Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tanti spune:

Bamboleta eu la ultimele raceli cu mucisori l-am tratat cu formula 31(formula 1 este de febra) oscilo si imunorezistan baby, si am scapat decat cu atat.Sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Bumblebee- mersi.pt link

Tanti- da asa e formula 31 e pt muci...am gasit pagina salvata de la racusor

Crissy- poate scapam doar cu atat

cam liniste in delfinariu

Paula- cum e la sovata? ai facut furori cu noua tunsoare ?

Crispo- ati ajuns la mare? cum a fost drumul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Fete, nu am prea citit mult, va pup pe toate, multumesc ca v-ati gandit la mine. Am ajuns cu bine, aleluia! A fost greu drumul.

Va zic mai multe mai incolo,- acum am intrat sa va zic ca m-am intalnit cu Puiutz, intamplator, pe strada!!! Parca o stiam de o viata cand am vazut-o :) Raducu e asa de scump si de frumos, un cumintel! A dat noroc cu Vlad, s-au studiat :) si a ramas ca ne sunam, sa stabilim o intalnire, ca noi ne grabeam sa cautam ceva de haleala, ca nu am mancat de dimi!!

Mai intru pe seara, dupa ce culc piciul.

Va pup!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

salutare repede...

am avut un weekend plin si f frumos,...ieri am iesit pana la Domeniul Regilor(fetele din Cluj stiu despre ce e vorba), azi am fost pana la pensiunea Lara din Valea Ierii care e SUPERBA!!! va recomand cu drag daca ajungeti prin zona sa n-o ratati...n-ati vazut asa ceva... o sa pun si poze, maine, sper...

noi cu muci si tuse, a inceput de azi noapte si Filip... ma duc pe campii...eu inca mcuesc si tusesc...ioooooooiii... Eric tuseste doar, sa vad cum va fi maine, daca il duc sau nu la gradi...ufff, abia acum incepem...

revin! va tzuc!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP

ALBUM NOU

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

of bambo, acu vad ca si voi cu muci...mama ei de treaba...

eu la Eric i-am dat oscillo, coryzalia, Imunorezistan, Protectis picaturi(va ziceam ca e bun pt imunitate)...cam astea...aa, pt tuse Prospan...o sa-i dau si lui tinctura de macese de la Plantextrakt...

la Filip ii dau oscillo, Imunorezistan, Protectis, tinctura de macese...azi i-am dat si Panadol, sa vad cum va fi maine, daca continui sau nu...pt tuse Eurespal, ca e de-aia expectoranta...

no, fain inceput, nu??? maine sper sa-l pot duce la gradi...ca si asa am platit pe toata luna si el a mers doar din 12... daca mai si lipseste...

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP

ALBUM NOU

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

am avut un weekend plin si f frumos,...ieri am iesit pana la Domeniul Regilor(fetele din Cluj stiu despre ce e vorba)


vreau si eu sa stiu ce e , suna interesant...


Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

crispro, bine ca ati ajuns cu bine! vreme frumoasa se pare ca aveti, asa ca distractie placuta! si Maria a invatat sa mearga bine pe nisip, asa ca poate isi da drumul si Vladut!

noi am fost cam pe drumuri azi, abia ne-am intors din parc, am gasit si noi un topogan mai micut pe care sa se urce Isa singurica . nasol ca pe jos era pietris peste tot . acum e asa de obosita, dar n-as culca-o pana peste o ora, cand ar cam fi ora ei de somn. is obosita si eu de-mi pica ochii pe tastatura

nu cred ca mai intru in seara asta, asa ca va doresc o noapte buna


Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Salutare.
La Sovata a fost super, super. Chiar tare bine mi-a cazut iesirea. Raisa si Raul cumintei tare. S-au inteles de minune. Raisa e belea, face ca toate animalele, Raspunde cu da la toate intrebarile, danseaza mult si nu oricum, ci la bara...e toatala fata... da pupici, Raul nu sta la pupat, s-au mai si jucat, a adus Ramo 2 carucioare si toata ziua au plimbat carucioare. Au si muncit. Pensiunea avea o gradina si Raul a cules ardei si gogonele (verzi toate) si Raisa i-a cules d-nei floricele. Nu cred ca mai pupam revelionul acolo. Inca nu am vb de revelion, pe joi ne da d-na un pret. Am fost si la lacul Ursu si la salina de la Praid. A fost f fain.
Doar ca Raul a reusit sa se raceasca f tare. Dar a fost vina noastra a parintilor. Sambata seara, la 7, Raul al meu se plimba descult prin iarba( sub supravegherea atenta a tatalui) si totusi e munte, iar eu , mai desteapta, l-am culcat in camera si nu am inchis geamul bine . Si uite asa, feciorul meu e racit cobza. Plus ca in salina nu am dus carucioarele si a cazut al meu de si-a spart si buza de jos si la interior si la exterior. Acum avem toata gura facuta praf si nasul. Dar mergem inainte. Si Raisa a mai cazut, dar asa frumos isi tine capul sus, nu are nici o lovitura...
Maine va pun poze, si acolo vedeti si freza mea...
Ma duc sa ma culc ca ma asteapta o noapte de groaza.
Noapte buna.

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

Poze mare-partea aII a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Crisu', ce misto intalneala! Sedere placuta la mare si zile cat mai insorite!

Eladea, Bambo, pupam raciturile! Insanatosire grabnica!!

Paula, ma bucur ca a fost frumos! Si bine ca ne mai pove si tu despre Raisa. Pai Raul stie bine ce stie, e timpul muraturilor, pai niste gogonele, ceva?
Chiar sunt curioasa ce pret va da pt Revelion.

Noi am fost la curte azi, la noi, am facut un gratar, a fost f frumos. V s-a intors cu zgarieturi noi, o belitura maaaare in frunte.
I-am descoperit in niste zgarieturi de alalataieri niste tepi, (cred ca a cazut cu mana intr-o buruiana din aia cu spini mici) , nu reusesc nicicum sa-i scot tepii, am reusit sa scot numai 2, mai mari. Cum fac sa-i scot pe ceilalti?? Sunt f scurti si nu sta nici in somn sa-i umblu acolo . Zona e f mare, nici cu betadina nu l-am dat, ca ar trebui sa pansez ca sa zic ca apuca sa intre macar putin in rani (f mici, doar tepii aia-s problema).

In seara asta, a mai tras un kk de control, venise cu olita la mine, eu repede sa-i dau pampersul jos, dar pana m-am prins eu deja terminase, cum pampersul l-am dat fara sa bag de seama, l-am manjit si pe coapse (pe interiorul bulanaselor), cand sa-l apus de sub brat, asta micu' si-a bagat si picioarele in pampers . Perfect!! Uns cu alifie peste tot!
L-am luat, l-am bagat (din nou) sub dus, cand ce sa mai faca mama desteapta.. il spalam la funduc si presam cumva pe masca aia de plastic a cazii. Incepe sa maraie piticul, ma dau in spate sa vad ce are, degetul mijlociu era prins intre cada si masca aia (departarea fiind f mic, eu cand m-am tras inapoi nu am facut decat sa pun presiune mai mare pe degetelul lui), am inceput sa urlu ca nu stiu cum sa scot masca, dar in aceeasi secunda am impins-o cu piciorul si am scos degetul beteag al puiului meu . A plans puiul meu.. tare.. si eu putin, prea putin pt cat de desteapta sunt.

Edit: Deja piticul s-a trezit in urlete, dar nu cele din meniul fiecarei seri.. cum plange cand il doare tare .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Raportam si noi o cazatura... eram pe banca in parc, A. bineinteles in picioare si s-a aruncat in gol .... O fractiune de secunda a fost .... Noroc ca era legat cu hamul si am apucat sa trag si era iarba pe jos.... S-a speriat putin cand m-a vazut pe mine ca-l controlez pe toate partile dar n-a plans. In schimb, am plans eu de frica. Sunt tare panicoasa la chestii de astea in fine, trebuie sa ma intaresc ca altfel ma imbolnavesc de inima



la mas feliz mamacita del mundo - Antonito 18.08.2010

Mergi la inceput