Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(79)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

buna buna si de la noi

mai da vorbarete sunteti azi. sa nu va deochi

noi...maraite, agitate, nu papam, nu ne con.vine nimic, cand suntem lasate sa facem ce vrem, totu e perfect, 4 dinti la orizont, unu a iesit aseara (sus dreapta langa ala central) urmeaza si centralii si celalalt lateral.

ficat am bagat p la 8 luni parca
ou la ap 7 luni, cand am dat-o si in enetrocolita sau ce a fost aia si am zis pas la ou, numai ca ieri a mancat supa de galusti in care am trantit si ou batut a mancat si azi la fel, nu a avut nimic.

relatia noastra e frumoasa, suntem mai uniti, e mai bine k inainte, numai ca uneori sunt asa obosita incat numai mai arde si de asta. si uneori ne mai ciondanim p tema asta. dar o sa treaca..sper..

cu papaica...dezatru frate..de cand cu dintii...abia abia mai mananca,,ea care inainte papa min 200g la fiecare masa solida, acu..abia dc mai ia 50
deci..azi la fructe nu a mers nici borcanas, nici fructe goale. i-am dat mar si banana, le-a molfait un pic si gata
acu la pranz..a mancat supa de galusti (decat zeama) cu o tona de miez de paine... si o mana de pufuleti.
diseara..chiar nu stiu dc sa mai fac ceva..sau sa ii dau direct lp.
ma bate gandu sa fac orez cu lapte poate papa..

intrebare: la orezu cu lapte puneti lp? sau ce lapte?

mai aveam multe sa vad zic..dar mandra tot imi ia tastatura si butoneaza la greu..semn sa las pc si sa stau cu ea la joaca
asa k ma duc sa mai tragem o tura de joaca si revin cand imi da liber





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

adryii
lorich mie mi-a zis sa nu imi fac griji cu bubitele...este evolutia bolii, exact asa a zis. dar mi-a dat zyrtec.
bebelu eu ii fac astazi prima data orez cu lapte de vaca din comert. cica se poate da lapte, zuzu de ex...doar fiert si in combinatie cu altceva, nu simplu . a fost vecina mea ieri la un curs despre diversificare si cica simplu e foarte greu sa il digere ei , si foarte gras, si bla bla bla ca nu mai stiu ... si prin fierbere si in combinatie cu alt alimet e ok . ce ziceti fetelor ?


Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Missmj si eu ii dau orez cu lapte insa orezul il dau prin rasnita un pic sA fie mai sfaramat bobul ca sa zic asa e o.k il papA.
Tunde ai pm si mii de multumiri!!!!!
Azi am avut o megacearta cu toti, i-am facut ca la usa cortului dar nu conteaza ma simt bine si am energie,MULTAAAAAAAAAAAAAAAAA !!!
Shi acum un banc:poate il stiti si voi a propos de tigani:
Un tigan shi un evreu sunt prinsi de canibali shi astia ii intreaba care le sunt dorintele inainte sa fie transati si papati
evreul: eu vreau sa fiu ingropat in picioare asa cum cere traditia mea
Tiganul:pe mine sa ma ingropati langa osemintele lui Obama!!
Canibalii:Da, dar Obama nu e mort!!!
Tiganul:Nu-i nimic, mai astept!!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Andutza, bine ai revenit. Eu, de vre-o 2-3 luni, spal biberoanele cu detergent de vase si o data la 2-3 saptamani le adun pe toate si le dau o fiertura.

La multi ani mami de Doloress si buni de Wudy!
Sanatate buni de Doloress si buni de Irinuka.

Ziki, la noi totosii sunt de ros, nu de incaltat. E foarte mandru cand il incalt sau ii pun sosete. Am observat ca e foarte mandru si cand ii pun pantalonasi, asa ca m-am hotaraat sa imbrac copilul de sus pana jos, nu doar pampers si maieu (Mada, al meu asa doarme de asta primavara), sa se simta si el important.
Galbenus si ou ii dau de la 6 luni-6 luni jumate, dar recunosc ca nu zilnic. O data, de doua ori pe saptamana.
Vigantol - tot vigantol... numa ca ne-a zis sa-i dam 3 picaturi in loc de 2... Da' io ii dau. In fiecare bibe de dimineata - 3 picaturi de fier+3 picaturi de vigantol, in fiecare biberon de noapte - 3 picaturi de fier.

Anka, nu stie el ce-i ala calendar Deci poti sa te trezesti ca-i ies dintii la un an. Dormi cat mai poti

De fontanela vroiam si eu sa va intreb... Acusi face 8 luni si mie mi se pare ca e la fel de mare ca-n prima zi.

(aici pauza, ca Darius il invata pe Hipo cum se lucreaza cu laptopul)

Despre dormit, cupilul e la fel de cuminte ca inainte. Somn de noapte de la 10 seara la 7 dimineata (sau de la 11 la 8, cum il paleste)

Despre relatii... eu zic ca nu e bine sa judecati in functie de altii.
In tineretile mele aveam doua colege de servici care se jeluiau. Una ca "vedea" relatiile intime o data la trei luni, alta ca i se serveau, fara exceptie, dimineata si seara.
Cand faceti comparatia inainte vs dupa si va da cu minus, studiati intai care e problema. Poate e la ei, poate e la voi. Daca voi sunteti cele arici, ganditi-va ca e ceva instinctiv. Ma uitam acum cateva zile la TV la un documentar... Cica ursii masculi omoara puii daca ii prind, pentru ca atata timp cat ursoaica are pui nu e receptiva. (Luati-o ca pe o metafora ) Daca simtiti ca bebe va ocupa timpul si nu mai aveti disponibilitati, incercati sa-l cointeresati pe tati... O mana de ajutor, treaba se termina mai repede, ramane putintel timp si de relaxare si pe urma, pofta vine mancand.
Daca problema e la tati, atunci trebuie sa descoperiti problema din spatele problemei. Si de aici nu mai zic nimic, ca deja mi-am depasit nivelul de experienta.

Si gata, va las, ca baiatul meu s-a plictisit de Hipo si vrea sa ne iubitim



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

La multi Aani mami de Doloress!! si buni de Wudy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Carmen,eu i-am dat pana acum lapte din comert doar in piureuri..mai adaug 20-30 ml pentru omogenizare sau subtiere. in cantitate mai mare su simplu nu i-am dat pana acum.

Relatia..stiu ca pare imposibil cand spun,dar la noi este la fel ca acum aproape 7 ani,poate mai dragastosi,tandri,stim sa apreciem timpul nostru mai bine.
Darrr..recunosc ca asta ii se datoreaza mai mult sotului decat mie,pentru ca el lasa foarte mult de la el,este foarte intelegator,rabdator,iubitor..etc.

eu ofer foarte multa iubire,grija,foarte mult timp,nu il neglizez niciodata indiferent de starea mea de oboseala,il tin pe palmi cum se spune(el stie,simte si apreciaza enorm asta),ii ofer consiliere si intelegere..dar si comentez aiurea cateodata,urlu faraun motiv real mai tot timpul. el intelege momentele mele de ''nebunie'' si ma lasa sa ma calmez.

Carmen..ai mare dreptate cu vb ''tatal copilului meu'' suna atat de frumos,de implinit



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

Citat:
citat din mesajul lui Shines

dar si comentez aiurea cateodata,urlu faraun motiv real mai tot timpul. el intelege momentele mele de ''nebunie'' si ma lasa sa ma calmez.


ce vrei draga, asa sunt femeile ! oricat de super-woame suntem, tot trebuie noi sa comentam si sa ne enervam aiurea !

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

simo laptele l-ai fiert inainte? sau ai pus asa cateva lingurite de la frigider ?

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Citat:
citat din mesajul lui missmj

simo laptele l-ai fiert inainte? sau ai pus asa cateva lingurite de la frigider ?

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)


nu l-am fiert,am pus din frigider. teoretic e pasteurizat la temp inalta si nu mai trebe fiert.
acu nu stiu daca o fi bine,dar nu a avut nicio reactie.



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

Un batranel se duce la bordel sa-si ofere si el o bucurie. Matroana il conduce la o tanara apetisanta si gata de orice. Sigura pe ea, aceasta ii spune:
- Mosule, dezbracarea sa trecem la treburi serioase !!!
Se dezbraca mosul, iar tipa ii ia hainele si le arunca pe geam.
- Ce faci, nenorocito ??! sare batranelul suparat.
- Lasa, mosule, nu-ti face probleme, ca pana dimineatza vom face dragoste de-or sa-ti ramana hainele mari !!!
Tipa se dezbraca la randul ei, iar mosul ii ia hainele si le arunca pe geam.
- Ce faci, tataie, te razbuni ?!?!
- Ba nicidecum, da' pana mi se scoala mie, se schimba moda !!!!

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput