Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (51)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

strumph, dar lui Nick, i-ati luat mirul a doua zi?... baitza cu flori i-ati facut-o?

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)






pai nasa a spalat fina si nasu pe finu

asa se intrebau si ei, cica acum ce facem si cum? nasa cu fina si nasu cu finu ?bineinteles ca nu l-a scaldat nimeni pe domnu Nick, ca deh e cam mare pentru o cadita s-a spalat singur , dar toti i-au spus sa nu faca dus seara dupa botez, abia a 2 a zi dimi si-a facut dus si abia astepta ca cica de ce nu poate el sa se spele ca ce are ? deh... ce sa ii spui si cum sa ii explici sa inteleaga mai bine ? i-am spus ca asa-i traditia si asa se face, dar ....

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

he-he nu citisem raspunsul tau . Asa ma gandeam si eu ca va reactiona Nick. Mi-a lasat o impresie f placuta.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Strumph, ce semeni cu mama ta si cu sora in rochie mov-lila . Cred ca voi 2 semanati cu mama si celelalte 2 surori cu tatal
E f frumos ca sunteti o familie mare. Nick nu are o sora? am vazut mai demult niste poze la tine cu o matusica a Sophiei. Ei nu au putut veni?

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-cugetari din cripta:
- ieri ii pupam pe talpici- si ma gandeam- luatul in brate nu e singura optiune de a dovedi afectiunea, sau a-ti manifesta afectiunea catre cineva in general, copii-in principal.cum sa-mi umplu timpul, nevoiti fiind sa stam in casa sechestrati macar 3 zile? uneori stau singurei in patul mare inconjurati de cateva jucarii, pana se plictisesc, apoi cand vad ca se termina bateriile, intervine mami- ii pupa -pe talpite , pe obrajori, pe ceafa, pe bulanase, in coltul gurii, pe nasuc si palmute..pe burtica, ooooooo..da.ne imbratisam si ne strangem strans-strans, sau pur si simnplu eu ma tolanesc si ei ma calaresc . unul imi suge pijamaua, celalalt ma trage de breton.e mirific.devine din ce in ce mai frumoasa viata cu gemeni.incep sa-si vorbeasca pe limba lor,sa se joace cu aceasi jucarie, sa alerge in tot patul mingea, sau sa se chinuie sa ajunga primul la telecomanda sau tel. mobil- cele mai fantastice jucarii, alalturi de pampersi si pungulita cu servetele
- sonia de-abea asteapta sa il prinda pe sergiu dezbracat, ca trage de pampersul lui, il suge, il trage de creasta- acolo are si el par mai mult, iar sergiu e fascinat de urechea cu cercelusi ai soniei.
-am avut odata un moment de cumpana in viata- de care mi-am adus aminte ieri, cu lacrimi in ochi- dc as fi regretat ca pierdeam ceva din lumea asta, astea ar fi momentele de acum.dc mereu m-am intrebat de ce, sau ce rost am eu in aceasta lume,in care balanta inclina mai nmult catre nemultumire si uneori suferinta, acum am inteles- trebuia sa traiesc aceste momente.ptr ca nu pot fi egalate cu nimic din ce am trait pana acum.cred ca e minunat sa-ti inconjoare gatul 2 maini pufoase si mirosind a lapte, dar s-o faca 4 maini, e bestial. e misto.este de o dulceata, care te face sa uiti oboseala, foamea, si tot ce a fost pana atunci. nu poti trai decat prezentul, care e dulce-da, asta e cuvantul potrivit


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

yasmi, iubita nu ne spui si noua of-ul tau? pb cu apartamentul?
Hai intra mai des, mi-e dor de voi

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-strumph-as vrea sa vad si eu pozele tale.dc ti-a trecut supararea.dc nu,trimte-mi doar 1/2 de la nunta/botez, sau pozele din cismigiu doar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

fetelor, va multumesc din suflet pentru urari, m-a prins destul de bine aniversarea asta de 27 de ani si pentru ca sunteti atat de dragute, am mai venit cu o lada de sampanie si cu un tort, sa ii ajunga si lui ally ca o simt eu ca e pusa pe fapte mari

si noua ne a recomandat galbesnul exact cum a povestit mada, o sa incep de maine!

va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauriciu_25 spune:

strumphy,eu nu gasesc pozele tale de la nunta pe nicaieri!si tare as fi vrut sa le vad...multumesc pt complimente de sebastian :)si micuta ta englezoaica e minunata si are niste ochisori superbi
vissce frumos gandesti si descrii ce simti!
scrich,la multi ani,bucurii si impliniri iti dorim,sebas si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

visssi Sonia si Sergiu sunt norocosi ca au o supermamica !

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

lauriciu multumesc mult si va pup pe amandoi ma bucur ca ai inceput sa ne mai scrii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Strumph, dar dc nu va aprins lumanarile mari?
asa e obiceiul la voi?


mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput