FIV in Ungaria 138

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

sabina,da ce zici tu sa-i trimit un mail lu madam Usatescu???
ai timp sa astepti raspunsul ei si intre timp o poti suna si pe dr.Avram...ii spui ca esti din Iasi si ca ai mare nevoie de un sfat,ca nu iti e tocmai la-ndemana sa ajungi in Buc. pentru o consultatie si cu siguranta te va sfatui...este o tipa super...eu o prefer fara doar si poate Uscateascai.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

da,da,da si mie imi displace usurinta cu care se pune un diagnostic in Ro.
si imi mai displace usurinta cu care se administreaza hormoni la FIV in Ro.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

si poate ma trimiteti naibilor la cratita ca tre' sa fac un felu' unu.
da e asa de bine in varfu patului si cu laptopu in brate


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cybele spune:

dap, usurinta e mult spus

oricum, apropo de romani, si de programul lor de FIV , ma distram cu o prietena cand ii povesteam cum - daca am fi incercat sa depunem dosarul pt FIV subventionat nu ne-am mai fi calificat acum, dupa aflarea AMH-ului, in conditiile in care la noi initial era pb masculina. si ea radea si imi zicea ca astia ai nostri au pus atatea criterii de excludere ca mai aveau putin si ziceau ca nu le fac FIV decat alora fertili - si nici la aia nu garantau o sansa de reusita prea mare




MTHFR C667T Heterozigot
FIV 1 Budapesta reusit, sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani; tratament in sarcina cu Femibion, Acid Folic 5mg, Cetebe, Clexane 04, Aspenter


Keep walking --life is such an incredible journey!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cybele spune:

Citat:
citat din mesajul lui samira33

si poate ma trimiteti naibilor la cratita ca tre' sa fac un felu' unu.
da e asa de bine in varfu patului si cu laptopu in brate


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna



samira du-te la cratita! vezi ce pui in ciorba aia ca vine sabina si iti zice ca mararu e estrogenic, samd ...


MTHFR C667T Heterozigot
FIV 1 Budapesta reusit, sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani; tratament in sarcina cu Femibion, Acid Folic 5mg, Cetebe, Clexane 04, Aspenter


Keep walking --life is such an incredible journey!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:




3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui samira33




3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna



auuuu.....pe asta vroiam sa-l postez...da si ala suparat e tot rosu si m-a pacalit.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

well acum am terminat de facut ceva cumparaturi si bucatarit
am luat ceva atitudine. mi-am facut programare la un doctoras de aici din orasel. va spun vineri dupa ce ma intorc de la consultatie ce-mi va fi dat sa aud....

cred ca ar fi f potrivit sa-i spun ca imi trebuie negru pe alb trimiterea aia pt clexane 0.4 altfel nu-i platesc consultatia:))
si daca ma ia cu textul ala cum n-am pierdut eu nici o sarcina sa stiti ca-i spun ca puteam sa-i zic ca am pierdut ... dar n-am avut ocazia.

eu am scris doamnei U in primavara si m-a chemat la Bucharest. desi atunci eram in criza de timp si i-am zis ca nici nu am cand sa ajung la bucuresti. si tot m-a chemat in persoana. n-am mai ajuns pt ca ma costa tot atat cat m-ar fi costat hemato ala de la Buda (daca nu cumva mai mult cu tot cu transport - m-a chemat la o clinica nu la fundeni) si nu ma mai oboseam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cybele spune:

sabina, la medsana te-o fi chemat, dar in cazu asta tot degeaba te duceai ca uscateasca doar pe analizele pe care le face ea la fundeni da tratament, anticoagulant mai ales; asa ca mai bine ca te-ai dus la buda

samira, stii cum e asta cu omu tau rosu, ca in bancu ala: ce e rosu si vine periodic?
mos craciun




MTHFR C667T Heterozigot
FIV 1 Budapesta reusit, sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani; tratament in sarcina cu Femibion, Acid Folic 5mg, Cetebe, Clexane 04, Aspenter


Keep walking --life is such an incredible journey!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_mari spune:

Buna seara tuturor de foarte mult timp citesc acest forum dar abia acum a venit randul meu sa scriu.Pe data de 23 septembrie am prima intalnire cu Dl doctor Kovacs.Am rezervat camera la vila Korall intrebarea este pt cele care au calatorit cu avionul daca imi poate spune cineva cu ce mijloc de transport pot ajunge de la aeroport la Vila Korall va multumesc si voi reveni cu povestea mea

Mergi la inceput