Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (49)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

2 intrebari:

1. voua va cade parul? ce este de facut?
mie imi cade f tare. la Daria in manute gasesc mereu parul de-al meu, desi tot timpul il am strans in coada.

2. cum mai tineti bebeii in casa? pe jos? in tarc?
de cand a cazut din pat, mi-e frica sa o mai tin pe canapea. as vrea sa cumpar un tarc cu gardulet de lemn (patut din plasa am, dar mi se pare prea mic). ceva de genul asta are cineva? http://www.at4.ro/parc_pliant.html costa cam 300ron

Mami fericita deDaria (8.04.2011)


mie imi cade parul f tare..., dar cica nu ne cade cat suntem gravi si cat alaptam si ne cade acum...., pb ar fi daca nu simti la mana puf, adica nu se regenereaza....
eu una ii pun 2-3 paturi si o las pe jos, sau in leagan...ma tot gandesc sa-i iau un premergator din cel in care poate sa se balanseze nu neaparat sa mearga...
Fetelor la mine ploua.......rau!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

dya daca e cardioischemica e sigur legat de inima
sanatate multaaaaaaaaaaaaa

scrish mie mama mi-a zis o vorba
peste care nu cred ca voi trece vreodata
desi eu de obicei nu sunt prea mamoasa
darrrrr accept sfaturile bune
sfatul suna asa: niciodata sa nu te superi cu parintii pt ceea ce fac copii intre ei
stiu ca e usor sa zici despre un copil ca e needucat
si poate chiar asa e
dar fiecare parinte stie pe propria piele cat de greu se cresc
si poate atunci chiar nu aveau chef sa isi certe copilul
uite antonia mea e fata
si era atat de cuminte mica fiind
ca nu am stiut ca am bebe
ei mare ma dispera
face niste scene
se arunca pe jos
etc
si CREDE-MA CA NU E LIPSA DE EDUCATIE
deci ii explic
incerc toate metodele posibile
sunt copii si copii
vei vedea cum este la 2 ani
e diferit decat acum
si depinde de fiecare cum priveste lucrurile
mie imi plac si copii mai razvratiti
ca doar nu sunt obiecte sa stea locului
plus ca ei la 2 ani abia descopera mulkte lucruri
oamenii din jur
copii
natura
etc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

irinuca si mie mi-a cazut f rau dupa prima sarcina
acum mai putin
eu o tin pe petra peste totttttttttttt

sa va pove ce a facut antoniaasa ca are 2 ani
a luat-o pe petra in brate si i-a dat drumul jos
pe covor langa tasu
intr-o fractiune de secunda
fara sa fi incercat macar pana acum
sau fara sa fi fost vreodata violenta sub vreo forma cu ea
doar ca ei nu inteleg pericolele

madaaaaaaaaa
vreau si eu sa te vad in poze
le-ai sters?
nu le mai pui?
macar putin

delia in curand va ajunge ploaia si la noi
nu-mi place deloc toamna cand plouaaaaaaaaa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

scrish acu am vazut pozeleeeeeeee
sunteti superbiiiiiii
si voi doi si lucaaaaaaaa
are o privire superbaaaaaa

yasmiiiiiiiiiiiiii
la multe lunite
pt lucas
sanatateeeeeeeeeeeeee si tot ce va doriti pt el sa se indeplineascaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

deea doamne ce seamana fata mare cu tineeeeeeeeee
oooooooooo
super asemanareeeeeeeeeee
suntei frumusele toate trei
apropo pe unde umblii si ce mai face tata socru?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Cami, ploua de zici ca s-a spart o conducta......

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

viss baga o poza cu cei doi muschetari in scaunele
sa ne bucuram si noi alaturi de tine

pisuc voi ce mai faceti?
tu vei sta acasa doi ani cu bebe ca nu mai tin minte?

roxyyyyyy
pai nici eu nu as da muntele pe mare
da ce sa fac daca aici m-a adus viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

cami multumim pentru complimente! nu stiu ce sa zic despre treaba cu copii, nu ma supar k le-a batut nasilor copilul dar cu siguranta ei s au suparat....ma deranjeaza atitudinea asta de a te uita cum copilul tau il ia la suturi pe altul o data, de doua ori, de zece ori si tu ca parinte sa nu faci nimic in privinta asta. ma deranjeaza k nici macar o singura data nu i au spus sa nu urle in casa permanent, uneori chiar langa copilul meu care incerca sa adoarma, ca daca e sa o luam asa, lasand deoparte k ei erau musafiri si eu eram gazda, luca avea prioritate pentru ca e bebelus...imi aduc aminte cand copilul lor avea 6 luni si veneau cu el la munte, il culcau in camera de la etaj cu 2 usi inchise (nu se auzea zgomot) si ea ne spunea ca o deranjeaza zgomotul fiselor de remy pentru ca baiatul ei nu adoarme, k are nevoie de liniste absoluta! pai cu atat mai mult ar fi trebuit sa aiba grija nu, ca stie cum e cu bebelusii...nu stiu, nici nu mai am chef sa imi amintesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish

cami multumim pentru complimente! nu stiu ce sa zic despre treaba cu copii, nu ma supar k le-a batut nasilor copilul dar cu siguranta ei s au suparat....ma deranjeaza atitudinea asta de a te uita cum copilul tau il ia la suturi pe altul o data, de doua ori, de zece ori si tu ca parinte sa nu faci nimic in privinta asta. ma deranjeaza k nici macar o singura data nu i au spus sa nu urle in casa permanent, uneori chiar langa copilul meu care incerca sa adoarma, ca daca e sa o luam asa, lasand deoparte k ei erau musafiri si eu eram gazda, luca avea prioritate pentru ca e bebelus...imi aduc aminte cand copilul lor avea 6 luni si veneau cu el la munte, il culcau in camera de la etaj cu 2 usi inchise (nu se auzea zgomot) si ea ne spunea ca o deranjeaza zgomotul fiselor de remy pentru ca baiatul ei nu adoarme, k are nevoie de liniste absoluta! pai cu atat mai mult ar fi trebuit sa aiba grija nu, ca stie cum e cu bebelusii...nu stiu, nici nu mai am chef sa imi amintesc

Mami fericita de Luca Andrei 22.03.2011

parerea mea e ca in familia sunt niste pb....copii ii bat pe ceilalti doar cand sunt frustati de ceva.... unii ca nu pot vorbi, altii ca sunt gelosi pe frati, alti ca vad in casa, ca nu se simt iubiti, ca sunt prea cocolositi.....Fica-mea are in clasa un baiat care iese din clasa in timpul orei, le-a muscat pe ea si pe o colega aNUL TRECUT....iar sora-sa are 13 ani si peste90 dekg.... so... trageti concluzii...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

2 intrebari:

1. voua va cade parul? ce este de facut?
mie imi cade f tare. la Daria in manute gasesc mereu parul de-al meu, desi tot timpul il am strans in coada.

2. cum mai tineti bebeii in casa? pe jos? in tarc?
de cand a cazut din pat, mi-e frica sa o mai tin pe canapea. as vrea sa cumpar un tarc cu gardulet de lemn (patut din plasa am, dar mi se pare prea mic). ceva de genul asta are cineva? http://www.at4.ro/parc_pliant.html costa cam 300ron

Mami fericita deDaria (8.04.2011)


1. da si mie acum a inceput sa-mi cada parul...nu fac nimic special..isi va reveni.
2. o tin in tarc, in scaunul de masa pe fotoliul lui Cristi sau pe jos cu mine langa.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput