Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (6)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Neata neata buna dimineata.
Intru rapid sa va zic cat de fericita sunt! Mandra mea e treaza de la 5.20 si avea chef de joaca, de plans, de colici, de orice in afara de somn. Si tare e dulce somnul asta de dimineata! Eu pot sa nu dorm toata noaptea, toata ziua, nu I problema, dar daca nu mi fac somnul de dimineata sunt un om mort. Pur si simplu imi trebuie somn intre 7 si 12!
Desigur sotul a tinut o vreo 25 min in care eu am atipit (doamne ce nu mai vroiam sa ma scol) dar el a trebuit sa plece la servici, asa ca mi a dat o in primire. Ma, fa i si aia, fa i si aia.... Nika... Numa nu adormea mandra. Si dintr o data, ca prin miracol imi amintesc de Anaemi si de uscatorul ei de par. Sa traiasca Anaemi. Fetelor, in clipa in care am pus fionul in functiune a tacut ca prin miracol, nici macar un scancit, va promit si dupa 5 minute BANG a adormit lata! Traiasca Anaemi si uscatorul de par!!!

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.




Nu eu eu am zis sa traiasca ala care a inventat uscatorul de par !

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Legat de baita la noi Natalia e foarte fericita la baie, cand o ducem la bucatarie deja stie ca vine baia si zambeste, apoi o dezbrac si o las asa putin sa se aeriseasca; noi in albie punem un scutecel pe care il folosim numai la baie, si la inceput iau apa cu mana si o ud pe caput , pe burtica si picioruse si abia apoi o pun in apa, asa de mult ii place ca nimic nu zice, o spalam si o masam peste tot, la pasarica o sterg cu scutecul din albie foarte usor, dupa baita facem masaj si abia dupa ce terminam si cu imbracatul Natalia ne anunta ca ii este si foame acum.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Stiti cum o alinta sotul meu pe Natalia? Hai la tati TROMPETUTA mica. Asta cand plange. Iar fetele mai mari se amuza copios cand il aud.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Gogoshica Ce bine ca ne-ai gasit!

Intreba cineva de suzeta...Al meu nu o vrea ! Asa urla cand incerc sa i-o dau, zici ca-l frige !

Ruxi , nici eu nu sunt cu medicamentele ! De fapt si sotul...preferam mai mult tratamentele naturiste, dar daca se impune musai tratament medicamentos,ne conformam.


Petru a inceput sa-si schimbe parul Ii cade pufuletul ala la greu.

Acum a adormit ...ma duc sa fac un ghiveci de legume de pus in borcane!

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Eu azi nu am chef de nimic doar sa stau si sa lenevesc, de dormit nu prea pot pt ca sotul meu este toata ziua la servici, imediat vine Iustina de la scoala iar la 4 ma duc dupa Stefi la gradi. M-a ajuns oboseala pt ca de vreo 4-5 zile nu prea apuc sa ma odihnesc. O sa incerc sa prind si putin somn pana la 4 ca dupa sigur nu mai reusesc.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca-28

Stiti cum o alinta sotul meu pe Natalia? Hai la tati TROMPETUTA mica. Asta cand plange. Iar fetele mai mari se amuza copios cand il aud.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)


Si eu ii spun Anastasiei ,Trompetzica

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

La botez a fost foarte bine, Natalia a stat cumintica singura ei suparare cred ca a fost ca au scos-o prea repede din apa. Doar programul ei si al nostru a fost un pic dat peste cap dar a trecut aseara si-a revenit si a dormit de la 10 pana la 4 jumate.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Anaemi mare sperietura cu Filip, sper ca acum sunteti bine.Si noi trebuie sa fim cu ochii in patru cu fetele, acum sunt langa noi acum in alta parte si tot asa.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Of, se vede ca strumfita mea s a trezit!! Imediat ce am inchis fionul, cum a deschis ochii si gata, s a pus pe plans!! Anaemi, vreau sa te intreb cat timp il tii in functiune? Poate nu l am tinut eu suficient?? Cred ca l am tinut aproximativ 10 minute.

Apoi am adus o jos si am pus radio la maxim (am noroc ca stau la casa si nu aud vecinii). Si erau niste melodii de ma faceau pe mine sa dansez si mi aminteau de tineretile mele cand mergeam la mare, la Costinesti si dansam in Ring sau cealalta (nici nu mi mai amintesc cum se cheama?? Si am pus o in sranciob si am inceput s o legan pe muzica aia la maxim si desigur ca mi a adormit la loc, dar crede ti ca eu am mai putut dormi? Asa ca sunt treaza de la 5.20 si ioc somn de atunci!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Florinamerci de explicatie.Sincer o fi vreun regionalism de la Bucuresti. Babyblue si tu ziceai ca l folosesti, dar eu personal nu l am auzit nici la Iasi, nici la Suceava. Poate nu am fost eu atenta! Sorry!!

Babyblue, ce ma bucur ca sunteti bine.Stiu ca nu i bine sa i dau degetul, m am luptat cu sotul intr o seara ca pe baricade sa nu i mai dea degetul (caci el a inceput), dar dupa aia am renuntat la idee cand am vazut ca el continua!!Cica e in loc de suzeta!! Si dupa cum ziceam, el e importiva suzetei!! Iustin intre ce ore doarme?

Ilidaeu nu stiu ce replici acide s au zis pe FB, pentru ca nu prea il deschid. Eu sunt adictionata de DC.Eram si eu curioasa ce s a zis, dar daca s ar isca mai multa valva, mai bine imi pun deoparte curiozitatea si continuam in pace si liniste! Eu sunt mare amatoare de liniste si intelegere, asa ca prefer sa ma tin departe de tot ce inseamna sa creeze animozitate!!
Ma bucur ca mana ti e mai bine!
In legatura cu raspunsul la fiecare in parte, eu incerc, dar nu intotdeauna reusesc. Deschid pe calculator 2 pagini DC si pe una citesc si pe una raspund! Imi place sa comunic, mai ales ca acum am timp, nu ca atunci cand lucram si abia intram!! Am un an de zile in care vreau sa mi fac de cap pe DC, mai ales ca s a deschis tema noua, vreau sa fiu cat mai activa si sa ne cunoastem bine!

Lisssa, adevarul e ca e si frumoasa Anusca ta, deci are toate drepturile sa se simta bine!!

Mergi la inceput