Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (51)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

yvy nu este batuta-n cuie ora 10 si ora 14. eu ii dau si in functie de ea, cum se trezeste, cand ii este foame. ca nu ii este foame in fiecare zi la 10. azi i-am dat la 10.30 ieri la 9.30. poti sa-i dai si la 9 dar si la 11, n-are nimic.
supita eu i-o dau intre 13-14.30 cam asa, ieri i-am dat-o la 14.30 ca atunci s-a trezit.


Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui lauriciu_25

mare pt tine delia!sa stii ca eu nu l vad asa de gras,mie mi se pare ca i numa bine,ca e si foarte lung,e din neam de oameni mari,bunicii sunt amandoi inalti si facuti,asa.chiar duminica acum,ii dadusem un costumas pe care scria 12 luni :))) si ii era chiar perfect in lungime

MAMI de baietel scump si drag si minunat SEBASTIAN-ANDREI

nici a meea nu pare slaba , dar la cantar...si la lungime si ea intra in lucruri de 1 an....sunt usor largutze...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Roxy, si eu folosesc razuitoarea pt fructe. Mi se pare cea mai potrivita. Acum fiecare procedeaza cum vrea. Din ce ii mai faci supica Anastasiei? Eu sunt intr-o mare pana de idei cu papa lui Edi, nu stiu ce sa-i mai combin. Un puuup mare pt voi!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ally sa stii ca eu nu am mai bagat nimic nou in supita pentru ca are cam de toate. cu oul eu nu ma grabesc mai astept, poate peste vreo 2 sapt asa.
ii fac supita din: morcov, dovlecel, telina(nu o blenduiesc), pastarnac, ardei capia, carne curcan, cartof, patrunjel, ceapa.
ii fac supica usor subtiata nu groasa tare si pun si 2-3 lingurite de iaurt. si ii mai fac spanac la cateva zile cu cartof. am luat spanac si am pus la lada pentru ea.
si pentru Edy cel scump.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza normal ca nu v-ati ingrasat, doar ati avut emotii nu?
ce-am ras, mi-l si imaginam pe Nick la baita de-a doua zi

unde sunt pozele cu ai tai? eu nu am gasit linkul

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Nu a pus un alt link...sunt ultimile 10 din albumul de la cununie/botez!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gimihaela spune:

salutare tuturor!
yvyana:eu inca il mai alaptez pe david;pana la ora 10 david papa de doua ori laptic, pe la 7 cand se trezeste si pe la 9, apoi fructele, iar pana la legumele de la ora 13 mai papa inca o data laptic. Nu respect exact programul de 10 -13, ci in functie de david, dupa cum adoarme. Uneori ii dau fructele la 11, iar legumele la 14-14:30. Am incercat sa elimin mesele de laptic dar nu am reusit, devine mofturos.Si asta in conditiile in care mesele de fructe si legume sunt consistente iar david papa de cele mai multe ori tot.

meniul de astazi al gandacelului meu este cam asa:
dimineata-laptic
ora 10: mar+para+ lingura de cereale
ora13: cartof dulce cu unt si ficatel
gustarea de dupa amiaza :iaurt
si ...laptic la cerere, de vreo 4/5 ori


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ally] gata, le-am vazut, multumesc

strumphitza asa, sa pui poze si cu parintii nu numai cu socrii tatal tau are fata de englezoi
sunteti tare frumosi, ti-am mai zis.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

fetele voi de cand fierbeti carnitza cu legumele? de la ce varsta?

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)



Dr mi-a zis ca dupa 6 luni sa bag si carnea in alimentatie si doar in prima sptamana sa o fierb separat, apoi impreuna cu legumele.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui yvyana

Am o intrebare pentru fetele care inca alapteaza si au inceput si diversificarea: Voi respectati zilnic orele la care dati fructele mixate si pireul de legume? ora 10:00 si 14:00 sau cum?

Azi de exemplu L s-a trezit la 9:00 cu foame mare si mi-a golit ambii sani, la 10:00 nu aveam cum sa-i mai dau fructele ca sigur nu papa, am zis ca i le dau la 11:00, numai ca a inceput sa chiraie rau de nesomn, am adormit-o si a dormit pana la 12:30 cand i-am servit si fructele...daca trebuia sa-i day si pireu de legume nu stiu cum faceam, ca ea dupa vreo ora jumatate dupa fructe papa tzitzi si sigur nu i-ar mai fi fost fomica cat sa pape bine si pireu azi la 14:00... nu stiu cum o fac saptamana viitoare



.

si cand alaptam ma tineam de ora de masa, dar cred ac tb sa te mulezi dupa copil...daca abia la 9 pimeste priam portie de lapte atunci decalezi toate mesele astfel incat sa-i dai de toate. Nu e musai ca piureul sa-l manance la ora 13..daca ajunge sa aiba a trei-a masa abia la 16(sa zicem) atunci ii dai piureul. Daca insa mai manance odata san inainte de ora 9, te sfatuiesc sa-i dai fructele atunci , la 9 dimineata.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput