Bulgarasii de ianuarie-februarie 2012(19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

neatza.... si la multi ani mamicii care azi isi sarbatoreste ziua!
olishka - am vizionat pozele cu placere dar... nu l-am vazut pe ala micu (david)! imi place ca ai o familie numeroasa si ca "nu te opresti pana nu faci o fetita". eu sunt singura la parinti su nici nu ma pot lauda cu prea multe rude. asa ca mi-am promis sa nu las bebelul singurel la parinti (doamne-ajuta )
mady - ma bucur ca ti-au dat drumul acasa si ca esti mai bine! voiam sa te intreb daca esti multumita de dr tau... mi se pare cam evaziva...
stiu ca s-a vorbit la un moment dat despre magne B6... si vreau sa va spun ca am luat si eu zilele astea si ma simt foarte bine (chiar burtica nu se mai intareste atat de des). mie imi recomandase deja dr, insa luam prea multe vitamine si deja am observat ca am o pofta nebuna de mancare (iau elevit si-mi recomandase si magne B6 si cetebe)
voiam sa va intreb despre pompa de san: ati folosit? stiu ca vorbeati foarte mult despre biberoanele avent... insa pompa este ok? se foloseste inca din primele zile? electrica sau manuala?

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

matza - daca bebe are greutatea normala si tu te alimentezi corect nu cred sa fie nicio problema. am vazut sapt trecuta un interviu cu elena gheorghe care la 6 luni de sarcina luase doar 3 kg in plus.... si mai purta niste tocuri imense!
depinde de fiecare persoane in parte, de metabolism, de stilul de viata... important este ca bebe sa se dezvolte normal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Neata!
Nicole, la multi ani! Sa fi fericita si sanatoasa!

Cu pompa nu stiu sa imi dau cu parerea, nu am folosit.

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Neata mamici!
Matza, nu mai fi suparata, si eu am luat pina acum 1,500 kg.Dar eu ma bucur, nu ma ingrijorez, pentru ca la prima sarcina am luat vreo 23-24 de kg, iar fetita, nascuta la 38 de saptamini, a avut 2,900, deci micuta.Si , am vazut foarte multe mamici cu 10-12 kg luate in timpul srcinii si care au avut bebei peste 3,500. Deci, important nu e sa te ingrasi, ca sa fie bebe sanatos si voinic, ci important e sa maninci sanatos.Eu, de exemplu, sarcina asta, fata de cealalta, aproape ca nu maninc dulciuri deloc, dar nu pentru ca ma abtin,ci pentru ca nu mi-e pofta.
Apropos, vineri cind am fost la dr, am vazut ca bebelina are 350 de grame la 19 saptamini. E mult, e putin? La voi cum e?
Olishka, te-am admirat enorm in poze.
Mady, ma bucur ca esti bine.
Raluca, despre pompa de san, parerea mea este ca trebuie neaparat, eu deja mi-am luat una manuala de la tommy tipee, ca am prins un pachet la reducere cu mai multe chestii in el.Sper sa fie buna, acum parca imi pare rau ca nu mi-am luat una electrica.
Pupici!

Ghiulten, mami de printesa Ayla (15.01.2004) si 19+ cu alta minune de
Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

neata

La multi ani, Nicole!!
multa sanatate si la cat mai multe bucurii in viata

se pare ca eu sunt fruntasa la kilograme
eu si mananc taticule, nu am nicio jena
daca va scriu ce nebunii am mancat ieri( dar duminica se iarta)..

iaurt cu fulgi de ovaz
o felie de pizza de casa
2 rosii cu telemea, 3 felii de paine si kaiser
o portie de cartofi prajiti cu 3 snitele, salata de varza si chifla
un corn cu cioco
4-5 prajiturele de casa
o punga de floricele cu unt
apa, suc de portocale


azi am in meniu o supa cu taitei, cartofi la cuptor, snitele si pulpe croncante si picante tot la cuptor, salata de varza

maine ma duc sa imi cumpar haine pentru cununie, sper sa mai incap in ele pana atunci

pusei poze si cu culoarea mea din cap, nu stiu cum se face ca eram deschisa bine la par inainte sa ma vopsesc si asta m-a inchis mult de tot..cica blond deschis cenusiu,cred ca numai mie mi se poate intampla
https://picasaweb.google.com/117260797393410259869/Sophia_m#5653974005597018450




********************************************

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev049prs.png

17+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catiushor spune:

La Multi Ani, Nicole si multa sanatate !!!

-Mitzaila eu tot 2 kg am pus, sapt trecuta am fost la dr. si mi-a spus ca sarcina si bebitza se dezvolta frumos. Deci nu are legatura...

-Olishka - ce nashi, ce miri, foarte frumos! Eu care nu ma multumesc cu putin, nu stiu cum am ajuns la un filmulet cu gimnastica pt copii. Ce cuminte statea Davin!

O zi frumoasa in continuare !!!



gravidutza 22+ de bebitza Gruitza

A invata sa ne iubim pe noi insine este primul pas crucial in a invata sa iubim pe altii !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Sofia, nu se vede poza, poate ca e privata, ia vezi. Sa stii ca si mie mi se intampla la fel, imi pun blond in cap si imi iese castaniu
da mananci nu gluma. Asa mult mancam eu sarcina trecuta si totusi n-am luat decat 10 kg. Acum mananc putin si ma ingras din aer Am pus si eu 5,5-6 kg.

Raluca Eu am incercat aproape toate pompele de san de pe piata acum 4 ani. Concluzie: Avent electrica e cea mai buna(am si manuala, dar nu m-a ajutat..)

Ghiulten Este in grafic fifitza ta, e foarte bine. Sa stii ca si eu mi-am comandat de data asta biberoane, tetine, sterilizator de la tommy tipee. Era pachet la super pret. Si mi-am comandat cateva costumase si seturi pt bebe, leggins pt mine (doar in astia o sa mai incap la iarna), tot felul de scutece, servetele, batistute, bavete, nici nu mai stiu ce. Ajung pe la sf lunii. Abia astept!!

Eu azi n-am chef de nimic.. nici sa gatesc, nici sa ma plimb, nimic...doar stau.

Alina 22+cu si mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

Buna fetelor!
Asa e lunea, nimeni nu are nici un chef
Nicole la multi ani!! Sa fi sanatoasa si fericita si sa te bucuri de frumoasa ta familie!
Si la noi vine toamna. Eu nu ma bucur, nu m-am saturat de caldura, mi se pare ca a trecut f repede vara


Bianca ALEXIS-ARIAN (5/01/2009) si 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutza27 spune:

LA MULTI ANI Nicole! Sanatate, fericire si multi bebelusi in viata voastra!

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

Majoritatea mamicilor inscrise in odiseea noastra nu intra, nu mai stim nimic de ele. Daca o tinem tot asa, cand vom naste se termina repede petrecerea.


Bianca ALEXIS-ARIAN (5/01/2009) si 18+

Mergi la inceput