(Mai) foloseste cineva scutece lavabile?

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

Vai de mine ce avant lua subiectu, si io unde eram .
Remarc o preferinta neta pentru Pop-in, am avut si eu 3 de bambus si am scapat repede de ele ca nu ne-am impacat bine cu ele, mie mi s-au parut voluminoase si elasticul era extrem de dur mai ales la coapse.
Ma gandesc ca depinde si ce se vinde pe piata cu precadere are un rol in top ;. Eu voiam sa va supun atentiei marca Smartipants, umblu acuma innebunita sa-mi mai cumpar cateva (sa le adaug la o colectie si asa mare, nu spui cate :D), is fantastice, insertul este de microfibra si nu ma prea intereseaza decat daca o schimb des, fiindca eu folosesc cu precadere inserturi de canepa si de bambus, iar cele pe care le folosesc eu sunt universale, se potrivesc la toate scutecele cu buzunar pe care le am.
Imi doresc sa incerc noul Easyfits de la Tots Bots, versiunea 2 este si acum de mare actualitate pntru mine, fiindca se poate adauga insert suplimentar si are o croiala excelenta, dar despre versiunea 3 am citit lucruri si mai si. In plus am vazut ca exista al kiddy.ro
Prin casa si pe caldurile astea o las in Bamboozle Stretchy tot de la Tots Bots, fara chilot de protectie. Imi place de ea de mor cum isi scutura funu' ala alb si bombat
Mai am un WeeNotions mov cu broderie pe fund, astea-s din categoria Ferrari si nu am decat unu', ca-s scumpe, dar pe forumuri englezesti se gasesc de ocazie la preturi acceptabile.
Ador Bumgenius versiunea 4 si pentru cele care-si doresc Organic, merita tot bani, am doua si nu ma satur de ele, sunt cele mai subtiri scutece, fara a compromite calitatile de absorbtie, ceea ce ma uimeste la cat is de subtirele.
Inca o vorba legata de spalat, la varsta fiicei mele de 1 an si 1 luna caca este compact, pun, daca am chef, hartie de protectie si arunc direct in WC, iar ca regula generala le clatesc bine pe fiecare dupa folosire cu apa ca sa iasa pisu si apoi le pun linistita la spalat dupa 2 zile sau cand am de o masina, chiar si cu alte haine. Cand le pun singure la spalat pun foarte putin detergent si intotdeauna ulei de arbore de ceai in compartimentul masinii de spalat.
Iaca :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ram0nica spune:

noutati? ce scutece lavabile va mai plac? noi de 1 an am rams fani convinsi scutecelor cu buzunar alva baby. Am vandut second tot ce avem de la alte marci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

La noi acum pe primul loc sunt Rumparooz, apoi CB, easyfit,
nici mie nu imi plac popin, mai ales k s-a inasprit asa mult bambusul.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ram0nica spune:

Aaaa, nici nu vreau sa-mi amintesc de pop-in... ca de dur mi s-a parut elasticul si cate urme ii lasa pe piele! Dupa ce le-am vandut secont pe toate cele care nu m-au multumit, si am descoperit alva, n-ammai vrut sa mai incercat si altceva, vazand ca ne-ntelegem de minune. Oricum nu-mi mai permiteam scutece de peste 85lei/buc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara_p spune:

am vazut ca farmaciile Dona au ieftinit scutecele si laptele praf.
noi am depasit aceasta perioada, dar mi-ar fi placut sa nu ma duc de fiecare data dupa scutece pana intr-un hipermarket pt a le lua la un pret mai bun

Mergi la inceput