Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (51)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lauriciu_25 spune:

strumphita,acum am terminat de admirat pozele,sunt superbe!toti sunteti superbi,de fapt!ai o familie frumoasa,parinti,socri,surori si voi,sunteti grozavi|iti urez inca odata multa fericire,cu toate ca sunt sigura ca o sa ai parte de ea cu asemenea oameni in jurul tau si cu asa o familie reusita
stefy mamica frumoasa si bebele creolin si scump!ms pentru raspuns
yasmi,nici eu nu stiu ce fel de probleme ai,dar sunt si eu alaturi de tine!nu fi supi,gandeste te ca ai ce e mai important:o familie fericita si implinita,e tot ce conteaza,restul lucrurilor n au importanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna seara mamici!
Am calcat stramb in seara asta si am mancat muuulti cartofi prajiti cu pui la punga.Faptul este consumat acum dar am ceva regrete.
Stefy, ai ajuns acasa?
Lavinia, esti mai bine astazi?
Lauriciu,ti-am admirat si eu blondinul si este tareee dulce.

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Lavinia, ai sters mesajul sau am luat-o eu razna?

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ally mai si prins il stersesem pt ca vroiam sa il scriu mai complex.... dar nu mai am nici un chef nu ma pot concentra ....sunt obositaaaaaa.....

lauriciu iti scrisesem ca sebi este minunat!! seamana leit cu mamica lui!!!
aly ce face tizu edu??? eu sunt mai bine.....agitata/stresata la maxim dar macar am gasit o solutie...desi ne costa banutii planificati pt o parte din mobilierul de la casa dar asta este! macar sa rezolvam cat mai repede sa nu ne complicam. acum seara am vazut pe track&trace ca ne-au ajuns si actele in centru din timisoara..sper sa le putem ridica maine!! gata nu va plicti si pe voi cu problemele mele
oricum va mi-a prins tare bine sa va citesc ca v ati gandit la mine!!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ne auzim maine .sper sa ajung sa va citesc mai atenta ca tare pe langa ma simt eu obisnuita fiind sa fiu activa .







mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

am ajuns acasa, am papat , ne-am uitat si la 'vocea romaniei' (big like) si acum ne pregatim de somnici ....
somnici pufosi la bebici frumosi si mamici sexoase!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Ma bucur ca esti mai bine ! Fruntea sus ca toate in viata au o rezolvare!Yasmi si Lucas ce mai fac? Mai vreau poze cu voi!

Tizul este un mare nazdravan! Are o energie ceva greu de imaginat,ma termina efectiv...nu sta o clipa linistit.Toata ziua merge de-a busilea...ieri l-am gasit sub masa, se uita linistit la Tv. Sta foarte bine in fundulet...etc, etc, etc. Mor de dragul lui!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Deci, va-ti retras toate la somnic!

Pe maine mamici scumpe!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

Buna seara,

La multi ani! Scrish! sa fi sanatoasa si fericita!

noi am fost azi la vaccin iar puiuta mea a plans dupa ce a intepat-o!!! m-a durut sufletul cand am auzit-o!!! dupa a fost bine, a purtat-o tati sus pe umeri si tare mult s-a bucurat; apoi am fost la shopping pt gaza si am cumparat 2 salopete captusite, moi, mai grosute, un sweter si ala captusit si sosetele mai lungi si grosute! L-am i spalat deja! Nu stiu ce o sa facem cand va frig tare pentru ca Maria nu suporta caciulitele...cum le simte pe capsor cum le trage si mai nou le arunca pe jos!


si eu dau pruna bebelinei si ii place! pe noi ne-a certat dr ca sintem in urma cu diversificarea, ca nu avem 3 mese... oricum nu am primit de la ea prea multe informaii (sa introducem alimentele pe rind, nu mai mult de 1 odata, sa dau supa-zeama separat, neaparat sa ii dau biscuiti, sa nu ii dau branzica...sa nu ii mai laptic dupa fructe sau legume) asa ca noi sintem pe cont propriu noroc cu voi aici ca m-am inspirat de la la voi si ma ghidez dupa instinct

Strumph si mie imi par parintii tai tineri iar mama ta arata mult mai bine decat soacra ta! Sanatosi sa fie toti sa se bucure multi ani inainte de viata linistita si plina de bucurii!

am observat ca Maria se bucura de noi in mod diferit: tati daca se prosteste la ea imediat este un chiot de veselie, il urmareste cu privirea oriunde, pe mine ma mangaie pe fata si pe par (ma si trage) ma imita la sunetele (chiraielile) pe care le scot (cel putin incearca)!! este o binecuvantare si o bucurie!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

astazi sunt suparata
am sunat-o pe pediatra sa ne programam pt control si m-a intrebat ce i-am mai dat de papa.
i-am spus ca pana acum am incercat doar mar, morcov, prune, branzica. si m-a certat "cum prune la nici 6 luni?"
eu i-am dat pruna ca se constipase de la branzica. a facut kk si totul s-a rezolvat.
asa este? nu se da prune la 6 luni? eu am citit pe aici ca ati dat bebicilor (oare nu am fost atenta si au papat prune bebici care sunt cu 2 luni mai mari decat Daria?)
in schimb mi-a recomandat portocala, kiwi si banane. lucru cu care nu sunt eu de acord
mi-a stricat toata ziua!

ghiciti ce facem astazi? plecam la tara dar ne intoarcem maine. ne ducem sa-l vedem pe tataia care tocmai s-a intors dintr-o delegatie si are cadouri pt noi. si cum toate weekendurile noastre sunt ocupate pana pe 28 oct (nunti, botezuri, aniversari) si nu ne mai putem duce pe acolo, am decis sa facem o excursie mica azi.

Mami fericita deDaria (8.04.2011)


de la portocala se poate irita f rau la fundulet, de la kiwi poate face o diaree de toata frumusetea, iar banana cica e indicata dupa 8 luni.....deci chiar nu inteleg ce a avut cu pruna..

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput