Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(78)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Buna dimineata

Mirela nu am incotro, am comenzi multe, am nevoie de bani si imi si place ceea ce fac.

Adry stai draga mea linistita, ca soacre de astea sunt pe toate gardurile, chiar s mame care zic ca nu e laptele bun sau suficient. Explica-le ca laptele de mama se digera mult mai usor decat laptele praf si de-aia se trezeste des noaptea. Sunt exceptii copiii care sunt alaptati si dorm toata noaptea

loutzy fericito.....la mine se trezeste la 7 si nu mai adoarme la loc

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si printesa Irina Ana 29.12.2010

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

neata la toata lumea;
o zi buna

Roxana mami de Maria-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata

faza dura: din ciclul curiozitatea a omorat pisica
copii mei s au apucat de fumat
i am day jos din pat, automat au plecat spre sufragerie, ca doar acolo e locul lor de joaca, dar tot acolo isi face veacul si tacsu
eu la baie spalam biberoane,acolo le spal, ca e langa dormitorul nostru
prea multa liniste dinspre sufra...zic ia sa vad ce fac motanii,or fi evadat in bucatarie c era usa deschisa..si e mi vad ochii rasturnasera scrumiera lui tacsu si scormoneau de zor in maldarul de chistoace si scrum
sa lesin si nu alta
va inchipuiti ce a fost pe mine, cu ce viteza i am extras din mijlocul maldarului "frumos mirositor"

offff offf,
Robert e de o curiozitate fantastica, el a fost autorul minunii
si tacsu vinovat ca n a securizat scumiera
acum a furat o carioca si a fugit in dormitor ca sa nu i o iau si pe asta, mai sutise una mai devreme
ma duc sa i o iau ca cine sctie ce mai face si cu asta....
revin

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

da, abandonase cariora in favoarea periei de par, peria lor care are manerul imbracat cu silicon si i place sa o roada

intrebare ce ar putea sa pateasca daca a apucat sa inghita scrum sau tutun
eu i am bagat degetele pe gat, i am scot tot ce avea in gura

de mancat au mancat fructe de branzica si au ros si cate o coaja de painica

aaaa si si a belit si un deget,nush unde l a bagat dar si a julit pielea sub unghiuta

doamne, nu sta 2 secunde linistit
nicio jucarie nu e buna
toate hartiile le aduna si le stocheaza in gura, cioflaie la ele de zici ca cine stie ce icre de manciuria sunt...
of, mor

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

laura, iri,patricia,ocsana,cata,dolores, carmen pupi
pupi si la restul fetelor

si LMA sarbatoritilor de azi
imi termin si eu cafa si ii bag la somn


mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

neata !
sunt ametita...am visat urit...cica eram acasa la soacra'mea, singura (nu stiu ce faceam) , andrei era lasat cu o prietena buna. si deodata intra in casa niste japonezi cu pistoale. aratau asa ca niste mafioti.cand sa ma arunc sub pat...m-a ginit unu'. si m-a impuscat in cap...moamaaaaaa ce senzatie. am cazut, dar nu murisem. si-a dat el seama si a venit si mi-a pus pistolul la ceafa si mi-a mai tras un glonte. nici atunci nu am mierlit-o...sunt tare. seful lor m-a lasat in casa cu inca doi sa se asigure ca mor. unul dintre ei era tom hanks . pana la urma mor, dar tot ma vedeau.imi dau eu seama ca pot atinge lucruri. ma tirez in dormitor, scot telefonul si sun la sor'mea, care era la mama cu tot familionul. unde esti draga? hai ca te asteptam..moamaaaa nu stiam cum sa ii zic ca sunt moarta. ea imi zice: a zis sotul tau sa ii cumperi un antiperspirant . si inchid, ca il aud pe tom cum vine. unde sa bag tel? il bag in chiloti. a venit, i s-a parut cam suspect...si eu ca sa scap de el am inceput sa filtrez ... si mai departe nu mai stiu ce s-a intamplat, ca am ajuns afara, mi-l dadea prietena mea pe andrei. cand ma uit in gura lui...inca doi dinti lnga aia de jos...mai mari decat aia vechi. ma gandeam...d'aia s etrezeste asa des saracutul, din cauza dintilor.si asta a fost visul...ce dusa sunt...

mirela of doamne si motanii tai cu ce au gasit sa se joace...spune-i sotului sa aibe si el grija sa nu lase lucruri d'astea pe unde ajung copchiii...of doamne ! cand ai zis ca ii scoteai din gura...parca simteam eu in gura to scrumul ala...yuuuuuuuuuuk !
adryii zic whatever la tot ce zic soacrele sau socrii ... da'i in pana mea.
si eu m-am enervat asa ca ... stiti .. eu ma duc in dec sau ian la munca, si o sa stea la socrii. la care soacra'mea...aoleu abia astept sa vina sa stea la noi, parca o sa fie mai bine aici pt el, nu o sa se mai imbolnaveasca, altfel avem noi grija de el ! SIGUR ca da ! baga-mi-as...m-am ofticat rau, dar asta e, nu am ce sa fac. oricum il iubesc mult ei, si se poarta super cu el...dar vreau sa stea cu mine. mai bine cu bunicii macar pana la 1 an si cateva luni...atunci sa il dau la cresa. offfffffffffffffffffff
irinuka sper sa se faca bine si andrei pana vii !!!

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

mama Carmen ce vise
eu nu mi duc aminte ce visez, foarte rar

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Mirelush nu cred sa fie vreo problema daca au inghitit scrum, poate doar sa ii deranjeze la burtica(dureri de burtica, un kk mai moale). Mi-a zis tatal meu ca eu am mancat cenusa din soba cand eram mica, dar nu am avut nimic.
Carmen subconstientul se joaca rau cu tine.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)
He's a little bit of sunshine, he's a smile to light your days,
he will steal your heart and keep it with his charming little ways-
He's yoar precious baby boy, he's a gift from up above
who will fill your years with laughter and your lives with lots of love.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

laura, bun asa
numai ca vad ca el s a trezitdupa nici 45 de minute, culcat de la 11 si un sfert
frasu doarme si acum

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

mama Carmen ce vise ai , darr sa sti ca nu esti singura cu vise ciudate si eu am unele uneori de dimineata cand ma trezesc stau pe ganduri cate 15 min pana imi dau seama ca m-am trezit si s-a terminat visul, noroc cu strumfi mic ca incepe sa planga de foame si atunci sigur m-am trezit;
adry ignora tot ce auzi si nu iti convine in materie de "sfaturi"; eu am zis la toata lumea de la inceput ca fiecare isi creste copilul cum crede ca este mai bine fara pareri de la unul sau de la altul; oricum eu sunt ciudata casei si asta in conditiile in care mai avem un var cu o luna mai mare si crescut total diferit fata de Sofi a mea, bine recunosc cu ea eu sunt maxim de exagerata in tot de la sterilizat pana la sters de 100 de ori daca a pus mana pe ceva sau a atins-o cineva; mereu aud pareri cu imunizarile dar sincer pe o ureche intra pe alta ies; iar azi soacramea mi-a spus sa nu ii dau inca spanac fetii ca nu mai asimileaza calciu;
mirela esti cea mai tare viitoare socra cu trei nurori in devenire ;

Roxana mami de Maria-Sofia

Mergi la inceput