FIV cu ovocite donate(5)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

am inteles ca e problema cu estrimax-ul...este ceva din care poti folosi doar o parte ,restul le-am gasit si eu fara probleme.Sunt convinsa ca din cauza stresului am aceasta problema ...dar sa se opreasca odata ...nu-i momentul acum sa faca pe nebunu'.Eu in privinta transportului nu ma ingrijorez ,vom merge cu masina personala ...in ceea ce priveste cazarea am inteles ca in Brno sunt destul de scumpe hotelurile ,asa ca m-am orientat spre Praga .Nu trebuie facuta naveta ,trebuie mers doar de doua ori la clinica asa ca cei 300 de km nu sunt o lume.Oricum n-am vazut Praga asa ca voi profita acum ,am inteles ca este un oras superb.Am gasit foarte multe hoteluri ....preturi foarte bune ,si in ianuarie nu cred ca se pune problema sa nu gasim ceva,n-am facut rezervare pentru ca n-am card si astept decembrie sa ajung acasa sa ne hotaram si sa platim daca trebuie prin transfer bancar sau alta modalitate. Asa la prima vedere ...nu cred ca asta cu cazarea va fi un stres ....sper sa nu ma insel.O zi frumoasa fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Apalina sa stii ca in Praga gasesti hoteluri si la fatza locului iti faci rezervare,sa nu-ti faci probleme....noi mai da-m cite o fuga in Cehia.....de la mine pina in granita am circa 200km. E bine ca te-ai hotarit eu sunt mai greu de lua o hotarire mai ales cind gasesti atitea clinici in Cehia....ma deruteaza rau,as vrea in Praga. Un medic mi- scris sa fac histeroscopie daca nu am facut-o ceea ce vreau ca saptamina viitoare sa merg la med.gineo.sa vad unde ma trimite sa o fac dupa CM.
Un sfirsit minunat sa aveti

Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

multumesc Looana de sfat ...probabilasa vom proceda ....si in privinta alegerii ....crezi ca mi-a fost usor ? caut de 3 luni si am renuntat la programari clare la doua clinici inainte de Brno ...nehotarata zici?hmmmmmm cred ca la fel am fost si euDupa amiaza placuta fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

neata fetele
apalina tu ti-ai facut plata la barno?
o zi buna sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

Buna dimi ! Smaik eu ieri am transferast prima transa de 1000 de euro,astept schema de tratament acum sa vad cand si cum incep.Am greutati in procurarea medicamentelor aici in germania ...nu este diphereline doar lupron dar nu depot ca hexal ...nu e bun ...sa mi-l trimita de acasa ma costa 40 de euro transportul ...e aiurea... eu doar in 16 decembrie vin acasa si cred ca diphe trebuie facut mai repede.O zi frumoasa si linistita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Buna tuturor...ma numesc Raluca si am 26 de ani, (recent impliniti)...vreau sa va felicit pe toate...incepand de la mami_vreau...pe toate pentru ambitia voastra de a avea un bebelus cu orice scop...felicitari pentru mamicile care isi tin deja bebii in brate, celor care ii poarta acum in pantece...si mult succes celor care urmeaza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Va urmaresc de catva timp...si mi-am facut curaj sa scriu si eu cateva randuri...povestea mea nu e lunga...dar e f trista...

De cativa ani am inceput sa am probleme cu menstruatia...nu venea 2 -3 luni la rand...atunci nu eram interesata de casnicie si copii...mi-a dat medicul anticonceptionale si asa imi venea sangerarea la termen...anii au trecut..m-am casatorit si in iunie anul acesta am intrerupt tratamentul...de atunci nu mi-a mai venit menstruatia...am tot asteptat si nu vendea. in octombrie m-am la medic...mi-a dat sa fac un set de analize...FSH, LH, E2, Amh si iata ce valori FSH 53,2, LH 35,01, E2 9,7, AMH 0,08...deyastru....analiya am facuta fara sangerare...diagnosticul m+a dat pe spate...insuficienta ovariana prematura - MEnopauya la 25 de ani!"!...e strigator la cer...

Mi-a recomandat sa refac analizele cand vreau eu....si eu ca o prosta ce sunt...a doua zi le-am refacut la o alta clinica...acelasi rezultat..imi venea sa moorr...

eu sunt din Targu Mures, si am fost la clinica de reproducere umana din Sangeorgiu de Mures, unde mi-au spus la inceput ca analizele nu sunt concludente pt ca nu au fost facute pe mesntruatie...mi-a dat 3 zile de Duphaston, binenteles ca nu mi-a venit...

si la urmatoarea vizita mi-au zis ca nu au ce sa=mi faca...nu am nici o sansa nici macar de fiv cu ovocitele mele...doar cu donatoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

am revenit...nu vreau sa scriu mesaje prea lungi...
Ideea e ca...eu nu am facut nici un tratament de stimulare...si asta nu inteleg medicii...de ce nu imi dau un tratament...macar sa incercam...

deocamdata i-au anticonceptionale 2 luni...pana in ianuarie...sa am 2 sangerari...si pe urma refac analizele...degeaba zic eu...nu cred ca se vor schimba pentru ca i-au anticonceptionale...nu?

Imi doresc f mult un bebelas...sotul meu ma sustine...intreaga familie de altfel. am discutat si cu sora mea, are 30 de ani si ma sustine...si zice ca daca alta solutie nu este, atunci imi va dona ea din ovocitele ei...ea are o fetita de 4 ani minunata!!

nu stiu ce sa fac...unde sa ma mai duc...incotro s-o apuc...

am intrat aici in discutie cu voi pentru a ma documenta despre ce inseamna un fiv si sa mai vb cu cineva...oameni care imi inteleg problema si nu ma judeca!

va multumesc mult ....sunteti niste femei luptatoare...si ma rog lui Dumnezeu sa ne faca o minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

apalina...vad ca esti din reghin...f aproape de mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

mami_vreau, ti-a spus cineva pana acum cat bine ai facut multor femei deschizand acest topic"?

eu una ti-am citit fiecare postare de-a ta...esti demna de admirat pentru efortul pe care l-ai depus...se si vede ca esti o femeie minunata, dumnezeu te-a rasplatit cu un ingeras in burtica!...sa de-a dumnezeu sa vina pe lume sanatos!

Mergi la inceput