Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (51)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Strumpitz,sper sa reuseasca sotul sa-l rezolve ca eu am tot incercat pe toate partile si nimic.Cum o fi apasat el aici nu inteleg..ca am tot incercat tastele pe care era el cu manutele si nimic.Am tinunt si mai lung apasat ca asa a stat el pt o fractiune de secunda si la fel, nimic. Asta este acum, ce sa fac daca mi-am facut un big duracell.O sa-mi cumpar ochelarii de citit cu lentila tripla si cu asta basta.
Haios a fost saptamana trecuta cand am vorbit cu soacra la tel si i-am spus ca mergea de-a busilea si nu m-a crezut a zis ca etse imposibil la 5 luni jumate sa mearga atat de bine ..si am pus-o sa mearga la ai mei sa il vada pe net.Si s-a lamurit socrela ca asa este...un mare nazdravan.Nu pot sa tastez, sa vb la tel, etc...nU MAI POT SCRIE CA ETSE IARASI PE TASTAURA.

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Madutza, Catalina e fenomenala! In fiecare saptamana vine cu ceva nou! Bravo!!! Tati cred ca e in al 9-lea cer!

Delia si eu am azi in plan operatiunea calcat rufe. Mai am un pic si ma ingroapa de tot rufele astea imprastiate in toata casa!

Stefy eu zic sa-ti iei ce rochie iti place! Si daca e mai scurta nu-i bai! Esti tanara, frumoasa! Si la botez va vrea atata lume sa o tina in brate (bunici, matusi etc.) ca tu nu prea vei mai avea ocazia. Cel putin asa mi s-a intamplat mie. A stat numai soacra cu ea in brate, se plimba cu ea prin tot restaurantul, o arata tuturor invitatilor (pe atunci eram plina de nervi pe tema asta, dar acum nu ma mai deranjeaza cand se intampla sa faca asa).

Strumph, nu am ajuns inca la gym. Trebuie sa ne programam. Sper sa-i placa si de data asta.
Noi avem si la socri si acasa patut pliant. Dar patutul de acasa (http://www.erfi.ro/patut-contour-electra-deluxe-sprint.html) nu fosneste asa si imi place pt ca noi calatorim mult cu bebe si il luam peste tot dupa noi. Mai putin cand mergem la socri, ca acolo ne ducem foarte des si de aceea am cumparat un alt patut.

Edit: Stefy rochia e superba! Sigur merge pt botez!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

hello hello

strumph - iata-ma!m-ai ghicit cu curatenia, deh, boala mea sunt super aglomerata, fata mea nu prea mai face nani ziua si incerc sa ma impart si eu si sa stau si cu ea, sa fac si mancare si curat si spalat...offf...trece si asta
sa va fie de bine crestinarea si nunta, am vazut pozele, ati fost minunati!

sa va fie de bine intalnirea fetelor, am vazut si pozele din cismigiu, sunteti niste dulci, cat despre bebei...nu exista cuvinte care sa-i descrie asa cum sunt

yasmi - sa treaca toate supararile

miki - sanatate multa puiutilor

nu mai stiu ce vroiam sa mai scriu, atat a fost pauza mea, ma duc la treaba ca dupa-amiaza trebuie sa plec si toate alea-s insirate pe aici
incerc sa mai trec pe aici, daca nu de saptamana viitoare sper sa fiu mai libera si sa pot sta la taifas cu voi

va pup pe toate

mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Madutza, Catalina e fenomenala! In fiecare saptamana vine cu ceva nou! Bravo!!! Tati cred ca e in al 9-lea cer!

Delia si eu am azi in plan operatiunea calcat rufe. Mai am un pic si ma ingroapa de tot rufele astea imprastiate in toata casa!

Stefy eu zic sa-ti iei ce rochie iti place! Si daca e mai scurta nu-i bai! Esti tanara, frumoasa! Si la botez va vrea atata lume sa o tina in brate (bunici, matusi etc.) ca tu nu prea vei mai avea ocazia. Cel putin asa mi s-a intamplat mie. A stat numai soacra cu ea in brate, se plimba cu ea prin tot restaurantul, o arata tuturor invitatilor (pe atunci eram plina de nervi pe tema asta, dar acum nu ma mai deranjeaza cand se intampla sa faca asa).

Strumph, nu am ajuns inca la gym. Trebuie sa ne programam. Sper sa-i placa si de data asta.
Noi avem si la socri si acasa patut pliant. Dar patutul de acasa (http://www.erfi.ro/patut-contour-electra-deluxe-sprint.html) nu fosneste asa si imi place pt ca noi calatorim mult cu bebe si il luam peste tot dupa noi. Mai putin cand mergem la socri, ca acolo ne ducem foarte des si de aceea am cumparat un alt patut.

Edit: Stefy rochia e superba! Sigur merge pt botez!

Mami fericita deDaria (8.04.2011)



Imi place patutul tare mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

madutza ce frumos, tatatatata cred ca i-a topit inima lu'tata Felicitari!

Trebe sa ma ''laud'' si eu ca astazi Ioana a primit supita cu brio (3-4 lingurite)Se strimba cind dadea de gust, apoi un ris pe ea cu chicote ...fetelor am ris cu lacrimi...

Am decis sa incep cu legume mai intai.... vom vedea cum decurge totul... Am avut niste emotii de zici ca pregateam masa ptr o nunta sau botez

Aaaa nu a papat la scaunul nou, in timp ce ne pregateam de masa a sosit si coletul...deci maine sta la masa cuminti si frumos, ....si poate , poate papam tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui stefyapost

am pus ceva poze cu 'ambalajul'...astept pareri..
si am pus si cateva cu puiuta mea

cea mai fericita de cea mai frumosa si sanatosa printesica Christina Gheorghia



9.03.2011




iti sta f bine in ea, totusi n-as purta-o in biserica , mai ales daca te apleci, etc
Alegerea e a ta, oricum iti vine fff bine

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

ma declar multumita..scos copiii afara, dat de mancare impreuna, am mancat si eu repede, am spalat vasele, le-am citit o poveste apoi fiecare la el in camera au adormit singurei fara scandal
Cata s-a mai trezit putin ca facuse caca si nu se suporta murdara, am schimbat-o si am pus-o la loc in patut, e aproape adormita la loc, se mai aude din cand in cand eee-eee eee-eee

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

heeelloo




mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

yasmi

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Noi avem si la socri si acasa patut pliant. Dar patutul de acasa (http://www.erfi.ro/patut-contour-electra-deluxe-sprint.html) nu fosneste asa si imi place pt ca noi calatorim mult cu bebe si il luam peste tot dupa noi. Mai putin cand mergem la socri, ca acolo ne ducem foarte des si de aceea am cumparat un alt patut.

Edit: Stefy rochia e superba! Sigur merge pt botez!




Imi place patutul tare mult!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca


Noi il avem pe culoarea rosie. E si mai dragut pentru o fetita. Exista si varianta mai ieftina (fara vibratii, muzica, lumina de veghe, masa de infasat, pe care oricum nu le-am folosit niciodata). Vad ca modelul asta este mai ieftin si nu vad diferente cu al nostru: http://www.erfi.ro/patut-contour-electra-apple.html

Mergi la inceput