Brumarei si Craciunite de nov-dec 2011 (64)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

LIA - felicitari pt cei 5mm castigati la col dar in primul rand pentru baietelui sanatos.
valorile ir-urilor nu sunt deloc ingrijoratoare si atata timp cat copil creste de la eco la eco nu ai de ce sa iti faci probleme. un indice de rezistenta foarte mare poate sa afecteze in sensul ca nu se alimenteaza suficient copilul si nu creste in ritmul care ar trebui.

fetelor, cont pe facebook am(ca tot omul dar nu prea ma pricep), dar cum va gesesc pe voi?

mama de mic +s28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi07 spune:

aris, ai PM de la mine

Cristina cu Radu (3.12.2007) si bebe 2 (29 saptamani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia79 spune:

Buna seara dragelor!
Felicitari pentru vestile bune de la eco pentru Lia, Carola si Arleza.
Eu mi-am sunat ginecologul azi sa cer aprobare sa ies un pic la plimbare si a zis ca nu-s consemnata la pat... ceea ce m-a bucurat f mult.
In schimb l-am intrebat de eco pentru ca eu am implinit 32 de saptamani dar a zis ca urmatoarea detaliata va fi la 36 de saptamani( mi-au facut in spital dar n-am vazut prea mult pentru ca era coada mare si nu putea pierde prea mult timp cu mine asa ca mi-a spus fix ce trebuia : varsta ecografica, greutatea estimata, DPN conform eco si conform UM, Lichid amniotic)
Sunt putin nelamurita ca am auzit ca e importanta eco de 32 de saptamani... poate doar pentru sarcinile cu risc?
Carola, ma bucur ca pana la urma e totul ok la tine!
Mie mi se pare asa mult inca o luna pana o vad din nou... am vazut-o ultima data la 28 de saptamani!
Si m-a bucurat dr.Klein cu o secventa cu fetica ei cu 2 buze a la Angelina Jolie care sugeau lichid si parea ca-mi trimite pupici!
Cum or fi rezistat mamele noastre fara sa ne vada deloc 9 luni...nici nu stiau cum aratam, iar noi acum numaram degetele si vedem si diafragmul si organele interne si camerele inimii si mai ales fetisoara! Cat de mult a progresat tehnica intr-un timp relativ scurt!
Referitor la facebook cum fac si eu sa intru in grupul creat? Multumesc anticipat pentru raspuns!
Am vazut ca aris a ridicat aceasta intrebare si mi-am amintit si eu.
Va pup pe toate si va doresc o seara buna!


+32 Ioana Teodora
mami de Iustin 09/04/2009


bobitza mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi07 spune:

georgia si tu ai PM

Cristina cu Radu (3.12.2007) si bebe 2 (29 saptamani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carola spune:

Georgia, tu ai fost la Universitar? Stiu ca dr. Klein e acolo. Mi-a facut si mie o eco anul trecut.

32+

www.flickr.com/photos/carola456

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela82 spune:

Buna fetelor!
Felicitari pentru cele care si-au vazut puiutii la eco.
Nu stiu cine a intrebat de tardyferon, iau si eu, tardyferon folic, 2 pe zi si ma simt foarte bine de cand il iau. Inainte ma simteam mai slabita, acum nu.
Vineri o sa merg si eu la ecografie. Vad ca voi va duceti in jurul sapt 32, mie mi-a zis sa ma duc in sapt 29... oare o fi in regula?

Vreau si eu datele pentru faebook pls.
Ms!
Sa aveti o seara buna!

Cu ajutorul lui DD sunt 27+ cu

ela's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MoniQQ spune:

Si eu iau si Femibion 2 si Tradyferon. Doctorita mea intai mi-a dat un fier din ala efervescent - parca Alofer se numea - dar imi dadea gaze si senzatie de voma si am cerut unul pastile. Cred ca n-am luat toata viata mea cate pastile am luat sarcina asta - tot soiul de vitamine.

Cred ca si cu vitaminele si cu celulele stem si extra-testele (auditiv, de sange, etc) dupa nastere medicii aplica metoda "invinovatirii" - sansele sa ajute cumva sunt minime, dar te simti al naibii de vinovat daca nu faci "tot" ce se poate pentru bebe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tia_Mia spune:

Buna dimineata fetelor si o cu lapte

eu nu am vesti ...trebuia sa ma duc ieri sa-mi vad moaca mica dar doctora mea este plecata din tara 2 saptamani eu nu am mai vazut-o din saptamana 22 ....de acum trebuie sa rabd inca 2 saptamani ....sa dea DD sa fie totul bine

Carola, Lia, Arleza felicitari pentru vestile bune de la eco

cum ati dormit aseara ? eu pot sa va spun ca cea mica a mea s-a foit rau de tot aseara....cred ca s-a intors cu capul in jos ca acolo o simt .... voi puteti dormi pe parti?? pe mine nu ma lasa doar pe spate vrea si nu mai pot de durere de spate .....aveti alta solutie ca sa pot dormi si eu noaptea

va pup cu drag

Andreea 28+ Maya Maria

MINUNEA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Neata,

Va las

Ela, nu e nimic in neregula cu sarcina ta, si eu ma duc la 30 de saptamani la eco si cu rezultatele analizelor facute la 29 saptamani


de steluta norocoasa Luca-Vlad si 27+ cu minunea mea roz


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput