Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (49)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

eu i-am curcan si pui deocamdata... si daca-i fac in fiecare zi aceeasi papa a 2-a zi numai papa....fitzoasa, nu?


mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

viss superbbbeeee comorile tale!!!

cris ai fost minunata ca nasica!!! luca e asa frumos!!!

deea condoleante!

mada felicitari pt reusita catalinei...


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mamici care ati dat oscillo la bebei ce doza ati dat????


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulina_mica spune:

oscilo un tubuletz pe zi impartit in 2
e bolnavior lucutza?

Mamica fericita de papushica draga si scumpa, Dorian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

multumesc bulina.
pana acum aveam 2 variante, una spusa de un dr: dintr-un tubulet se da de 3 ori pe zi si a doua de farmacista: 5 granule/3 ori pe zi...acum am 3 variante
deci merg pe prima un tubulet impartitde 3 ori pe zi care e cam tot cum ai spus si tu.
da, Lucas are mucisori....de data asta nu am mai scapat.....a luat de la iasminuta . asta e. trec toate!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

yasmi, sanatate la copilasi !

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

multumim mada!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

yasmi, cand e ziua iasminei? parca acum in toamna nu?

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

pisuc, pai daca ia medicamentatia de la mama l-as lasa..singura problema e cu aerosolii ca abia il conving eu..dar sa vedem, deja e mai bine azi..
ailed, pai dr de familie banuia ceva pt ca ne daduse reteta si pt antibiotic daca lucrurile decurgeau rau..dar mi se pare normal sa incercam mai intai fara, vedem daca dupa 48 ore cedeaza la antitermice..oricum si dr de la cmu a spus ca laringita debuteaza brusc, nu avea de unde sa stie nici dr de familie cum va evalua..no, pana acum sunt multumita de ea, nu da una doua antibiotice..
cami pai nu a luat-o de la gradi, sunt sigura de asta..a avut muci saptamana trecuta dupa ce am uitat eu intr-o noapte geamul deschis la el si in 2 zile pareau ca au trecut pt ca i-am dat sinupret..se pare ca nu se eliminasera ci s-au lasat mai jos pe trahee pana ii obturau respiratia..nici nu stii cum e mai bine..trebuia sa nu-i fi dat nimci ca sa se elimine secretiile..si duminica a stat in aer conditionat si fum si transpira si mai iesea si afara si a baut rece..si urmarile s-au vazut..la cmu merg unde gasesc loc pt ca am abonamente la toti..mai nou merg mai des in dorobanti pt ca aici primesc fara programare la urgente..inainte mergeam mai des la opera..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Miki, ssa stii ca am patit si eu asa la Mati de la Sinupret...s-au inmultit teribil secretiile si am ajuns la Grigore Al, i-au facut dexa si acelasi tratament cu aerosoli, etc...Sanatate multa va doresc!
Strumpfi,Mada, Scrish, Pisuc imi pare tare rau ca nu reusesc si eu sa ajung..Mi-e imposibil, david are si vizita la muzeul Antipa vineri, tre sa-l astept pe acolo prin zona...
Deea, condoleante scumpa, imi pare tare rau..chiar ieri iti scrisesem si s-a oprit curentul si la noi, asa ca am pierdut mesajul...Am mai incercat sa scriu in cateva randuri, dar si la mine e mai haos de cand au inceput scoala, gradi si e si Sis cu ai ei pe la mama ca-si finalizeaza si ei lucrarile cu casa. Aveaid reptate cu drumul, e greu de aici, mi-as dori sa faca si ei o scoala si o gradi de stat aici, in Cart Latin...dar cine stie cand se va putea realiza????
Eu ii dau lui Arsenie 2 piersici cu banana si branzica de vaci (mere nu prea vrea), la pranz supa...rar am succes cu 200 gr..in rest cam 100-150 si san. seara papa iaurt Napolact/covalact cu cereale - ii place foarte iaurtul. Ii mai dau si struguri peste zi...
Roxy, si noi avem problema cu supitza. Nu prea-i place, m-am gandit si la faptul ca e destul de consistenta, fata de iaurt si fructe..poate ii ajunge doar atat..nu stiu..ei sunt si pe san, am obs ca daca ii e f foame si nu a supt de mult papa tot...
Scrish, ai fost superba, n-am apucat sa-ti spun inca, te-am vazut si pe fb.Lucutza e dulce foc, o familie reusita!
Mada...gata ai fata mare, plimbareatza, intarcata. Va pup eu pe voi dragelor.
Felicitas, ce frumos ca ii place fetei apa. Stiu ca e o metoda ff faina de relazare pt copilasi.bravo voua!!!
Lavi, sanatate multa, si eu l-am avut cu muci si tuse pe Arsenie, slava Domnului a trecut cu sirop de tuse, oscillo si aspirat des...Ma intreba si Cami parca ce i-am dat de tuse si am tot vrut sa raspund si n-am apucat. I-am dat prospan cu 5 pic de ambroxol in el...desi dritza imi daduse fluimucil sirop si Zyrtec..
Ma enerveaza si vantul asta teribil..cum sa ai copilul sanatos pe vantul asta, mai ales ca eu sunt nevoita sa merg dupa ceilalti sa-l scot afara...nu-l pot lasa cu mama ca nu poate sa-l ridice



Mergi la inceput