Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(80)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

magnetism, angie, sa rupeti condurii la distractie!
ce mai fac bolnaviorii? anka? lorich?
mirela, multam!

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufoasalaura spune:

multe se intampla pe aici...
ilinca la 7luni71cm/8300gr.
la 7luni/10z-primul dintisor,asa ca nu mai facem niciun club...
intrebare(lorich) caci parca le bughesti bine pe toate...s-a incercat pe aici ananas la bebici,caci am citit ca ar fi acid.eu i-am dat lu'bubu vreo 3lgt.pasat la blender(ce bine arata),si nu stiu daca sa-i mai dau sau nu...???!
ati incercat avocado+banana+lamaie? o bunatate...
lorichinca o data reteta cu chiftelute la cuptor.e cazul sa mai diversificam si noi ca stam pe crema legume de cand hau...si ficatel,care nu prea ne place...
Alinush,bv.ptr.isprava...ce stai si te mai gandesti...sa-ti aduc aminte acum 1an 1/2 ce ne mai chinuiam si ne incurajam la "asteptand in viata noastra o minune"???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Noi tot bolnaviori, cam la 5 ore dupa doza de Panadol face iar febra, ultima oara era 38.9 deci urca. In rest nici un alt simptom.
Mi-e groaza cum o fi la noapte.
Luni aveam programt controlul de 8 luni, numa' bine ne ducem cu motiv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

seara buna si de la noi!

anka - la noi febra fu pana la 39.7 cu tot cu antitermic, dupa trei zile asa aparura bubele si asta fu...

noi am papat azi brocoli cu galbenus de ous si putin untulet....dimineata fructe cu cereale si acum iaurt cu branzica si para si o lingurita de cereale...lai piscot nu-i plac cerealele nestle in lapte asa ca i le bag in mancare ca asa le mananca.

in rest azi am stat prin casica pt ca am spalat carutu unu la mana si a doua am adormit la 3 azi noapte de la un capucino baut aseara pe la 6...nu stiu daca fu doar asta sau si gandurile mele, cert e ca acu am o mare durere de cap si as dormi dar nu poci...

pup bebei bolnaviori si le dormi insanatosire grabnica ca altfel vai de mamicutze

o seara buna!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Ne-am adunat si noi de pe drumuri. Ne-am facut de cap pe la festivalul berii germane de la tineretului, unde ne-am intalnit si cu niscaiva buburuze si buburuzi
Pe fii-mea a luat-o somnul deja dupa atata agitatie, cred ca la noapte ne distram cu totii...
PUFOASO, retetele le gasesti pe blog, maica (aici: http://buburuze2011-blog7.blogspot.com/), ca de-aia ne batem capul (unii) sa la adunam, ca sa nu le scriem si rescriem de zeci de ori..

Si tot la categoria Blog, subcategoria "stiati ca"...

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

ioiii
roxx, asa deci, va ntalnirati si nu zisarati nika
hmmm
poze,poze, poze, poze

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

buna seara fetelor

noi suntem bine ... zicem cev nou si anume "uliu uliu" cu limba asa scoasa cand il zice pe "L" ... e tare dragut ! mai e putin si iese al 5-lea dinte, i s-a taiat gingia de mult...bai nene dar greu ii ies dintii lu' fii'miu ! papam parca mai bine...azi i-am dat prima oara ficatel de pui . a papat aproape tot, a mai ramas o lingurita. am gasit o reteta pe net...zice asa...se pun ficateii in lapte la fragezit . se ia o oala cu capac, se umple cu apa, se intoarce capacul invers si se pun ficateii pe el. putin unt pe deasupra si se baga la cuptor. eu am pus pe langa ei si 2 morcovei . 30min la cuptor electric . si a iesit o minunatieeeeee ! si mie mi-a placut.
abramburika cuvintele sunt de prisos...sunt alaturi de tine...Dumnezeu sa fie cu voi
lorich of Doamne, cum mai este Robert ?
anka ,tunde multa sanatate si voua
alinush felicitari !!! iti inteleg teama, dar asa a fost sa fie !! si o sa fie minunat !
irinuka ma bucur ca buni a ta e mai bine
mirelush sar'na mult de tot pt ca ai rupt din timpul tau pt a pune poze ! la fel arata si ala pe care l-am aruncat eu ... numai ca era lunguiet...dar in interior era aproape la fel, mai inchis la culoare, am crezut ca era stricat, dar era copt. multumesc muuuuult !
pai bine mai roxx va intalniti asa fara sa spuneti si voi ? mai ales in tineretului, aproape de berceni...de cand vroiam si eu sa veniti p'aci . sunt supi acum !vroiam si eu bebeluseala !


Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

carmen, ar fi trebuit sa fie galben nu maro
partea maro am aruncat o si eu, pt ca avea si ate, fibre care s tari
ar fi trebuit sa fie galben
mai am unul in frigi,sper sa fie bun ca sa fac o poza faina

pacat ca soiul asta de avocado nu mai e, cica e avocado de spania si mai apare pe piata tocmai in februarie

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

aaaaaaaaa am inteles acum mirelush ! ideea e ca al tau pe dinafara era asa patat pe alocuri ... si acolo pe dinauntru era maro ... deci nu trebuie sa fie patat. trebuie cumparat verde . hmmm ... eu tot intreb pt ca e si scump in supermarket...era 4 lei, acu e 5 lei ... si nu e cool sa iau si sa arunc mereu .

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Zi grea pentru noi. Prin bucatarioara mea au tropait mesteri vioiMai tropaie si maine, si probabil si poimaine. Dar cine va avea bucatarioara gigea pe urma?

Fiind claustrata cu Darius in sufragerie, ne-am facut de joaca amandoi si am observat ca ii place la nebunie in fotoliu, din care abia asteapta sa se arunce in cap. Fara succes pana acum.
Ii place sa se ridice in picioare pe spatarul fotoliului si sa bata toba. La un moment dat, daca n-a reusit sa se arunce in cap pe parchet, ssi-a zis ca poate in patut reuseste. Dar cum fundul e mare si greu, nici asta nu i-a iesit.
Ii place sa se legene cu patutul, si are pretentia ca burta mea sa aiba aceleasi calitati.
Din ce in ce mai des is da drumul la maini si ramane cateva secunde in picioare fara nici un sprijin, dupa care pica in fund ca bobocul. Incearca sa se ridice in picioare din fund, fara sa se agate de nimic, se chinuie, calculeaza, si cand nu-i ies socotelile renunta, asezandu-se inapoi in poponet.
Nu mai silabiseste nimic, nici macar cand ii este foame. In schimb scoate sunete expresive: mirare, satisfactie, alint.
Cand se alinta isi increteste nasul si fornaie, de cele mai multe ori strangand buzele ca o babuta stirba. Dupa care, observand ca a atras atentia, scoate limba sau zambeste cu gura pana la urechi.

(Daca va plictisesc, ignorati-ma V-am zis ca vreau sa-mi adun toate postarile intr-un "Jurnal de bebe", asa ca le tin la zi)


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput