Bulgarasii de ianuarie-februarie 2012(20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvi23 spune:

si eu stiam ca se face morfo pana in sapt 24 dar doctorita mi-a zis sa o fac pana pe 15 oct.adica aproape de sapt 27...ciudat,sper ca nu a gresit cu numaratoarea...
Of nu stiu de ce dar am observat ca noi incepem capitolele noi cu emotii,fetelor tineti-va tari, ganditi pozitiv,Annesi sa auzim numai de bine si nu te stresa,Mady si tie multa sanatate si mult repaos

+23 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Fetelor, fac un pic de off topic, dar vreau sa va intreb cum ati reusit voi sa postati semnatura cu iconitele... ca eu tot incerc sa o copiez de pe prima pagina, dar nu reusesc, se copiaza doar scrisul...


Ana, mamica de Darius (2005), de Sara (2007) si viitoare mamica de gemeni pereche (DPN 18.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Lalitzuza, mi-ar face mare placere sa ne intilnim la un ceai cind vii in Constanta. Ce ma bucur ca mai sunt si alte fete in C-ta, credeam ca sunt singura.
Bulinutza, ai voie sa ti le iei pe toate 126 de zile dupa ce nasti? De fapt, cred ca sun obligatorii doar alea 42 dupa nastere, parca nu spun nimic in sensul asta pentru perioada prenatala.
Alice merci de raspuns, si tie sophia.
Sa stiti ca si mie imi da cu virgula, cine mai zicea? Ca nu mai tin minte... Nu prea ma prind pina la urma de cind as putea sa intru in prenatal.Pina acum ma gindeam ca o sa intru de la 1 decembrie, ca fac si naveta aproape 40 de km si daca da si zapada o sa-mi fie mai greu. Dar ma gindeam azi ca , daca se poate mai devreme cred ca o sa intru in prenatal ca am cam obosit.

Ghiulten, mami de printesa Ayla (15.01.2004) si 20+ cu alta minune de
Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Anahadasa, vroiam sa te intreb daca nu cumva te intereseaza un carucior de gemeni. Acum este postat la umanitare , la bazar, este rosu, de la Primii Pasi , cred, si e intr-o stare foarte buna.Eu l-am adapostit la mine pina acum vreo saptamina, pentru ca nu prea are loc sa-l tina mamica pentru cazul careia a fost donat.Dar acum a trebuit sa il duc, tinnd cont ca incep sa pregatesc cuibul pentru inca o domnisoara, si prea mai am loc. M-am gindit la tine ca poate te intereseaza, daca da, zi-mi si-ti dau link sa-l vizualizezi. Banii obtinuti pe carucior merg la dodo, un baietel extraordinar, de aici din C-ta, dar care are nevoie de in grijiri mai speciale.

Ghiulten, mami de printesa Ayla (15.01.2004) si 20+ cu alta minune de
Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Happymumy, mi-ar placea sa-l vad. Eu am deja unul, insa e de la second, nu prea sunt incantata ca e mai uzat si foarte greu... si daca ar arata mai bine, mi-ar placea sa-l achizitionez, mai ales stiind ca banii merg pentru ajutorarea unui puiut. Trimite-mi te rog link-ul ca sa pot vedea pozele. Multumesc!

Tocmai l-am vazut acum, arata bine, doar ca nu-s prea incantata de roti, mi-ar fi placut sa fie mai mari, mai usor de manevrat.. Dar sa vedem, trebuie sa vb cu sotul si daca ne hotaram, te contactam. multumesc inca o data!


Ana, mamica de Darius (2005), de Sara (2007) si viitoare mamica de gemeni pereche (DPN 18.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Ghiulten, iti poti lua toate zilele dupa ce nasti. E mai convenabil asa ca iei mai multi bani decat daca esti in CIC. Unde lucrezi?

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anahadasa

Fetelor, fac un pic de off topic, dar vreau sa va intreb cum ati reusit voi sa postati semnatura cu iconitele... ca eu tot incerc sa o copiez de pe prima pagina, dar nu reusesc, se copiaza doar scrisul...


Ana, mamica de Darius (2005), de Sara (2007) si viitoare mamica de gemeni pereche (DPN 18.01.2012)


Mergi in bara sus a forumului..cea albastra!Undeva ai scris cu portocaliu Contul meu.

Dai click acolo si iti va aparea Profil personal si alte subcategorii.

Dai click pe profil...odata ce ai ajuns acolo iti vor aparea cateva campuri pe o bara albastra...START, PROFIL PERSONAL etc.

Dai click iar pe Profil personal...Ti se va cere sa reintroduci parola.O reintroduci.Ti se cere pentru securizare cont!

apoi iti apare:

Citat:
]Editeaza profil personal

* = Campuri obligatorii (trebuie completate) Intrebari importante
De ce sa raspund?

In baza acestor raspunsuri Desprecopii.com te ajuta sa gasesti mai usor informatia relevanta!
Datele din aceasta rubrica sunt protejate si nu sunt vizibile altor membri.
Ai copii? Da Nu
Esti insarcinata? Da Nu
Cand te astepti sa nasti?
Daca nu sti data apasa aici
Alege subiecte de interes Da / Nu
Informatii despre tine
Poza ta


Schimba poza
Sterge poza
Prenume:
Nume:
Data nasterii:
*Sex Barbat Femeie
*Oras:
Pentru ROMANIA Apasa aici
Judet / Stat / Provincie:
Pentru ROMANIA Apasa aici
*Tara:
Informatii de contact
Informatie de contact

Adresa de mail este obligatorie.
Este important sa folosesti o adresa valida deoarece la aceasta adresa este trimis mailul de confirmare.
*Email:
Pagina personala:
Nu uita ca linkul trebuie sa inceapa cu http://
Folosesti messanger? Da / Nu
Informatii cont
Informatii cont

Va rugam sa va alegeti un nume de utilizator care va reprezinta
Parola este stocata in baza noastra de date intr-un format encriptat. Desprecopii.com sau alt utilizator nu o poate decripta. Daca ati uitat parola o puteti rseta folosind optiunea am uitat parola
Nume utilizator:
*Parola noua:
Este bine sa folositi parole de minim 8 caractere.
*Verificare Parola:
Trebuie sa folositi aceiasi parola ca mai sus.
Mai multe despre mine + / -
Optiuni Profil + / -


Pe tine te intereseaza OPTIUNI PROFIL...dai click acolo si scrii in casuta aceea ce doresti apoi dai click pe TRIMITERE DATE.


ca sa iti apara iconitele cu emoticoanele dorite...e cam greu sa tii minte ce sa scrii intre parantezele patrate, asa ca in paralel cu PROFILUL PERSONAL iti deschizi alta fereastra..adica accesezi in alta fereastra din nou forumul..intri pe Bulgarasi dai click pe RASPUNDE LA MESAJ, exact cum faci deobicei cand vrei sa scrii aici si vezi ca in caseta albastra unde scrii ai EMOTICOANELE toate..unde scrie ARATA TOATA LISTA, cat si forma scris(TIP CARACTER), marime litere(SIZE)...ETC...dai click pe ele sa vezi cum se posteaza ca sa iasa...si apoi in fereastra unde iti pui tu semnatura...le SCRII CU MANA TA...


exemplu

[ GREEN ]ANNA, [GRAVIRED]23+ de [BAIETEL]Mihai[ /GREEN ]

eu ti-am scris cu litere mari de tipar in paranteze..sa vezi cum trebuie facut, insa ca sa iasa asa:
ANNA, 23+ de Mihai

TREBUIE SCRIS CU LITERE MICI!

ATENTIE!!!Cuvintele ca sa poata aparea intr-o anumita culoare, marime, forma a scrisului..subliniate..scrise italic...TREBUIE SA CUPRINZI cuvantul sau propozitia care te intereseaza intre parantezele patrate

exemplu:

[ RED ]Anna are mere[ /RED ]

ca sa iasa asa:
Anna are mere


daca scrii asa:
[ RED ]Anna [ /RED ] are mere..
va iesi doar atat:
Anna are mere!

AI VAZUT...
[ RED ]....[ /RED ]

NOTA BENE:Niciodata sa nu uiti bara asta /...fara ea nu va iesi formula!!!

si scris cu LITERE MICI...eu am scris [ RED ].....[ /RED ]...sa vezi formula..cu litere mici nu se vede formula!!!

SUCCES!!!











*Blackmoon Lady [b]20+cu un omuletz colocatar si lipistocul meu iubitRebecca
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

incerc sa ma ocup de prima pagina putin...va dura ceva ore..si nu cred ca voi termina in seara aceasta..mai continui si maine..

N-am idee ce fata ii voi da..dar sper sa iasa ceva frumos!



*Blackmoon Lady 20+cu un omuletz colocatar si lipistocul meu iubitRebecca
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Buna si de la noi,
Ma simt bine, mi-a trecut raceala. Mare minuni face ceaiul de patlagina …
Legat de sutien eu port non-stop acum. Inainte de sarcina aveam sanii foarte mici si nu purtam cand stateam acasa, inca acum imi este imposibil fara. Aaa si vreau sa nu se lase, de aceea ii ajut cu sutienul.

Lalitzuza – multumesc mult pentru urari.
Ica – ma bucur ca esti bine.
Annesi – imi pare rau sa aud asa vesti de la tine. Va tin pumnii ca totul sa va iasa bine.
Bulinuta – si eu m-am gandit la fel cu pre-post natal. Sa intru la sfarsitul lui ianuarie sis a stau acasa pana la 1-15 septembrie anul viitor.
Anahadasa- ma bucur ca esti bine.
Alina – eu am vorbit ieri la o clinica si mi-au cerut copie dupa adeverinta de la servici ca se plateste cas si copie ci. Cred ca ma duc maine sa ma inscriu si te anunt.


in 20+ si mami de David 16.06.2008
Evolutie David


Bebe David Adrian 16.06.2008

Evolutie Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ian.feb2012 spune:

E cam gata..insa undeva e o greseala de culoare...si tre' sa ma uit bine sa vad unde..cred ca maine...ca deja sunt rupta de somn!

nb!

Mergi la inceput