXY - ti-am zis ca preotul de la botezul Alessiei e cel care a botezat-o si pe Flavia, la Nisa?! dar cred ca nu vei mai vedea postarea asta - mult spor la munca si la banuti, o sa fie bine!
TUNDE eu deja sunt multumita, numai ce le-am vazut abia astept sa vad care-i treaba cu uleiul pt ofticosi pentru care iti multumesc MULT!
nu incadra Soniucul in tipare, o sa mearga si o sa vorbeasca pana intra la gradi, iti promit
DOLORESS -

Citat:
Mi-e dor de Canada mea.

ma crezi ca si mie?
abia astept si eu sa ajungi acasica la tine, sa scrii mai mult

va pup!
sa avem o zi super!

sanziana, de doi pestisori flavia- 19.03.2006 si felix- 26.02.2011
din cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

si daca tot sunt prima, va dau si si
ca in vremurile bune...

sanziana, de doi pestisori flavia- 19.03.2006 si felix- 26.02.2011
din cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

neata
mutumim de cafea Ziki..e nevoieca bubu asta al meu s-a trezit la 5 si s-a ridicat in picioare si mergea pe marginea patului...Doamne..nici noaptea nu sta
rontaie tot ce prinde..ca nu-i mai sparge odata gingia..il chinuie dintii astia maxim
Ralu..felicitari buburuzei pt performanta cu olita..o sa-i iau si eu sa ma distrez putin
pup si o zi cum vreti voi sa aveti

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Neatza

Ne-am trezit la 7.20 cand a "sunat" bormasina. Nu-i problem, ca in nici 10 minute au sunat si faiantarii la usa (desi au zis ca vin la 9!!!)
Acum sunt inconjurata de vre-o 3 bormasini, cel putin 2 ciocane si un flex sporadic. Flexul e de la mine. Restul - traiasca reabilitarea.
M-am dus sa-i schimb pampersonul lui Darius si cineva se plimba pe "aleea" din fata ferestrei. Mi s-a parut straniu. Nu vezi prea des pe cineva trecandu-ti prin fata geamului daca stai la etajul 7.

Voi ramane in continuare fara aragaz si fara apa la bucatarie, iar la baie doar cu apa rece, ca in Evul Mediu. Aia macar puteau sa faca un foc sa incalzeasca apa... Ma si vedeam scriind un post de ala picant, unde, la sfarsit sa-i "multumesc" sefului sotului, ca pana pe 15 octombrie cel mai devreme nu-i da concediu.
Bai nene, ce om... Nu l-o atinge si pe el vreodata "bunatatea" asta?
Cu o zi inainte sa nasc al meu i-a cerut jumatate de ora libera, sa-mi ia medicalul de la doctor. Seful i-a zis ca problemele personale se rezolva in timpul liber. Seara mi s-a rupt apa, a doua zi am nascut...
Acum n-a cerut liber, a cerut concediul la care are dreptul. Si a fost refuzat. Deja e a patra zi cand Darius mananca biberoane facute cu apa rece... Doar de bine ii urez sefului.
Vroiam sa postez asta pe FB ca il am pe sefa-su in lista de prieteni... Dar, in fine, tacem si inghitim pentru moment. Sper nu pentru mult timp.




"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

MAYANE, posteaza cu incredere. noi dam "like" si aruncam cu o-o in el, ca se pare ca duce lipsa.

si un banc, in legatura cu asta, si cu multe altele

O doamna intra într-un magazin de arme.
- Dati-mi va rog un Beretta, calibrul 45.
Vânzatorul:
- Pentru aparare?
- Ah, nu, pentru aparare mi-am angajat un avocat!

sanziana, de doi pestisori flavia- 19.03.2006 si felix- 26.02.2011
din cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Neata!

A oferit cineva ceai cu lamaie???? Ma doare gatul!!!

Carmen super bancurile...ce complicati sunt barbatii!!!

Mayane asta voiam sa-ti spun si eu, nu te lua dupa grafice si minuni- copiii sunty caposi, nu le respecta deloc! Uneori o iau inainte, alteori raman in urma. E ca la DPN-uri, doar 4% se dans la DPN.

Meniu azi:
dimi prune cu branzica si strugure
pranz galbenus cu cartof dulce, brocoli, morcov, pastarnac
gustare iaurt
cina lapte cu cereale

la noi e monoton pt ca abia a inceput si ea sa pape, deci nu o strsez cu multe gusturi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmbbc spune:

Buna Dimineata!! Iau si eu cafea si ce mai este :)
LORI incearca si lapte cu miere cat de cald poti sa suporti sa bei. Ma bucur ca "comorile" tale mici se simt mai bine!! Sper sa o tina tot asa.
Intrebare Lori: poate lactuloza sa dea dureri de burta?

Meniu azi: para, pruna si struguri
pranz: 2 nuci cu branza si legume fierte
gustare: iaurt simplu
cina: crema de cereale de la nestle (cele cu prune).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata

mah Robert a innebunit, toata noaptea s a ridicat la gard
ce naiba, e vreun puseu in grafic???
ii puneam suzeta, il culcam, el nik, plansete si iar ridicari
pana nu i dadeam niste lapte nu se linistea
si uite asa am facut eu noapte alba pe langa neica Robi
la anumite intervale se trezea si Razvi
live is live...la la la la

meniu:
- banane(a fost una jumatate) mar si piersica
- sfleca cu ficat
- nush, poate iaurt cu cereale, ma mai gandesc

asa...SZ: ai vostri copii cat lapte beau sau mai bine zis, ai vostri copii mai beau ziua lapte? va intreb ca am vazut copii de varsta alor nostri care nu mai beau lapte decat seara si dimineata, in rest apa
noi bem asa: la culcarea de la 10 cate 120-150 ml
la culcare de la 16 cate 120-150 ml
seara Robi 200, Razvi 170
noaptea Razvi are 3 treziri, la fiecare bea in jur de 120ml-130ml
Robi per total cred ca bea 300 ml
dimineata 120 ml

acum chitaie pe langa mine

pupici si LMA sarbatoritilor

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Mneata!! Perfuzia, pleaseee...

Nu am nimic interesant de zis. Am o stare cam aiurea... Ma bag dupa monitor sa mai lucrez ceva, dar va si citesc!


O zi minunata!

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Mirelus Ana suge o data la somnul de pranz si o data la culcare seara; am constat cu stupoare ca si-a rarit tare tzitzi-ul. aaa si noaptea, normal, d e2-3 ori, maxim, cel mai tarziu pe la 6 dimi.

Rmbbc imi pare rau, nu stiu de lactuloza si dureri d eburta, mai gugaleste, dar mai bine intrerupe si vezi daca o mai doare burtica.
Cand zici "nuca" te referi la "o nuca de branza" sau ai ajuns la nuci? Ca le stiam cu potential alergen.

pufoasa laura ca mi-am amintit, stiam c am-ai intrebat ceva dar mereu uit: ananas - uite ce-am gasit eu:
editez ca nu pot modifica atatea diacritice: aici

tot acolo se scrie ca e fff sanatos, cu atentionarea de mai sus.

reteta mea de chiftelute care nu-i a mea, e citita pe la Auto diversificare, ai gasit-o pe blog?

Fetele, am si eu intrebare: retete de prajituri cu fructe??/Am nevoie sa salvez de la stricaciune niste zmeura si prune, ca am luat prea multe si-s f perisabile. Pleaaaasee!!

Mergi la inceput