Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (49)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

neata la cafeluta

ieri am fost la pediatru de aici si am facut rotarix. l-a inghitit pe tot fara probleme
a observat doc ca ii transpira manutele si piciorusele si a zis sa ii dau calciu 2 luni si mai mult vigantol. cam 12 pic timp de 6 sapt. treaba asta cu 12 pic de vigantol ma cam ingrijoreaza, nu stiu cat de ok este asa ca astept sa ma duc si in Buc la pediatra mea. stiu ca in exces nu e fff bun. voi ce stiti? ati auzit de doza asa mare de vigantol la bebei?

mandra asta mica a mea a trecut peste toanele de manechina si acum vad ca mananca bine, mi ales fructele- papa cam 150-toata canuta aia de bebei.

ce as fi vrut sa vin si eu la intalnire. eu plec maine dim cu trenul la Buc si vineri dim plecam in Praga. daca va intalneati joi veneam si eu dar singura
fetele fiti optimiste ca va fi vreme frumoasa. si daca ploua atunci intrati in restaurantul de pe lac ca e f ok acolo.
yvy- mersi de raspuns. eu nu am vazut in gurita nimic umflat sau albt etc. nu stiu ce sa zic......

ma duc sa ma vopsesc si sa-mi fac manichiura.
mai vorbim

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

viss, am calculat kg, si incarcatura + copii = 2/3 din greutatea ta!
oricum esti superwoman, mami

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Delia ,ce aiurea sa se opreasca lapticul ...chiar zile trecute vorbeam cu o prietena care a patit la fel.offf, atunci mai bine lipsa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui millie

Delia ,ce aiurea sa se opreasca lapticul ...chiar zile trecute vorbeam cu o prietena care a patit la fel.offf, atunci mai bine lipsa...

mami de 2 printese Timeea Alexandra 25. 02. 2009 si Andrada Bianca 11.04. 2011

facusem si tratament cu antivirale si intrerupsesem alaptatul 0 saptamana, bine ma mulgeam.... dar cred ca si pastilele aua vut un rol... initial au zis ca am facut herpes, dar se pare ca a fost zona zoster, ca era pe o zona mare, durea, si eu n-am facut herpes niciodata dar varicela am facut-o tarziu la 18 ani...mi s-a umflat si ganglionul

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-madutza-eu ies in parcul Tineretului,e la 10 minute distanta de mine.nu e nimic dc nu poti iesi sambata,avem netul,sfaturile si povestile de aici..cu riscul de a ma repeta,cu gemeni e mai dificil.dc aveam 1 copil zburdam, mergeam si cu metroul, si cu autobuzul,as fi batut Bucurestiul..la inceput, dupa ce am nascut, m-a enervat lucrul asta, ca eram fortata sa nu fac anumite lucruri,dar ulterior m-am linistit si zic eu si asa , ne descurcam destul de bine cu 2, fara ajutor, am mers la munte, la mare, am vb cu multe mamici de gemeni pe forum, care nu au avut inca curajul sa plece cu ei asa mici..iar fara ajutor, in nici un caz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi



mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-ailed-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-buna lavi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

buna dimi si de la mine!!!
brr e asa rece afara....pot spune ca a venit toamna
noi ne pregatim de vaccin....off am rascolit toata garderoba sa vad cum o imbrac...trebui o repriza de shopinguit neaparat....

multumesc de condoleante!!!viatza asta e asa imprevizibila si uite ca si cu ff multi bani cand e sa fie nu mai scapi....nu am sa uit vorbele pe care mi le a spus mama Simonei...

off viss am citit ce ai patit....eu nu inteleg de ce nu ai sunat la ambulantza in secunda 2....daca baoiatul avea ceva clar ambulantza ajungea maii repede dacat sotul din floreasca....de soacra nu comentez

aveam atatea sa va scriu/zic..dar stiti voi cum e cu batranetile mai ales ca ce am citit a fost aseara si cand sa scriu s-a luat curentul
a,fiind ca acum citii...eu vad ca am scapat de cazutul parului cu smocuri...mi-am luat pasile de urzica si magneb6....recunosc ca nu le i-au zilnic dar parca nu mai e par de-al meu prin toata casa ,plus ca la baie nu mai strng o mana din cada sau cand il treceam prin mana la final sa-l scurg de apa....atunci ma ingrozeam cat putea sa-mi cada
a si-l tin permanet strns in coc....

vroiam sa va intreb ...branzica ii pot da mai multe zile la rand????
eu i-am dat doar 2 zile ,dar daca cumpar special pt ea lapte cu3,5 grasime parca imi pare rau sa-l arunc....si nici nu-l pot tine mai mult desfacut in frigider...ma gandeam sa-i fac 3 zile la rand ,apoi pauza

despre noi nu stiu ce sa mai zic....decand v-am zis ca papa cum papa nu mai vrea acum ...abia depasim 120g....ieri am facut proba la piureu si cu unt si cu ulei de masline si simplu..clar nu -l vrea cu nimic in el....decat simplu sper ca oo sa mi-l accepte cu carnitza/ficat/ou....
de vreo4 nopti se trezeste intr-una...azi-noapte cred ca a facut-o de 8 ori..sunt chiauna parca sunt in prima saptamana a ei..dar nici atunci nu se treza asa de des...nu mai pot..nu stiu ce are...dau si eu vina tot pe venirea dintilor si trag speranta ca o sa-i treaca ca altfel o iau pe aratura....plangea ascutit si cu suzeta-n gura....
sau o avea puseu de crestera ca daca-i dau lp bea pe nerasuflate cate 120-150ml....azinoapte i-am dat la 1.30 ca plangea rau 150ml..a baut 130-140 avea si o cupa de cereale....am zis sa fie consistent sa nu se trezasca..da de unde...la 6 fara i-am facut 120..la ras si a dormit pana la 8....la 10 a luat nu mai mult de 12og para cu cereale si 90lp si acum doarme
am pus pe listutza si un baby water gripe..citisem ca e linistitor in cazul aparitiilor dentare...testez pe matza si va zic si voua....aviz Yvy
ma simt asa obosita ..nu mai sta de loc...cand am citit la Miriam ca a mers pe jos prin casa am lasat-o si eu acum putin pe covor in living ,chiar daca nu aveam aspirat si mopuit..asa i-au licarit okii a fixat masuta duin care ieseau niste reviste si a prins o viteza spre ele....mi-am dat foc la valiza...gata cu linistea mea

merg sa ma imbrac si sa fac gentutza pt plecat

toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Deea, ppuup, pupam pe Anna sa nu o doara vaccinul...Si Andra plange noaptea dar se potoleste la suzi si mangaiat pe spate...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput