Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (49)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele

am venit si noi de afara, am hranit bebelina si acum somnic. si eu as dormi dar mai am treaba.

fetelor, ce fain ca va intalniti.

strumphitza pai ce,nu ti-a placut mai mult la lumina lumanarii? mai romantic, asa. sa vada si socrii ce romantic se traieste in Romania

La multe lunite! pentru Vlad de ralukab , Alesia Maria de anamira, Cristian de dya si bineinteles pentru bebelina mea scumpa
sa cresteti sanatosi si cuminti.


deea daaa...mie mi-ar fi de foarte mare ajutor asta cu ce dam de papa la bebei. ca eu nu prea stiu ce sa-i mai fac ca sa pape si ea mai multa supita si pireut.
ieri de exemplu, i-am facut pireu de cartof cu dovlecel si unt si a mancat vreo 30. dar a papat si supita 50gr. nu stiu cum papa a ta si 200gr
azi i-am dat para+pruna+mar+2 cupe cereale si a papat 110 gr.
azi vreau sa-i fac si supita si spanac.

toate mamicile.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

off, Deea, asa parca vin perioade in care se strang toate problemele.
O sa iasa soarele si pe strada ta
M-as bucura mult daca ai ajnunge si tu in Cismigiu.

Fetele, ne vedem la intrarea principala, nu? Oricum iau nr de tel , in caz ca nu ne gasim, ne sunam

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

fac cinste azi am un de forum azi!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)




delia, la cat mai multi

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

deea, roxy, nu tb sa va dati peste cap sa dati mancarita cat mai variata la copilasi. Scrie si in Capraru: copiii au nevoie de uniformitate, nu de diversitate.

Eu Catalinei ii dau la gustarea de dimineata: mar/mar+piersica/Mar+pruna/para si 3 biscuiti Hipp

La pranz piure de legume: morcov, cartof, praz, dovlecel, ardei gras. In piure pun carne de vita/carne de pui /ou. La final ii pun ori o lg de ulei de masline, ori putin unt ori o lingurita de smantana.

La gustarea de seara iaurt Napolact si 2 cupe de cereale Nestle.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

MULTAM , MADA!
Deea, sa incerci sa-i dai ceva de facut sotului... ca una ca era aerian inainte(mai stiu e unul) acum tb canalizat pe ceva.. . de la un deces poate cadea in depresie....tb sa-si tina capul ocupat

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Mai fetelor mereu ma iau cu vorba si uit sa va zic niste lucruri importante: ieri Catalina mea a inceput sa faca pasul inainte . Pt prima oara , tinuta de manute duce piciorul in fata. Pe drptul il duce in fata, apoi il apropie si pe stangul si iar dreptul in fata. Imi venea sa o mananc cand am vazut.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Mai fetelor mereu ma iau cu vorba si uit sa va zic niste lucruri importante: ieri Catalina mea a inceput sa faca pasul inainte . Pt prima oara , tinuta de manute duce piciorul in fata. Pe drptul il duce in fata, apoi il apropie si pe stangul si iar dreptul in fata. Imi venea sa o mananc cand am vazut.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

bravo Cata!


mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza eu dimineata ii dau fructele cam aceleasi insa la pranz i-as mai schimba dar asta pentru ca ea nu se da in vant dupa legume, si poate daca mai schimb ceva ii place. eventual sa descopar eu o combinatie pe care ea o prefera. ca supita dupa ce papa 50 gr, gata, nu mai vrea.
oricum, ii dau san dupa asa ca nu-mi fac eu griji ca nemancata nu ramane.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

mada felicitari pentru cata doamne ce frumos trebuie sa fie, cred ca te a topit nu alta intrarea principala adica cea visavis de primarie nu? eu o sa parchez pe strada cu liceul lazar si vin acolo!

roxy la multi ani anastasiei eu la pranz ii fac acelasi fel de o luna incoace, urmarind schema asta de diversificare mai "usoara", adica supa pasata din morcov, patrunjel, telina, dovlecel si piept de pui. nu i am dat pana acum nimic altceva, presupun ca luni cand merg cu el la doc o sa imi dea o lista mai mare de alimente pe care pot sa incep sa le combin, de abia astept. tu ii dai carnita anastasiei? am observat ca luca e in delir daca pun mai mult dovlecel si piept de pui!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza cred ca este o dulceata Catalina, ce furmos...primul pas

scrish da, ii dau carnita de curcan.

gata, merg sa pretatesc supita.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput