Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (6)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaemi

Mamici cu umidificator : in umidificatoarele voastre se pot pune picaturi de ulei mirositor (ceva de genul ulei de eucalipt ca sa le desfunde nasul la copii)....noi am inceput deja cu mucii!



Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...






Noi i-am cumparat finutei aparat de aerosoli si zice ca e f eficient.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Raspund din urma si scriu cu stanga, ca dreapta il tine pe bobo la tzitzi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Multumesc!

Aparat de aerosoli avem si noi. Dar ma intreba al meu sot daca se pot pune picaturi mentolate in aparatul de aerosoli

Eu i-am zis ca poate in umidificator, nu in cel de aerosoli. Dar am zis sa intreb mai intai.

Mady parca ai umidificator chicco , nu?

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Deci bebele meu care dormea pana la 6 dimineata, ieri si azi noapte a mancat din 2 in doua ore. Un puseu? Si-a recapatat rapid falcutele si pulpitele, dar eu sunt chiauna. Sper sa revina la super programul lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaemi

Mamici cu umidificator : in umidificatoarele voastre se pot pune picaturi de ulei mirositor (ceva de genul ulei de eucalipt ca sa le desfunde nasul la copii)....noi am inceput deja cu mucii!



Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...





Ana pt muci poti pune in aparatul de aerosoli apa de mare: Nazomer se gaseste la noi.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Pt ieri La multe lunite ANTONIA-ELENA de alinuff! Oare ce mai face?

Nasucul- eu ii pun dimineata si seara ser fiziologic si daca e fonfait aspir cu aspiratorul de gura. Scot cate un mucisor alb uneori. Pe cel care se pune la aspiratorul de casa nu l-am folosit, cred ca doar daca e racit e util, iar pompita nu e buna de nimic.
In umidificatorul meu scria ca nu se pun niciun fel de picaturi. acum cred ca depinde de marca. Dar pentru raceli si nasuc infundat eu cred ca o sa cumpar aparat cu aerosoli.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Ana, eu stiu ca uleiurile esentiale nu se folosesc sub un an. Sa fie totusi unele permise?
N-ai nebulizator sa-i faci aerosoli cu ser fiziologic?



blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaemi

Multumesc!

Aparat de aerosoli avem si noi. Dar ma intreba al meu sot daca se pot pune picaturi mentolate in aparatul de aerosoli

Eu i-am zis ca poate in umidificator, nu in cel de aerosoli. Dar am zis sa intreb mai intai.

Mady parca ai umidificator chicco , nu?

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...






Da,eu am chicco,modelul mai vechi nu asta patrat si albastru....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Adra, noi nu apiram nasul. Am doar o pompita de la Chicco care este total ineficienta. Daca va fi cazul sa luam pompa de nas, as cauta una care se aspira la gura.

Deocamdata curatam nasul ca in fimul acesta de la Ana Culcer, mai putin partea cu betisoarele de ureche. Pare cam barbar, pentru ca plange de zici ca-l tai. Si in secunda 2 de luat in brate, se opreste de parca n-ar fi plans deloc :)
Facem treaba asta numai cand este nasul infundat.

http://www.youtube.com/watch?v=l2-eyKqsWtw





Mami de Pusculeanu mic si foarte plangacios (24 aug 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca-28

Neata fetelor
Va invit la o cana de ceai si o felie de tort din partea Nataliei care acum este crestina. Revin pt ca acum s-a trezit Natalia.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)


Felicitari!

Mergi la inceput