Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (5)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:



Neata si de la noi

Am vazut ca ma striga Anaemi si m-am gandit sa raspund la apel.

Nu am recuperat inca asa ca nu prea stiu despre ce s-a vorbit in ultimele zile

Babylicious si mie mi-a dat tot Cerazette,am inteles ca astea ar fi cele mai bune pentru perioada alaptarii

Puffi felicitari pentru increstinarea lui Bubu mic

Mihahegarty si eu salivez dupa tiramisu

Am citit ca voi sunteti si pe FB,eu nu prea le am cu FB asa ca va rog sa-mi explicati si mie unde si cum va gasesc?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Neata
Fetita mea a dormit de la 11 jumate aseara pana la 6, nu-mi venea sa cred. m-am trezit eu inaintea ei sa vad ce are coililul de nu se mai trezeste, e drept ca ieri nu a dormit aproape deloc doar asa motaieli de cateva minute, iar aseara ne-am chinuit vreo 2 ore sa o adormim.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Noi botezul il vom face acasa, suntem cam 12 persoane, facem ceva foarte restrans, pt mine e important sa fie copilul botezat si atat.De mancare ma voi ocupa eu cu mici ajutoare din partea mamei, doar tortul l-am comandat deja , pt ca la torturi nu prea ma pricep, si nici nu am rabdare sa le decorez.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui oxidoni

Multumim de urari.
Si, asa cum trebuia de-o data, felicitam si noi pe ceilalti sarbatoriti
Sara-Ioana
Gabriel

Sa fiti sanatosi si fericiti si sa aveti o viata frumoasa!!

Miruna a dormit la pranz vre-o 3 ore, dar cand s-a trezit a inceput direct sa planga...abia am schimbat-o, si abia i-am pus o noua compresa rece la picior.

Asa mult si tare au plans si ai vostri in ziua cu vaccinul?

Mi se rupe sufletul cand o aud plangand asa rau...:(

Va

Mami de minune de fetita Miruna-Maria


Doar cand l-au intepat, tare. Dupa nu a mai dat vreun semn ca l-ar deranja ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Roxy am vazut ca esti deja in grup pe FB

Anca si noi am facut botezul lui Filip acasa. Al Anastasiei la nasi, pt ca stau la curte si au casa maaare si doar al lui Petru l-am facut la restaurant pt ca nu mai aveam loc niciunde si nici nu mai avea cine sa ne ajute cu mancarea cum a fost la primii 2.

Felicitari pt somnorila!



Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Burtocika

Mai fetelor, azi a fost sotul la bisericuta de langa noi, o biserica de cartier unde am botezat-o si pe Irina, si sotul a venit cam socat cand a vazut tarifele ... Cica un botez e 4 milioane + ce-or mai vrea nasii sa dea la preot

Voi cat ati dat la biserica pt botez ??? In Bucuresti m-ar interesa cel mai mult, ca trebuie sa ne hotaram repede, ca sa arvunim si restaurantul ...

*****************************
Irina (2006) si Miruna (2011)
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele



Platesc nasi biserica. La noi e intre 1-3 mil. + cor si ce se da la preoti. Vreo 5 mil. ACUM DEPINDE DE BISERICA, dar tariful fix e stabilit de patriarhie. Cel putin din ce am aflat eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Miha si eu cand scap la dulciuri ma opresc cam greu, dar un kg de tiramisu e cam mult, si eu cred ca nu e foarte sanatos in cantitatea asta pt bebe.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaemi

Roxy am vazut ca esti deja in grup pe FB

Anca si noi am facut botezul lui Filip acasa. Al Anastasiei la nasi, pt ca stau la curte si au casa maaare si doar al lui Petru l-am facut la restaurant pt ca nu mai aveam loc niciunde si nici nu mai avea cine sa ne ajute cu mancarea cum a fost la primii 2.

Felicitari pt somnorila!



Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...







SUNT????????UNDE???????????CUM??????

Noi suntem foarte bine,Alexia este o cuminte nu prea am treaba cu ea,doarme toata noaptea nu prea mai plange asa din orice ci doar cand chiar are un motiv(durere,foame,somn...) sta si cate o ora pe salteluta de joaca si gangureste la jucariile acelea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Esti adaugata in grup, dar nu stiu sa-ti spun cum sa ajungi la el

Incearca sa cauti strumfi prichindei....zic si eu

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristelle25 spune:

Buna dimineata mamicute!!
O cafea ..ceva?Noi ne-am trezit pe la 8 si acum facem din nou nani..
Betty..galma care o are la fundulet e de la primul vaccin cel de la nastere..deci deja sunt 2 luni..eu sper sa se resoarba sper sa nu ramana asa
Woow Miha si eu am pofta de dulciuri dar mai mult ciugulesc sa zic asa..cate o inghetata ..cate o bucatica de ciocolata ..un iaurt cu fructe..sau cand si cand prajituri..dar 1 kg de tiramisu ?? nu as putea..Mai mult rontai alune..pufuleti mai nou ca in Singapore nu gasesc..al meu sot m-a poreclit veverita ca si in sarcina rontaiam dar acum parca as rontai intr-una..imi impun sa ma opresc de cele mai multe ori..
Cat despre anticonceptionale eu refuz sa le iau pe motiv ca eram extraordinar de irascibila cand luam..poate si din cauza fumatului..dar oricum aveam nervi la greu..Apropos de contraceptie vroiam sa va intreb cum e cu steriletul?? La cat timp se schimba sau ce presupune? ca sunt cam in aer..nu prea stiu..Betty tu parca spuneai ca ti-ai pus..
Si eu am avut o scurgere dupa ce mi se terminasera lohiile de tot si am crezut ca e ciclu acum sa vedem luna urmatoare..
Azi plecam de la socrii mergem la Galati..de cand am venit suntem pe drumuri dar deja m-am obisnuit..mai avem 10 zile si plecam inapoi in Singapore..
Pupici!!

mami fericita de strumf Vlad Rafael (9 iulie 2011)

Mergi la inceput