FIV 294

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

daniela, tu ai "estrogen priming protocol". nu cred ca este nimic in neregula cu acest protocol; este un protocol mai nou si mai putin folosit in Europa, care insa da rezultate destul de bune. cred ca dr vrea sa incerce altceva in cazul tau, ceva ce crede el ca te-ar ajuta sa reusesti.
uite:http://estrogenprimingprotocol.blogspot.com/
daca vrei, cauta cu google si alte articole despre estrogen priming protocol.
bafta maxima la fiv .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaraluca spune:

Fetelor voi cum pastrati injectiile?la frigider sau la temperatura camerei?eu am menopur si diphereline si le-am tinut si la frigider ,de cand le-am inceput nu le-am mai bagat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Daniela si eu la FET am inceput cu estrofem , doar atat am luat si numai cu cateva zile inainte de transfer am pus si utrogestan. Indiferent ce si cum iei sper sa fie cu noroc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenaraluca

Fetelor voi cum pastrati injectiile?la frigider sau la temperatura camerei?eu am menopur si diphereline si le-am tinut si la frigider ,de cand le-am inceput nu le-am mai bagat.


Atunci cand eu am cumparat din farmacie medicamentele si nu me-am luat de la clinica unde am facut FIV, diphereline l-am tinut in frigider iar menogonul in dulap, dar sa nu fie temp. mai mare de 25 grade. Le scoteam cam cu 30 min. inainte de injectare. Tu iti faci singura?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

uratico e bine ca bei lichide multe ..eu nu pot si ma indop cu pepene ..sper sa fi scapat de infectia aia urata si sa fie totul bine
anda sa iti traiasca fetita si sa va bucurati de ea toata familia ..sa va aduca numai bucurii]
many nu te mai ingrijora ca si eu am reusit tot prin fet ..vei vedea ca va fi b ine pana la urma cred ca nu maiai curaj , dar noi suntem puternice si putem duca mult
daniela ma bucur ca in sf incepi (chiar si in jur de 10) tot e bine ca sti cand incepi ca e grea asteptarea asta..sa fie cu noroc
amgi nu ne-ai mai scris nimic de tine ..ce mai faci cum mai esti?
elenaraluca eu am tinut injectiile la frigider si le scoteam cum a zis many la 30 de min inainte de a le face
cyc pe unde umblii? nu ne mai dai nici o veste?
restul fetelor va pup si sa fie cu noroc

35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Mona mai ai asa putin, ma trec fiorii ptr. ca in urma cu aproape 2 ani si eu ma pregateam de nastere, este adevarat ca nu-mi trecea prin cap ca voi naste inainte de 1 nov. numai ca DD a avut alte planuri si bebe a fost super bine si dolofan.
Sper sa ai o nastere usoara si cel mai important, un bebe sanatos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

Monaramona...draga mea mai ai atat de putin si ai sa-ti strangi minunea la piept
eu ce sa zic de noi...off sunt asa mandra(cra-cra)..Tudor merge de-a buselea zice tatatatatat..toata ziua..mama doar cand vrea ceva,e un copil sanatos si vesel..ceea ce doresc la toata lumea,incluisv tie draga mea
Daniela...abia astept sa-mi spui ca esti gravida!!!!!bafta multa,sunt cu ochii pe tine
Bruni..off...stii ceva cred ca asta a fost ultimul ghinion.GATA...data viitoare esti mamica

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Balanta,ai dreptate,asa mi-a spus si dr.,e un protocol nou si pentru ei,spera sa obtina`` ovocite bune si putine``..Asta cu putine,nu-mi place ca eu oricum nu am avut mai mult de 3-4 embrioni niciodata.Sper sa am macar 2-3 ,intr-adevar e bizar,incep stimularea in ziua 2-c.m cu niste medicamente care se numesc Femara si abia in ziua a 4-a de stimulare injectii de Menopur 300 (5 zile) si Orgalutran-ul ca si antagonist.Sper sa mi se potriveasca acest protocol,de la doza maxima pe care am avut-o la toate celelalte fiv-uri,mi se pare foarte putin ce am acuma. si iti doresc numai bine.
Elenaraluca vezi ce fete bune sint aici,doar ce ai lansat o intrebare si iti sar toate in ajutor.Bafta multa la injectat.
va pup mult,dragele mele prietene

daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:


vreau sa va zic ca saptamina viitoare incep sedintele de acupunctura,sper sa ajute si asta,am citit numai lucruri bune
Uratica a mai trecut o saptamina. cu drag si la mai multe.

daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaraluca spune:

Many ,da le fac singura in burta.saptamana care vine astept sa vina ciclu sa incep si eu menopurul!va pupic si multa bafta tuturor!

Mergi la inceput