FIV cu ovocite donate(5)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ada_maria spune:

merci mult pt raspuns apalina dar clinica din Praga nu este una si aceiasi cu Gennet-Praga ?De fapt cum se cheama clinica la care mergi tu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roadetot spune:

ada maria, probabil sunt doua clinici in Praga (sau chiar mai multe), eu vorbesc cu cei de la Gennet. Trimte un mail la adresa asta : ivf@gennet.eu, ii dai cateva date, istoricul tau medical, varsta, AMH, FSH,daca ai mai facut FIV,iti va trimite raspuns prompt.nu stiu daca am scris ca sunt necesare doua vizite aici, o prima consultatie si proba de sperma si apoi ET.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roadetot spune:

multumesc mami_vreau. e bine de stiut, toata admiratia pentru lucia69, a fost perseverenta si pana la urma reusit. Cu ajutorul lui Dumnezeu vom reusi si noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

da un search si vei gasi mai multe clinici in praga ,asta se numeste EUROPE IVF INTERNATIONAL ,eu am gasit mai multe in Praga ,pen

Citat:
citat din mesajul lui ada_mariatru mine e convenabil timpul scurt

merci mult pt raspuns apalina dar clinica din Praga nu este una si aceiasi cu Gennet-Praga ?De fapt cum se cheama clinica la care mergi tu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui smaick

buna laura
imi spui te rog cum ai achitat procedura la clinica? sunt putin in dubii daca sa strang banii pe card sau sa-i schimb in euro
merci


eu am achitat cu cash, euro... insa cred ca poti achita si cu cardul insa ar fi bine sa ii intrebi pe cei de la clinica daca se poate sigur... cel mai bine pe coordonatoarea ta de fiv, nu are rost sa il intrebi pe medic... si intreaba si la banca de comisioane ca sa nu ai vreo surpriza.

vezi ca o sa fie nevoie sa iti procuri medicamentele de care vei avea nevoie intr-o prima faza, inainte sa mergi in cehia... cu siguranta o sa ai nevoie de diphereline de 3,75 insa la asta nu-i problema ca il gasesti... dar vezi ca o sa ai nevoie de estrofem sau estrimax 2mg si asta nu se gaseste la noi... la noi nu exista decat cyclorpoginova din care poti folosi numai pastilutele albe sau climenul... asa ca daca ai drum prin ungaria sau cehia, ia-ti de acolo estrimax 4-5 cutii ca sa ai suficiente pana ajungi la ET...
te-am pus in tema ca sa stii!

daca nu ajungi intre timp nici in cehia sau ungaria si nu are cine sa iti ia (putem sa vb si cu fetele care fac fiv in ungaria) poti sa comanzi si de la farmacia clinicii din brno si iti vin prin posta dar pentru asta mai ia in calcul aproximativ 25 euro...

Laura



12+

Cand erai tu foarte mic, Galbenus pulsand sub coaja, Cand intreaga ta faptura Era jumatate vraja,
Cand beai aerul cu mine, Cand visai in visul meu, Cand vedeai lumina lumii Pe care-o vedeam doar eu...
Ei, dar e-o poveste lunga Despre Dor si Duiosie, E o stranie poveste Despre Aripi-care-cresc,
Pe care cand vei mare, Poate–odata si odata Tot am sa ti-o povestesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

roadetot toate vom reusi pana la urma sa ne tinem bebeii in brate, cum a reusit si lucia... pentru asta, cea mai importanta conditie este sa nu renuntam!

ada, apalina multa bafta fetelor!

Laura



12+

Cand erai tu foarte mic, Galbenus pulsand sub coaja, Cand intreaga ta faptura Era jumatate vraja,
Cand beai aerul cu mine, Cand visai in visul meu, Cand vedeai lumina lumii Pe care-o vedeam doar eu...
Ei, dar e-o poveste lunga Despre Dor si Duiosie, E o stranie poveste Despre Aripi-care-cresc,
Pe care cand vei mare, Poate–odata si odata Tot am sa ti-o povestesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

eu ma bucur ca-i totul bine, chiar daca nu ti se vede burta...ai timp sa te balonesti!

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

buna laura
merci mult de raspuns si sa stii ca orice sugestie este binevenita
o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

merci Mami Vreau de incurajari,bafta si tie draga mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

apropo .ma puteti lamuri va rog si pe mine.... diphereline? pentru ce?la fiv cu ovule donate? eu am facut diphereline la fiv-ul meu pentru inhibare inainte de stimulare ....dar acum? si in plus mie mi-au spus ca doar contraceptive in prima faza dupa care proginova .... sunt nelamurita un pic

Mergi la inceput