Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (49)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

neatza!!!!!

cami sa ai mare grija cu durerile astea de stomac pentru ca sunt pacatoase, am avut si eu unele foarte nasoale in episoade destul de rare, cam de 2 ori pe an, ultima a fost dupa ce am nascut cand am povestit aici chiar k am ajuns la urgente unde mi au facut injectie cu nospa si algocalmin :( neaparat sa te duci la doctor si sa vezi despre ce e vorba, sa nu te neglijezi ca si fetele si sotul au nevoie de o mama sanatoasa!

viss eu din ce vad in prognoza o sa fie frumos! poate te razgandesti totusi

referitor la intalnire, 10:30 e ok, ajungem sigur!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fac cinste azi am un de forum azi!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

fetele stiti ce propun sa scriem fiecare ce dam bb iilor in fiecare zi de papa...asa ne putem inspira de la una la alta ...
toate cred ca mai cautam retete pe net si le mai imbunatatim ,incrucisam combinatiile nu?

azi....
2pere +2cupe cereale orez cu vanilie +90lp
14h...cartof cu morcov +lp sa pot flluidifica piureul (daca unt si ulei nu vrea)+lp nelipsit sa ne ia somnul
18h iaurt naPOLACT +1 biscuite organix (sunt de la 7l)+lp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

pai lma de forumit..daca vede sotul tau ca ai 1an si m-ai depasit la mesaje eu care sunt inscrisa de cativa ani (am uitat cred ca 2006) nu stiu ce o sa iasa....fluturasii in aer

off pup si eu bolnaviorii..Vladut,Cami cu burtica si pe toata lumea racita..cu vremea asta acum sa ne tot asteptam la mucisori ...dar Doamne Doamne sa ne feresca de prea multe raceli

eu cu intalneala nu stiu ce sa zic..inca....

edit:16/02/2005...moama decand sunt pe forumul asta...bine ca pana sa am 4l de sarcina nu prea am scris....doar mai vb despre gradi si scoala cate un mesaj doo....mi se parea un forum ff greu....se scriau cateva pagini ff repede si vedeti cum e sa nu tii pasul ca nu te integrezi..dar acum nu pot sta sa nu intru sa vad ce faceti..cand trec cateva zile deja imi e gandul numai la voi...nu mai zic ca zilnic imi amintesc decate una dintre voi ,mai ales daca mai aveti si ceva de facut in ziua aia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

noi fara fructe azi ca ne grabim tb sa ajungem si in alt loc pana o luam pe Maria de la scoala... si nu avem nici cine stie ce prin frigi, la pranz cartof cu spanac, ceapa si branzica de vaci, dupa amiaza noi suntem inca la laptic cu cereale ca nu ne place iaurtul...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Deea stie ca eu sunt vorbareatza rau si decat sa vada vreo factura mre la tel....
si oricum nu cred sa aiba ce sa zica ca toata casa e pe mine, copii la fel, e singura mea placere...si acum fac si tb cat foruia o pauzasc...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

imi tot sare scrisul aiure nu stiu pe ce apas
Apropo :
MULTUMESC FETELE PENTRU SPRIJIN!
MA GANDEAM ACUM CAT SPRIJIN AM GASIT LA VOI, CAND MI-A FOST GREU, DEPARTE DE CASA, DE PRIETENII VECHI, CAND AVEAM NEVOIE DE UN SFAT SAU DE CINEVA CARE SA-MI INTELEAGA DURERILE, NELINISTILE, CA DE ABIA STEPTAM SA VA DAU VESTI DE BB!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

ei, am glumit Alied..pai si la mine tot singura mea placere/relaxare..insa nu mai am timp nici de asta...din ce ziceam ca o sa inceapa si stefy sc. si o da fiu mai linistia ,de-aia nu sunt....acum are si franceza..doamna o cascata...au facut deja 2 lectii si nu am vazut nici o regula de pronuntie pe caiet...ieri am tot citit cu ea..i-am cautat pe net regulile..stau cu ea ca are mult de scris....fata mica uneori nu doarme...e mai haos ca in vacanta....
si cand ma pun si eu la butoane ca asa zic...hip apare altceva..sau imi piere cheful de scris dupa ce citesc si tot citesc paginile scrise de voi intr-o zi.....nu mai zic ca scrii ff repede si mie imi e rusine de greselile pe care le fac...sar nu ma pot corecta ,ca nu citesc niciodata mesajul....desi imi pare rau ca parca e o lipsa de respect fata de voi.....
ma simt obosita si trista si fara nici un ajutor...cel putin sotul decand s-a imblonavit tatal lui, de cand cu viena si acum cu necazul asta e total aerian...uneori e ca un musafir in casa...nici ca inainte se obosea prea rau....dar parca era altceva..copilul mareetc.....hai ca am dat-o-n altele
pup si o zi minunata va doresc dragele mele!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

-madutza-eu ies in parcul Tineretului,e la 10 minute distanta de mine.nu e nimic dc nu poti iesi sambata,avem netul,sfaturile si povestile de aici..cu riscul de a ma repeta,cu gemeni e mai dificil.dc aveam 1 copil zburdam, mergeam si cu metroul, si cu autobuzul,as fi batut Bucurestiul..la inceput, dupa ce am nascut, m-a enervat lucrul asta, ca eram fortata sa nu fac anumite lucruri,dar ulterior m-am linistit si zic eu si asa , ne descurcam destul de bine cu 2, fara ajutor, am mers la munte, la mare, am vb cu multe mamici de gemeni pe forum, care nu au avut inca curajul sa plece cu ei asa mici..iar fara ajutor, in nici un caz

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)



viss, pai atunci in viitor programam o intalnire in Tineretului. ok?

..cat despre vreme eu am vazut pt vineri numai timp frumos si temperaturi in crestere, maxima 28 de grade

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

buna dimi



mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



Neata

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput