Strugurasi S-O 11-Haideti fetele!(113)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elly_b spune:

jade stai sa intre ionela si te lamureste.

pana atunci din ce imi aduc eu aminte .... vomitatul este cel cu jet puternic si la vreo 20 cm si atunci ar trebui sa consulti un medic.
daca doar da laptic afara, indiferent de forma, e normal. ai incredere in bb. atata timp cat e ud scutecul, daca nu mai vrea sa manance inseamna ca e satul
in plus nu uita ca a trecut prin multe mititelul si este destul de slabit iar LP ii cade destul de greu la stomacel.




mami de (30.06.2005) si 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:



A nascut ralu_24 intre 1 si 2 azi dupa-amiaza, natural, cu epidurala.



Bun venit CIPRIAN ANDREI...3.200kg

Mami, FELICITARI, recuperare rapida,laptic pentru pitic!

_

Gigelica ,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:






BRAVOOO RALU

40+ Doamne iti multumim!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

hellena , Ralu -FELICITARI MAMICILOR
Inutsa, ai scapat mami de hormoni? asa sunt starile astea,vin si pleaca imediat

Oana, sa dea Dumnezeu sa nasti repede, nici nu mai stiu,parca ceza, nu? eu am urat spitalul,cred ca erau 50 de gr in salon si daca deschideam un pic geamul sareau toate pe mine ca se face curent,si pe mine curgeau apele..dar na,tre sa suportam

Kora, foarte frumos numele Dimitris, este deosebit si unic

Jade, Ayan a vomitat prima data acum 3 zile, in jet,si pe nas si pe gura,m-am speriat foarte tare. de atunci, dupa ce papa,mai scoate lapte afara,asa cum zici tu,uneori normal,alteori branzit, dar putin scoate. asa papa si el,foarte repede si probabil ca de aia se intampla. dr a zis ca e normal. de cand mi-a vomitat in jet, incerc sa fiu cat mai atenta, adik: la jumatatea biberonului,il opresc si il pun pe umar sa ragaie, apoi la sfarsit,din nou il pun pe umar si astept sa ragaie,apoi il tin asa sau ma mai plimb cu el in casa ridicat pe umar vreun sfert de ora cel putin dupa masa,apoi, cand il pun in patut,il pun neaparat pe o parte pt 15 min,apoi il intorc pe spate.

Zubi, cea mai fericita cu AYAN
Multumim Doamne in fiecare secunda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darisa spune:

Bravooo pt proaspetele mamici si pt pitici!
Felicitari Hayat, Jade, Gertruda!


Ieri am fost si noi la eco, in 3 septembrie ma prezint la spital sa-mi faca internarea, cred ca abia pe data de 4 octombrie o sa-mi faca cezariana.
Mi-a zis binenteles din nou ca bb va fi mare, in jur de 4 kg si ca nu vrea sa-l scoata mai repede de sapt 39, desi la ecograful arata varsta bb-ului de 39 de sapt.
In rest la mine toate bune, ma simt bine, la kg tot 10, nimik in plus. In weekendul asta suntem singuri singurei, celalalt weekend dr e plecat la un congres, sper sa nu fie probleme, dar avand in vedere ca nici cu Alex nu am avut nici urma de contractie eu zic ca lucrurile ar trebui sa mearga conform planului. Daca nu, atunci planul B: strang din fund si dau din coate.
Azi nu am servit gradinita, deja am inceput cu muci verzi. Cam repede dar asta e...

Pupici.




36+

Mami de Alex ( 3 ani si 2 luni) si asteptandu-l pe Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Lui Ayan i se pateaza un pic hainutele,asa cateva picaturi de ceva galbui maro, de la buric...ati patit asa ceva? doar il sterg in jurul lui cu spirt,dupa ce a cazut

Zubi, cea mai fericita cu AYAN
Multumim Doamne in fiecare secunda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Felicitari Ralu !!!



Lena - 36+

!!! AMR un pic !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Zubi, lichidul cu care se pateaza hainutele miroase ok? Adica e asa cum supureaza orice rana? E normal sa supureze cateva zile dupa caderea buricului.
Jade, daca nu e voma in jet e ok. Il tii pe verticala si il plimbi dupa masa. Ei elimina surplusul. La reflux nici nu prea manaca. Daca papa bine, nu iti fa griji.
Am inteles corect: ii dai si lapticul de la tine cu bibe?
II amesteci lapticul de la tine cu LP in bibe, sau sunt mese distincte?


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 34+ cu Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Citat:
citat din mesajul lui zubi

Lui Ayan i se pateaza un pic hainutele,asa cateva picaturi de ceva galbui maro, de la buric...ati patit asa ceva? doar il sterg in jurul lui cu spirt,dupa ce a cazut

Zubi, cea mai fericita cu AYAN
Multumim Doamne in fiecare secunda




Si la noi la fel a fost.Eu am continuat si am facut toaleta cu spirt apoi am turnat betadina .Acum de vreo 2 zile nu mai supureaza.

24.08.2011 mami de Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 8 ani

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria


Jade, daca nu e voma in jet e ok. Il tii pe verticala si il plimbi dupa masa. Ei elimina surplusul. La reflux nici nu prea manaca. Daca papa bine, nu iti fa griji.
Am inteles corect: ii dai si lapticul de la tine cu bibe?
II amesteci lapticul de la tine cu LP in bibe, sau sunt mese distincte?


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 34+ cu Tudor


Da , si laptele meu tot la bibe il serveste , toata ziua si noaptea dau la pompa
Si nuu , nu l amestec , sunt mese distincte , 2-3 LP , restul san
Cu voma , chiar sunt ingrijorata , luni voi merge la dr , vedem ce zice si despre asta

_


bb T. 28.08.2011


Mergi la inceput