Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(81)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

Citat:
citat din mesajul lui Doloress

Insa numai o husa din aia de polar si eu sa merg cu haina descheiata, nu cred ca tine la -15 sau -20 cum mai avem noi.



Mami de Patrick(29.04.2008) si Kevin (10.02.2011)
Victoria, fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!




i-am spus soatei ce ai scris, crezand ca-l sperii, si raspunsul a fost: da doamne sa murim si noi de ger acolo!

dupa cum observi, we've got an obsession!

sanziana, de doi pestisori flavia- 19.03.2006 si felix- 26.02.2011
din cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

ZIKIIII, io-s tuta rau azi...vorbesc prostii, nu intelege nimeni! Protectia de la hiphip e super marfa! Cand Alinush a zis "husa", eu m-am gandit la un rahat de "husa de alaptat" pe care am dat banii mai demult si am pus link aici...nush ce-o fi in capul meu azi!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxx26

ZIKIIII, io-s tuta rau azi...vorbesc prostii, nu intelege nimeni! Protectia de la hiphip e super marfa! Cand Alinush a zis "husa", eu m-am gandit la un rahat de "husa de alaptat" pe care am dat banii mai demult si am pus link aici...nush ce-o fi in capul meu azi!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina





am inteles acum. culmea e ca in aceeasi postare ai zis ca e o prostie, si mai apoi ca ti-a folosit o gramada.
asta ca sa ma pui sa le cumpar pe amandoua, nu? zi drept!

sanziana, de doi pestisori flavia- 19.03.2006 si felix- 26.02.2011
din cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

Neica, ce spor la scris aveti!
Va citesc cand apuc ca maimutzica e ca un duracell, se agata de orice. E hipnotizata de masina de spalat (parca si Shines zicea de oltenas acelasi lucru) si de trasul sertarelor. In rest, nu avem mai mult de 5 secunde stationare in acelasi loc..
Tunde, felicitari si venim sa sorbim o cafea pe terasa la tine cand terminati casuta!
Eu am luat un sling cu inele, cred ca l-am folosit de 4 -5 ori si apoi n-a mai stat don'soara.. Cu port bebe nici n-am mai incercat, ca la noi e un fel de "acum vreau sus, acum vreau jos, .." mai mult ma enervez ca nu apuca sa o asez bine, ca deja tre sa o dau jos.
Alinush, ce ma bucur ca ai un tonus bun!

Meniu:
-dimineata mar, para, piersica (putina, ca astia au niste piersici naspa)
-pranz: spanac (proaspat, se gaseste inca pe aici) cu usturoi, si galbenus de ou; e "fier" beton azi duduia - a lins farfuria, desi ii era somn
- pe la 4 mancam iaurt cu cereale, cutia de 100 g e cam mica pt noi; ca fapt divers, daca ii dau apa dupa iaurt, da afara cam o lingura, desi la celelalte mese nu se mai intampla asta de mult (la voi e la fel?)
-spre seara tre sa mai avem o masa, ca ne e foame, de obicei branzica.

Tzitzi rar mai papa ziua, am incercat sa-i dau dimineata pe la 8 ca sa am timp sa pregatesc fructele, dar ma refuza categoric.

Desi mancam brocoli si cateodata pastai de fasolica, maimutzica nu mai face partzuri decat rar (fata de ce facea inainte). Si mai facem si gimnastica de picioruse, degeaba. Am mai auzit-o noaptea, in rest... Ai vostri mai fac?

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

off-topic:
www.youtube.com/watch?v=jLj795ecM8Y&feature=player_embedded" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=jLj795ecM8Y&feature=player_embedded

enjoy!

sanziana, de doi pestisori flavia- 19.03.2006 si felix- 26.02.2011
din cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

wow ce debit aveti azi!

noi acum am terminat papa...facui peste cu legume si ciuperci la cuptor si placinta de pui plus papa ptr piscot conopida cu branza unt si lapte si putin mar la cuptor...a papat tot...

am fost si la cumparaturi deci azi sunt duracell...zilele urmatoare nu mai vreau sa aud de din astea...doar smotruiesc:D si ma pregatesc de botezul de sambata...epilari blah blah blah...

noi am dormit lemn de la 10 la 8 jumate azi dimineata...io nu ca m-am trezit de vreo 3 ori ca deh obisnuinta...deci e buna socializarea, oboseste copilu si doarme bine noaptea...o fo supeeeeeeeerrrrr....de can asteptam si io o noapte din asta.

acu ne pregatim sa iesim afara sa ne aerisim ca s-a facut prea cald in casa de la cuptor.

bebelu si noi am avut iritatie din asta cum zici tu cand i-am introdus sucul de portocale...am dat cu pasta petrini, a trecut, acu s-a obisnuit cu sucul si nu a mai aparut...

papa de azi: nectarina, para, mar, cereale dimineata; papa descrisa mai sus la pranz si pe seara iaurt cu fructe ca branzica nu mai pun ca am pus la papa si mi-e sa nu se constipe ca am inceput si fierul.

deci ideea mea cu bebei nu prinse...ehh poate mai tarziu cand or sti sa mearga si sa zica niscaiva chestii

pupam bebei bolnaviori si viitori dintosi si mamici nedormite.



Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Zumzu;Doamne ajuta..poti da Camillia ..de ce nu?

Eu mi-am comandat un mei tai..d-asta cu gluga ,cu buzunar..de undeva imi gasesc si husa

Am aruncat o tava de praji la cuptor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

A, ca mi-am adus aminte, a mea vrea 4 mese pe zi, bag seama ca voi mentionati tot timpul 3; poate din cauza ca lapte bea doar seara si noaptea..

Tunde, fetelor, ce harnice sunteti, mai bagati si cate un tort, cate o praji...



Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns de_ea spune:


Am ramas fara laptic si Medeea nu mananca nimic.Ea pana acum era doar pe titi.Plange si trage de hainele mele,iar eu plang pe langa ea...
Am baut ceai pt lactatie,pastile si nimic.

Andreea, mami fericita de printesa Medeea 14.02.2011

Mergi la inceput