Strugurasi S-O 11-Haideti fetele!(114)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

mikka iti multumesc tare mult pu urari, tie iti doresc nastere usoara, si bebe sanatos, papacios si fara colici!!!

Kora vei naste de ziua mea iti tin pumnii sa fie totul bine si bebe sanatos, tie refacere rapida

Sei mutlumim da am crescut maricele deja, mama are fata mare

colicii ma termina deja numai pot are progrma de urlete si strigate de la 5 nustiu ce sa mai fac....

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final

My angel says: "start moving, so I can start blessing"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Marryan, deci maine dam petrecere pe forum?

Si tatal meu e nascut pe 20 septembrie. El vroia si nepotica sa fie la fel, dar eu o mai tin in burtica la copt, ca mai are vreo cateva saptamani



Lena - 37+

AMR un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Ionela noi cand am iesit din maternitate aveam 3260 gr. Atat am scazut de la 3550.

24.08.2011 mami de Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 8 ani

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Lena am trecut de la botosei, acum fac adidasi..

Marryan.. a mea azi a fost f cuminte, am schimbat si siropelul.. acum ne-am dat pe debridat..
a dormit mai toata ziua , mai putin 3 ore de veghe de la 3.30 la 6.30, dar a fost ff cuminte, a plans oar 5 min pt ca se cerea schimbata atat...
VB cu dr tau si vezi ce iti zice despre debridat ( cica e minune , insa nu vreau nici sa insist cu el)..

Camady.. au zic ca 450 gr peste cat s-a nascut + 150 gr cat ar scadea minim , adik 600 gr nu e asa putin.. insa poate si faptul ca plange atat de des si vrea titi mereu ar fi semn ca lapticul nu ii ajunge? ii dai din ambii sani la o masa?

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2011 spune:

Salutare!

M-am dus dimineata la control cu dureri de burta, la oasele bazinului, da la cardiograma nu au aparut contractii. Clara s-a speriat :) Colul inchis, niciun alt semn, doar dureri in continuare de cand am venit acasa. Am cate o ora in care ma doare si la 5 minute, nu stiu cum sa interpretez asta. Voua vi s-a intamplat? Intrebare pentru mamicile care au nascut de curand vaginal. Mai am o nedumerire.... cu epidurala.

Puteti sa imi spuneti cat de disconfortanta sau dureroasa a fost punctia? V-a pus perfuzie si cateter in vezica? Ma cam dezarmeaza riscurile si intepatura propriu-zisa.
Stiu ca fiecare experienta e diferita, dar va asigur ca apreciez raspunsurile voastre subiective:)

Multumesc anticipat!

38 cu Maria Clara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Citat:
citat din mesajul lui elly_b

andreea ... gata mamico, mai e putin. nu maine, poimaine dimineata ne tinem de manuta la internari. la 6:30, nu?!?

si cum maine noapte nu vom putea dormi ne tinem companie pe forum


mami de (30.06.2005) si 38+


AMR 2 ZILE!!!


elly, draga mea draga cum te gandesti tu la mine.

Maine la 14 ma duc la control la clinica, iar miercuri internare daca pitic puturos nu vrea sa vina.
Inca nu stiu nimic despre ora la care trebuie sa vin la spital, dar am niste emotii de mor. Trec de la o stare la alta...parca sunt nebuna.

Oricum te tin la curent cu evenimentele. Cu siguranta ne intalnim la spital. Doamne ajuta sa fie totul bine si sa ne vedem cu baietii santosi in brate!





41 Doamne iti multumim!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui camady

Ionela noi cand am iesit din maternitate aveam 3260 gr. Atat am scazut de la 3550.

24.08.2011 mami de Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 8 ani

camady's baby


Deci vorbim de o crestere de 740 gr inainte cu cateva zile de 1 luna ( mai poate lua vreo 50-100 gr pana atunci).
Chiar e ok
Pana una alta plansul poate fi de la colici si agitatia sau, de ce nu, de la stresul tau. Ce simti tu simte si copilul. daca esti stresata e si ea. Titi cat cuprinde si rabdare. E ok.


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 34+ cu Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Andreea sex ai facut? cu bebe ai vorbit? covoare ai spalat? hai rapid si poate poate se indura bebe de mami, si iese natural nu cu mascatii ..

Alex .. eu nu stiu cum e epidurala, insa la rahi nu am simtit punctia pe cat de neplacuta a fost sonda din vezica..Din cate stiu, da se aplica sonda..




Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

ca sa nu mai zic ca mi-a spus sa-i fac program de alaptARE la 3 ore din ambii sani max 7-8 min la fiecare. In total 15 min iar seara sa-i dau supliment cu laptele meu.

24.08.2011 mami de Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 8 ani

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui camady

ca sa nu mai zic ca mi-a spus sa-i fac program de alaptARE la 3 ore din ambii sani max 7-8 min la fiecare. In total 15 min iar seara sa-i dau supliment cu laptele meu.

24.08.2011 mami de Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 8 ani

camady's baby


Ei, atunci pot spune fara sa regret vreodata ca medicul tau nu are treaba cu alaptarea. Vreau sa cred ca nu stie nimic despre si ca nu face asta intentionat. Daca vrei sa "scapi " de alaptat si sa cheltui cat incape pe LP pierzand tot restul beneficiilor alaptarii atat pentru bebe cat si pentru tine, ii poti urma sfaturile
Eu spun asa:
1. Continui sa mergi la el daca ai puterea sa tii cont de parerea lui strict pe situatiile de boala ale copilului.
2. daca te streseaza si te face sa ai indoieli legate de alaptare,te rog eu sa-l schimbi. Ai nevoie de liniste , incredere, sustinere. Medicul tau face contrariul


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 34+ cu Tudor

Mergi la inceput