Strugurasi S-O 11-Haideti fetele!(113)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Jade si nu cumva cu precadere regurgiteaza laptic matern branzit si LP nebranzit


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 34+ cu Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2011 spune:

Salutare!

Tocmai am venit de la epilat, sunt pe ultima suta cu pregatirile pentru venirea Clarei. Stateam in pat si ma documentam la capitolul cel mai bun carucior cand au inceput niste contractii prelungite, de ma ia cu calduri. De jumatzte de ora le simt la fiecare 5-10 minute. Plus feelingul ca vine Clara:)

Revin daca e ceva serios!


37 cu Maria Clara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Felicitari nanna mikka, hayat, gertruda, helena d, ralu 24
ce de bebei
asteptam poze cu ei pe grup





Hai dananagi, oanaiasi, maria, andreea, alex




eu azi noapte am tras o mica frica.
vreo juma de ora am avut dureri asa ca la ciclu. fara contractii, doar durere de aia surda.
e semn de travaliu sau a fost asa ceva izolat?
in rest nicio schimbare.
doar ca, asa cum v-am mai zis, mi-e somn non stop de cateva zile.
oare n-o vrea pitica sa fie balanta?
maine seara vine tati

37+ cu Beatrice Ana

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Jade si nu cumva cu precadere regurgiteaza laptic matern branzit si LP nebranzit


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 34+ cu Tudor


sa stii ca am fost atenta si am urmarit ce si cum vomita cu precadere
si n am descoperit nici o logica , il vomita cand pe san , cand pe LP , cand branzit , cand nebranzit
deci , nu stiu ce sa zic...

_


bb T. 28.08.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Jade, am intrebat pentru ca laptele praf se digera mai greu si laptele branzit e un lapte a carui digestie e inceputa. Nu e nimic alarmant. Eu regurgiteaza cand eructeaza. Unii mai mult, altii deloc


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 34+ cu Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

cum faci un copil de 2 ani jumate sa nu mai zbiere?
ma disoera nepoata-mea. de cateva zile a descoperit ca-i place vocea ei cand tipa. si tipa asa aiurea, sa si-o auda. zbiara adica, foarte inalt si ascutit.
cred ca raman fara timpane...
socrela n-o stapaneste, ca-i rasfatata de numa... imi vine sa.... nu mai zic

37+ cu Beatrice Ana

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inezluiza spune:

Felicitari proaspetelor mamicute bravo cred ca sunteti fericite si implinite cu bebei in brate i know the feeling
Fetelor lamuritima si pe mine unde pot pune poze si sa va vad pe voi si comorile voastre
am vazut un struguras cu numele Inez nanna_mika e mamaica parca felicitari pentru numele ales sa sti ca e un nume norocos
noi nu scriem prea des e deajuns sa va citesc si ne regasim cam peste tot tazatzodependenta in cate-o zi sughituri dupa fiecare masa, somn agitat e normal sunt bebi mini fapturi nu toleraza lumea asta ca si noi treaba noastra e sa-i protejam si sa incercam sai alinam cat mai bine continuati sa faceti ce faceti ca e bine
curaj viitoarelor mamici mai aveti un pic
pupici la mamicute strugurei si gravidute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inezluiza spune:

am uita cineva ma intreba cum o imbrac pe Miriam la 10 grade
deocamdata nu am prea iesit afara decat pe terasa si o imbrac in ursulet costumas intreg de iarna iar dedesubt body si pantalonasi in cap caciulita de lana binenteles si o paturica peste ufff noi vroiam sa vina preotul sa ne citeasca molifta inainte sa iesim din casa dar se pare ca domul preot e in concediu in romania si se intoarce decat luna viitoare eu nu am de gand sa stau atat in casa plus ca zilele astea nu ploua cred ca e ok daca iesim afara la cateo plimbarica scurta cu caruciorul nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2011 spune:

Citat:
citat din mesajul lui inezluiza

am uita cineva ma intreba cum o imbrac pe Miriam la 10 grade
deocamdata nu am prea iesit afara decat pe terasa si o imbrac in ursulet costumas intreg de iarna iar dedesubt body si pantalonasi in cap caciulita de lana binenteles si o paturica peste ufff noi vroiam sa vina preotul sa ne citeasca molifta inainte sa iesim din casa dar se pare ca domul preot e in concediu in romania si se intoarce decat luna viitoare eu nu am de gand sa stau atat in casa plus ca zilele astea nu ploua cred ca e ok daca iesim afara la cateo plimbarica scurta cu caruciorul nu?

Inez Luiza Miriam


Eu intrebam :) Nu suntem chiar vecine, dar locuind in Lituania, diminetile sunt cam la fel de friguroase. Nu i-am lat inca fas cum zici tu, ca ziua ajunge la 20 de grade. Dupa cum se desfasoara contractiile - pregatitoare sau nu- in curand va trebui sa cumparam unul daca vrem sa iesim la plimbare. Dragut ca vrei sa iti citeasca preotul molifta, noi nu avem practic o comunitate romaneasca, asa ca preoti doar ortodocsi rusi. Cred ca poti iei linistia la plimbare si sa iti citeasca molifta cand te intorci. Stiu ca se citeste pentru a proteja de sufletelul neincrestinat inca, dar credinta sau rugaciunile tale o pot proteja la fel de bine:)

38 cu Maria Clara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria26 spune:

eu am niste emotii fantastice.. maine ma duc la control si parca vad ca ma opreste si imi provoaca nasterea .. nu ca nu ar fi timpul, dar mi-e frica de dureri

May, nu ai cum sa faci un copil sa nu mai zbiere decat distragandu-i atentia.. ii oferi o bombona sau ii captezi atentia cu activitate care ii place.. asta daca ai nervii necesari.. pe mine ma mai lasa uneori

40+ cu Albert si mami de Andy 3 ani +

Mergi la inceput