Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(79)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Intreba cineva de branza din comert. Eu am dat de la Mega Image, marca 365, e la paharele de 60 ml, 6 buc. E tare buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Anduta, fac si eu ca tine: dc vrei ne intalnim in coltul cu intrebari.
Ziki, da sunt de acord cu tine, da e greu frate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Citat:
citat din mesajul lui adryiii

Anduta, fac si eu ca tine: dc vrei ne intalnim in coltul cu intrebari.


il gasiti acolo si pe tati al nostru.

dar, da, roxx stie! E mai bine dupa nastere si am un secret pt tine Roxx, dupa ce terminam cu alaptarea o sa fie si mai bine...parca asa imi aduc io aminte..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

neata!
ce limbarnitza aveti azi..abia v-am citi..asa fulger

Ziki;lasa ca la noapte bag si Eu un visat cu tine..sa mai socotim ce si cum...

Andutz;welcome back...

Despre sex;mai rarut ca e mai comdutz..suntem obositi amandoi..nu-i frumoas..da asta e..poate la anul

Am una bucata Mariutza ragusit si mucios..ii dau ceai de echinaceea organic..apropos..era cu 4 lei la farmacie!nurofen nemtesc exp in 2013 cu 3 lei!

ii mai dau sirop de catina,propolis si vit c

Am vrut sa intreb pe buni Lenuta;
-maclavaisul acela se da la copii asa mici? sau numai peste varsta de un an?Eu am luat catina acu 2 saptamani..l-am macinat..coaja am pus pentru ceai si lichidul in frigo la congelat..ii pun in ceai ..dar la bebe n-am curaj/..mai ales propolis si miere

ma duc sa citesc PM -urile..dimineata trebuie sa am listuta la mine
Lori;dublat comanda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Si io am dat-o in bara in dormitor, ca sa zic asa. Pur si simplu eram mult prea extenuata seara sa mai am orice fel de initiativa, iar in weekend nu ma gandeam decat cum sa recuperez cu odihna si somnul sau calcatul/spalatul.
De fapt daca sunt sincera cu mine constat ca toate sunt niste scuze, in realitate io am cam lasat viata de cuplu s-o ia la vale.
La noi problema e veche, io cu tati suntem incompatibili la cap "cat sex ii trebuie omului ca sa fie fericit". Io sincer as putea sa ma lipsesc muuult si bine daca am alte preocupari.
Cu sarcina, alaptarea si bebele mic va imaginati ca problema a devenit acuta. Plus ca al meu sot s-a cam neglijat in ultima vreme, facuse o burtica destul de mare si io m-am suparat rau pe el ca nu-si doreste sa fie sexy pt. nevasta-sa, daca nu pentru el. In realitate eram suparata pe mine (tot din motivul asta ) si ma descarcam pe el.
Si la un moment dat mi s-a umplut paharul si m-am hotarat sa fac naiba ceva si sa nu ma mai lamentez. Asta a fost momentul cand mi-am luat antrenor personal si m-am dus la epilat cu laser . Si tati daca m-a vazut infipta asa, s-a motivat si el si s-a apucat de dieta si sport. Io am slabit 1 kil in 2 luni, el a slabit 5 kile in 3 sapt (ce naiba fac gresit, nu stiu ). Io daca l-am vazut asa hotarat sa-si reintre in forma, m-am mai mobilizat si io in cate o seara... si io-te asa sper sa ne tragem unul pe altul afara din butoi.
Nus' daca v-am zis io ce mi-a zis mie psihiatra cand eram io in depresia cea neagra. Reproduc acilea, pacat de lipsa tonului si a intonatiei ca alea faceau toti banii:
"Fato, fii atenta acilea, lasa dracu lamentarile ca nus' cat o sa mai suporte barbatul asta al tau. Degeaba esti tu desteapta ca o sa vina odata o proasta si o sa-i puna .... pe ochi si tu o sa ramai singura cu capul asta mare al tau." Moama ce socata am fost, am vrut sa fug pe usa afara, noroc cu mama ca nu m-a lasat sa ies.
Ma binedispun vorbele astea de cate ori mi le amintesc.Asta nu inseamna ca nu-s devarate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

buna fetelor ! mai dar ce limbarita ati avut ! va
Incep cu noi ... suntem bine ... tot nu a iesit al 5-lea dintisor, se vede gingiuta putin taiata...e marait ziua, ca tot ma laudam ca sta singur mult...acum nu mai sta asa mult...e f agitat cu dintele. noaptea treziri dese de la reflux, same story. dar eu sunt multumita ca ii bag titi si adoarme repede.
cu papa buna idee, am vrut sa zic si eu sa spunem meniul zilei. numai ca eu fac, mananca 3-4 ling si gata
azi am sarit peste micul dejun pt ca ne-am trezit la 830, am adormit amandoi la 9.30 si ne-am trezit la 12. deci am trecut direct la pranz...adik spanac, cartof, jumatate de catel de usturoi , pulpita de pui fericit , putin lapte . acum doarme, cqand se trezeste mai incercam sa papam ce a ramas, daca nu la congelator pt data viitoare. gustarea de la 17 o sa fie orez cu lapte si scortisoara.

SZ ai vostri bebei dau din cap asa intr-o parte si in alta, ca si cum zic nu ? ca al meu de vreo 2-3 sapt asa face de cateva ori pe zi ... sotul cica s ama duc cu el la dr !

si acum sa vedem ce imi mai amintesc...pai asaaaaaaa
piscotel te inteleg ca ti-e urat fara sot...eu sunt la fel de neajutoarata cand e el de noapte, d'apoi sa fie plecat atata timp . te[ pup] intra mai des pe la noi daca tot esti singurica
vasilas cum a zis si roxx, citeste cartea si te va ajuta muuuuult.
mirelush felicitari pt dintisorul lui Robi...la cat mai putine maraieli !
lorich maslinuta pare sa aibe aceleasi simptome ca Andrei...mai stii ? diaree, febra, muci, apoi baaaaaam bube ! mie stanciu mi-a dat vibocil ca era infundat atunci, si l-am intrebat ce sa ii dau pe viitor daca are muci lichizi si mi-a zis si mie de sinupret. e bun ? multa sanatate, va
wudy asa de mami zen am fost si eu pana la prima enterocolita. eram degajata, nu spalam jucarii, eram toata ziua cu el prim hipermarket , imbracat subtire, etc. pana la prima enterocolita si prima raceala. atunci incepi sa ai mai multa grija. bine, asta nu inseamna ca e valabil si pt voi La multi ani bunicutei
angie 6 deodataaaaaaaa? haide maaaaa ! bafta ! sa iasa repede si fara dureri. eu ii dau orajel ,dar parca doar juma' de ora il linisteste. cu microundele, eu nu m-as baga, ii mai incalzesc si eu cand ma grabesc, dar numai in vas de sticla. dar merele coapte se fac f repede la cuptor. in 25 min sunt gata . si sunt buuuuuuuuuuune bune.
irinuka multumim pt retete. maine bag aia cu conopida si ou. si imi pare rua pt buni
doloress ma bucur ca buni este bine !! ai fost la pediatru in leg cu refluxul ?sa imi zici si mie ce iti zice.

bai mai vroiam sa mai zic ceva ... hmmmm ....imi aduc eu aminte




Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Mayane o zi plina de aventuri! Felicitari pt dintisor Darius!
Mirela ce tare esti cum te-ai luptat cu puiul!

Noi am papat azi de dimineata mar ras cu biscuite. Nu e prea incantata dar a mancat. La pranz, acum adica era ficatel cu orez cu legume bun, bun. L-am pregatit in trei feluri: toate ingredientele blenduite, toate ingredientele pasate cu furculita, si toate lasate bucati intregi. Nimic nu i-a placut. Abia daca a inghitit vreo trei lingurite cu chiu si vai. Nu mai stiu ce sa fac cu legumele astea. Si la masa de seara nu prea am idei. Ii dadeam iaurt pana acuma simplu sau cu un fruct sau cu cereale dar cica iaurtul nu ar fi recomandat mai mult de doua-trei ori pe saptamana. Ma gandeam la mamaliga...eu stiu? ii va placea? Tare pretentioasa e. Macar de i-ar placea carnita si galbenusul.
Azi noapte s-a trezit din doua in doua ore, pe ceas. Nu a mai facut asa de cand era bebe mic, mic. Oricum se trezea pe la 3 nopatea si pe la 5 dimineata, dar totusi...poate vor sa se mai arate ceva dintisori.

Andri ce o face?
Missmj, pe unde esti?


Fetele (in special Roxx si Madalina), nu mai spuneti la nimeni, sunt usor invidioasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Iubita, voua v-a zis ceva cu bubitele alea? ca nu mai stiu.Mie mi-a zis doar s ale ignor, cica e de "foarte bine", adica gata s-a terminat cu virusul. Continui doar cu astea pt muci, ca inca mai are.

Anka so, so true!!!!

mamutz ce mare e piticutul tau!!!

Tunde pup dublu

catalinaaaaaaaaa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Ai aparut si tu Carmen, fix cand ma gandeam la tine

Anka, esti bestiala cu istorisirea ta plina de adevar de alfel. Imi place tare umorul tau. Daca nu sunt f indiscreta: costa mult epilatul definitiv? Tare tentant suna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

gata...
doloress LMA mamei tale
andutza bine ai revenit !!!
ziki asa mama asa fiica, Flavia e o draguta si o haioasaaaaaa ! galbenus i-am dat de la 6 luni ficatel intentionez sa ii dau zilele astea.aaa si inca ii dau vigantol, dar o sa intreb si eu dr sa vdm ce zice
madalina si al meu sot e disperat cu imbracatul ... cand avea febra si muci ma punea sa ii pun caciula noaptea...cu febra ,da ? jesuuuuuus a trebuit sa intru pe net sa ii arat un articol despre febra in care zicea sa facem bai cu apa mai rece si sa ii impracam subtire. ma rog, whatever, barbatii astia se baga si ei in seama, cica au ei grija de copchii !

lorich,mayane programul tv si superstitiile ... foarte tari frate !!!

Relatia cu sotul este mult mai buna de cand a aparut andrei . il respect mult mai mult, si el pe mine. adik...e tatal copilului meu ! suna atat de frumos, si ma simt atat de implinita. nu vreau nimic mai mult de la viata...decat sanatate si cat mai mult timp...sa ma bucur de ei !!!
cu ... sotul are 2 libere la 6 zile, si atunci bagam maxim . se mai intampla si in restul zilelor sa mai facem una mica asa iepureste cat sta andrei singurel in camera lui ... e asa rapid si cu adrenalina maxima ... bahahah !

bai, acum chiar ca nu mai stiu ce vroiam sa zic.




Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput