FIV cu ovocite donate(5)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ada_maria spune:


fetelor am primit raspuns de la toate cele 3 clinici carora le-am scris Praga cea la care merge si apalina , Brno si Zlin cred ca voi merge si eu pe cea de la Praga deoarece timpul de asteptare este de ~1.5 luni cei de la Brno m-au programat pe data de 23.04.2012.Ma mai gandesc

apalina se da dipherlelin pentru a sincroniza ciclul tau cu al donatoarei.

laura multumim pentru urari si numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

ms de raspuns Ada ...dar mie nu mi-au spus nimic cei de la Europe ...o sa intreb ,astept mail de la ei .Eu vineri merg sa fac o ecografie sa masuram endometrul ca nu era prea ok la ultima si astept confirmarea ca au donatoare .... sper sa mearga bine totul,bafta fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

pe mine la zlin m-au programat pe 19 ianuarie ...iar la Brno nici nu am avut curaj sa scriu ce timp mare de asteptare au

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

ada_maria esti programata la brno in aceeasi zi cu mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui aristica

eu ma bucur ca-i totul bine, chiar daca nu ti se vede burta...ai timp sa te balonesti!

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"


ba mi se vede burta!!!! ai vazut doar!!!!

poop dulce, dulce!

Laura



12+

Cand erai tu foarte mic, Galbenus pulsand sub coaja, Cand intreaga ta faptura Era jumatate vraja,
Cand beai aerul cu mine, Cand visai in visul meu, Cand vedeai lumina lumii Pe care-o vedeam doar eu...
Ei, dar e-o poveste lunga Despre Dor si Duiosie, E o stranie poveste Despre Aripi-care-cresc,
Pe care cand vei mare, Poate–odata si odata Tot am sa ti-o povestesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

ada_maria, smaick combinati-va si mergeti impreuna la brno!

ce tare ar fi!!! o sa va distrati si mai si economisiti la benzina!!!

Laura



12+

Cand erai tu foarte mic, Galbenus pulsand sub coaja, Cand intreaga ta faptura Era jumatate vraja,
Cand beai aerul cu mine, Cand visai in visul meu, Cand vedeai lumina lumii Pe care-o vedeam doar eu...
Ei, dar e-o poveste lunga Despre Dor si Duiosie, E o stranie poveste Despre Aripi-care-cresc,
Pe care cand vei mare, Poate–odata si odata Tot am sa ti-o povestesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui apalina

apropo .ma puteti lamuri va rog si pe mine.... diphereline? pentru ce?la fiv cu ovule donate? eu am facut diphereline la fiv-ul meu pentru inhibare inainte de stimulare ....dar acum? si in plus mie mi-au spus ca doar contraceptive in prima faza dupa care proginova .... sunt nelamurita un pic


apalina la brno se da diphereline inainte de fiv cu donate pentru a te pune pe repaus si pentru a-ti sincroniza ciclul cu al donatoarei eu dupa diphereline, parca la vreo 2 saptamani am inceput estrimax-ul (estrofem)... stiu ca se poate face acelasi lucru cu AC dar am vazut ca ei prefera varianta dipherelin-ului... si mie mi-a convenit varianta asta ca am ceva prob pentru care nu-s pre indicate anticonceptionalele...



Laura



12+

Cand erai tu foarte mic, Galbenus pulsand sub coaja, Cand intreaga ta faptura Era jumatate vraja,
Cand beai aerul cu mine, Cand visai in visul meu, Cand vedeai lumina lumii Pe care-o vedeam doar eu...
Ei, dar e-o poveste lunga Despre Dor si Duiosie, E o stranie poveste Despre Aripi-care-cresc,
Pe care cand vei mare, Poate–odata si odata Tot am sa ti-o povestesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

merci iubita de raspuns ...deci varianta la diphereline pot fi contraceptivele .... am crezut ca ceva nu e in regula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roadetot spune:

veste buna, mi-au dat programarea cei de la Brno, 27 februarie 2012, intrasem la idei cand vedeam ca nu-mi raspund...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_maria spune:

roadetot pana la urma tu unde te-ai hotart sa mergi la Brno sau la Gennet?

Mergi la inceput