(Mai) foloseste cineva scutece lavabile?

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Mady, depinde de dimensiune. Ar fi bine sa trimiti un email sa intrebi ce dimensiune are. sa o rogi sa iti spuna si cat de mult intra la apa. De exemplu eu absorbantul Bumg nu il pot folosit la CB.
uite aici este o comparatie intre scutece http://scutecetextile.blogspot.com/2012/01/comparatie-intre-scutece.html Aceasta mamica a achizitionat recent si CB, cu siguranta daca ai sa o rogi o sa iti spuna diferentele intre CB si HH.
Eu am vazut un HH si sincer unicul avantaj ar fi ca HH are printuri faine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Mady poate vine raspunsul meu prea tarziu.
Am un scutec HH si sincer nu is super super incantata, dar merge. Aspectule ok ca au printuri faine, dar nu retine prea mult pisu, am avut multe accidente cu el, daca bagi vreun absorbant de bambus atunci e ok.Capsele mi se par foarte calitative adica foarte greu de deteriorat, cele mai bune capse. Sincer decat un HH eu as lua mai bine un Itti bitti daca vrei scutece mici si frumoase.
Referitor la little lamb mie imi plac foarte mult,ca absorb foarte bine si mult . Este ideal pentru noapte.Eu le folosesc cu protectie sau pantalonasi de lana.Le recomand.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

suntem integral pe scutece textile, pana acum foloseam noaptea disposable, dar de cateva nopti ii pun tot textil. Avem Charlie Banana, Itti Bitti si unul romanesc (sau, ma rog, unguresc), facut in Harghita, Fenzy, ok-ish si el desi nu-s foarte de calitate materialele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ram0nica spune:

Felicitari pt 100% scuticeala textila!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ram0nica spune:

Noi am descoperit alta marca de refolosibile, Alva, la recomandarea unei prietene din U.S. si sunt foarte multumita de ele. Mi-a trimis 28 de bucati. Pana sa le primesc am fost sceptica, insa imediat ce le-am primit si vazandu-le, mi-au placut la nebunie. Dupa prima probare, m-am "indragostit" iremediabil de ele. Imi plac chiar mai mult decat tot ce mi-am luat pana acum (pe care desi am dat o multime de bani nu-mi pare rau de ele si as vrea sa le igienizez bine si sa le dau).

Din cele noi primite, m-am gandit ca 22 sunt arhi-suficiente si ma gandeam ca pe 6 din ele sa le vand. http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=42372

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Felicitas mersi de informatii,nu am luat HH,am luat un itti tutto dar nu m-a dat pe spate si nici d'lish AIO,cam scapa pisu,dar merg acumcaci la d'lish am pus insertul cel mai mic de la tutto,iar pe tutto cand il folosesc il folosesc cu ambele inserturi.....acum astept un Tots bots si gata ma opresc...

Ramonica felicitari de achizitii,acum tot sa scutecesti!

Andra felicitari de scuteceala completa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Mady, la noi Itti Bitti nu scapa de loc. Sigur ai sa fii incantata de TB
La IB ai avut nr minim de spalari...stii ca au si bumbac deci tb 5-7 spalari ca sa aiba absorbabilitatea maxima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Lena cred ca ai dreptate,la inceput scapau,acum vad ca nu,le-am spalat mai des....inca nu mi-a ajuns TB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ram0nica spune:

Felicia, cum te-ntelegi cu Alva?

Mergi la inceput