Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (51)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia


si eu stiu ca sunt periculoase pt stomacelul mic portocalele mandarinele


de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)




aici pe frorum spunea cineva...poate scrish..nu mai stiu sigur ca dr i-a indicat sa-i dea la bebe mandarina ca e mai putin acida decat portocala.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata!
dau cafele azi

m-a trezit fi-miu azi la 6:30..sau mai devreme .... i-am aratat aseara ghiozdanul de gradi si azi s-a trezit cu grija sa mearga la gradi L-am luat la noi in pat dar nu a mai adormit deloc, deci sunt deja obosita
Fata doarme fara pb

Ma tot gandesc la miki, cum mai e Vladut? ai reinceput sa-l duci?

Sa aveti o zi buna!

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Dragele mele
intru repede fiindca azi plecam la Sinaia pana sambata, cu Petru si cu mama bineinteles. Abia astept!!! Insa Petru inca doarme (bate in curand 12 ore, cred ca-l scol )
Catank - am vazut niste poze asa frumoase cu Ioana ta, e geniala cea intre tezele de doctorat!
Pur si simplu nu mai stiu ce am citit din urma, desi am ajuns la zi, fiindca acum ma apuc abia de bagajul nostru si-mi fac griji sa-ncapem cu toti si tot in masina! Tineti-mi pumnii!
Va imbratisez, duminica avem un botez, cred ca abia luni reapar de-a binelea


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

[redpisuc] distractie placuta la munte, sa impachetezi haine groase ca nu e de gluma acolo sa va simtiti super bine si sa faceti muuulte poze!

mada nu mie mi-a zis doctorita de mandarina....mie mi-a spus sa ii dau chiar 30ml de suc din portocala si mandarina la un loc! inca nu m am incumetat sa ii dau desi am ajuns pe siteuri din spania unde si acolo portocala se da de la 5 luni...eu pe cuvant ca mai am putin si o iau razna...parca nu imi vine sa ma joc si sa fac experimente pe copilul meu!

multumesc tuturor pentru urarile de ieri, nu am mai apucat sa intru pentru ca m am trezit in vizita cu finutii mei cu care am stat pana tarziu la povesti despre copii mi am adus aminte de cum ma simteam si eu inainte sa nasc, doamne aveam atatea intrebari si mi se parea totul asa de complicat

am emotii pt astazi, e ziua in care ii facem frenectomia lui luca si sper sa fie bine! ma enerveaza acum ca avem programarea de abia la 19 40 si ca o sa stau toata ziua asa ca pe ace dar asta e, mergem inainte!

am vazut ca vorbeati despre prune, am intrebat si eu acum cand am fost in control si mi-a zis ca de la 7/8 luni incolo acum nu stiu sincer ce face mai mult rau, pruna sau portocala?

aseara pe langa cadoul de ziua mea, am primit de la sotul meu si o orhidee mare, absolut superba, plina de flori albe cu fuchsia in centru m am topit cand am vazut-o! si cum mai am una la fel de mare pe care am cumparat o cand am fost nasa, cu florile galben verzui, dupa ce le cad florile o sa le pun pe amandoua intr un ghiveci sa fac un aranjament frumos, mi a ramas mie inima la un asemenea aranjament pe care l am vazut in grecia la un hotel, cu orhidee imense...

yasmi[/red] sper ca esti mai bine azi, daca insa esti tot in butoi si ai chef sa scrii, suntem aici! ne batem toate capul, facem brainstorming si gasim o solutie da?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata !

Madutza, cafea mai ai si pentru o amarata ca mine? Sa stii ca ne putem lua de mana cu nedormitoul, dar la mine piscoata m-a trezit la 6.40 nu cu mult inainte de ora ei normala cand se trezea , la 7 - 7 si un pic dar parca si alea 20 min erau bune daca mai dormea si dormeam si eu ca mi-s cam chiauna acum nu stiu de ce da parca ma simt mult mai obosita decat cand am plecat in ro, cred ca alea 2 sapt in ro m-au obosit tare ca as dormi cel putin 2 zile non stop fara treziri Deci Cristi e foarte emotionat si vrea sa mearga la gradi, pai sa vedem cum il tine bucuria si cand merge , dar cred ca o sa se integreze ok , mai ales ca il duci acum si deja gradi e inceputa si nu mai sunt toti ca la inceput sa planga dupa mama, pana acum cred ca s-au mai obisnuit

Pisuc, distractie frumoasa la munte si nu cara toata casa dupa tine cum am facut eu si regret amarnic a fost prima si ultima data cand car atatea bagaje dupa mine, nu mai fac prostia asta niciodata Sa vezi ce o sa doarma Petru la munte , daca acum iti doarme 12 ore , la munte chiar ca o sa il trezesti, piscoata imediat tragea cate un pui de nani pe unde apuca, in bratele cui era

Nu am citit nimic din urma, doar pagina asta, deci ma duc sa imi beau cafeluta si citesc ce ati mai palavragit ieri dupa amiaza cat nu am mai dat eu pe aici

O zi frumoasa va doresc

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy, sti ce ti-am zis, incredere!
stiu ca e greu cu casutza, papa mai multi bani decat programezi dinainte..., lasa ca gasiti voi resurse de mobilare dupa...
scrish, eu as zice ca pruna e mai oki, ti-am scris si ieri parerea mea... iar in Spania portocalele sunt fructe de sezon...n-au conservanti etc... si oamenii aia sunt obisnuiti cu ele de secole la bbei...stiti ca-n Columbia mango e primul fruct care se da la copii...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Strumph, pune de-o cafea de aia buna de a ta si pt mine, ca am niste rufe de calcat...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

neata..

imi pare rau ca n-am apucat sa intru si eu ieri sa urez LA MULTI ANI Cristinei am avut o zi horor, vlad n-a dormit toata ziua si andra doar asa cate putin si amandoi bolnavi si agitati si nervosi..

madutza, nu l-am dus la gradi pt ca luni seara m-am dus la pediatra cu amandoi dupa mine sperand sa-mi dea avizul si in schimb mi-a schimbat tratamentul si sa le fac la amandoi aerosoli cu flixotide si lui vlad si cu ventolin si acc..si tot nu-i trece tusea, cred ca stopez tot si ii dau sirop de brad si gata..astept..iar la andra nu stiu ce sa fac ca banuiesc ca aerosolii i-au declansat niste crize de tuse de aseara la culcare 2 ore a tusit in continu de credeam ca nu mai inchidem okii.. si era deja a treia noapte de cand nu doarme, iar eu sincer n-as mai fi rezistat..dar dupa 2 ore s-a potolit, iar acum mi-e frica sa-i mai fac, cred ca zic pas si la ea..
sunt suparata pe mine ca n-am fost in stare sa ma pun la punct cu condusul si zilele astea am avut asa nevoie si uite ca m-am chinuit singura, cu carutul si cu doi copilasi bolnavi..si eu am racit iar, dupa noaptea cand am facut ture la andra non stop desculta pe parchetul rece, am reusit sa racesc iar de ma doare burta de mor si stau doar cu calmante..il astept pe sot diseara sa pot sa-mi rezolv problemele, dar tot mi-e ciuda pe mine ca nu pot sa fac mai mult cand sunt singura, ca ma descurc asa greu..

si eu sunt curioasa cum o sa fie cand il duc iar, are momente cand zice ca vrea, dar in marea parte a timpului inca predomina NU..il mai tenteaza cat de cat pt ca fetele lui merg zilnic la gradi, au invatat poezii, i-am spus ca isi gasesc acolo alti prieteni de joaca daca el nu mai merge, ca o sa-i dau ghiozadnelul ;a alt copil daca el nu mai are nevoie, ca o sa vina Mosul acolo la gradi, ca ii i-a altcineva desertul si tot asa..
acum sa vedem..poate reusesc totusi macar joi sau vineri sa-l duc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

neata..

imi pare rau ca n-am apucat sa intru si eu ieri sa urez LA MULTI ANI Cristinei am avut o zi horor, vlad n-a dormit toata ziua si andra doar asa cate putin si amandoi bolnavi si agitati si nervosi..

madutza, nu l-am dus la gradi pt ca luni seara m-am dus la pediatra cu amandoi dupa mine sperand sa-mi dea avizul si in schimb mi-a schimbat tratamentul si sa le fac la amandoi aerosoli cu flixotide si lui vlad si cu ventolin si acc..si tot nu-i trece tusea, cred ca stopez tot si ii dau sirop de brad si gata..astept..iar la andra nu stiu ce sa fac ca banuiesc ca aerosolii i-au declansat niste crize de tuse de aseara la culcare 2 ore a tusit in continu de credeam ca nu mai inchidem okii.. si era deja a treia noapte de cand nu doarme, iar eu sincer n-as mai fi rezistat..dar dupa 2 ore s-a potolit, iar acum mi-e frica sa-i mai fac, cred ca zic pas si la ea..
sunt suparata pe mine ca n-am fost in stare sa ma pun la punct cu condusul si zilele astea am avut asa nevoie si uite ca m-am chinuit singura, cu carutul si cu doi copilasi bolnavi..si eu am racit iar, dupa noaptea cand am facut ture la andra non stop desculta pe parchetul rece, am reusit sa racesc iar de ma doare burta de mor si stau doar cu calmante..il astept pe sot diseara sa pot sa-mi rezolv problemele, dar tot mi-e ciuda pe mine ca nu pot sa fac mai mult cand sunt singura, ca ma descurc asa greu..

si eu sunt curioasa cum o sa fie cand il duc iar, are momente cand zice ca vrea, dar in marea parte a timpului inca predomina NU..il mai tenteaza cat de cat pt ca fetele lui merg zilnic la gradi, au invatat poezii, i-am spus ca isi gasesc acolo alti prieteni de joaca daca el nu mai merge, ca o sa-i dau ghiozadnelul ;a alt copil daca el nu mai are nevoie, ca o sa vina Mosul acolo la gradi, ca ii i-a altcineva desertul si tot asa..
acum sa vedem..poate reusesc totusi macar joi sau vineri sa-l duc.

mami de 2 prichindei

, dar mami tau sau soacra-ta nu pot venii sa te ajute cat e sotul plecat?


mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

semnam si noi condica azi!!! pupici si flori pt toata lumea!!!
vin si eu cu un repet....v-am spus si ieri ca puiuta mea nu mananca bine si dr mi-a spus sa o las 5-6 zile doar cu laptic.... voi ce crdeti despre asta?? e ok bebe la ap 7 lunite sa bea doar laptic???
cata apa bea bebeii vostri?? si cat ar trebui sa bea..? mi se pare ca a mea nu bea fff multa

mai sunt 10 zile si vine botezul!!!!!
totul este gata mai putin 'ambalajul' meu!!! ma tot plimb prin magazine si nu gasesc nimic sa imi faca cu okiu'!!!! eu am o rochie care imi super place,dar e cam scurta si mi-e teama sa nu raman in budigai cand oi lua puiuta in brate...... ce ma fac????????

Mergi la inceput