Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(77)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Tunde eu nu pap inca nici varza, nici fasole, nici tocatura, ca sa fiu sigura. Habar n-am daca e ok sau nu. Pup mamica!

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

Eu acum maninc de toate (inclusiv mujdei de usturoi la greu), mai putin orice lactat, gluten sau peste (istea o supara si diareizeaza pe Ilinca).

MISSMJ, mai mie bubitele alea in valuri, intii pe cap, apoi pe trunchi, apoi pe membre (dupa febra) imi suna a pojar. L-a vazut doctorul?

Bebelusi, sunt misto hainutele, eu am luat. Numai ca nu era specificat daca-s grose sau subtiri si m-am fraierit putin, c-am luat ceva marimea 6 luni (de vara, credeam eu) si s-au dovedit fff groase...Si acum nu-i mai vin. Dar altfel marfa e super.

Hai pupici,
G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Da Patricia, multumesc.

Carmen mama ce baiat cumintel ai tu... Sa-i pastreze DD obiceiurile!

Si noi papam astazi pastrav cu cartofi, morcovi si smantana. Sper sa ne placa...

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Gabi eu le expediez, de ce nu ai zis nimic, ca ti le schimbam, si Adrianei daca ii trimiteai mail sa ti le schimbe nu te refuza. Bine ca mi-ai zis ca o sa ii spun sa specifice mai bine.

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si printesa Irina Ana 29.12.2010

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

irinuka si eu ma cert cu al meu sot degeaba, imi vars nervii pe el. dar imi trece repede, si lui...ma intelege. sa ne zici daca a mancat P...al meu a mancat sa zicem 3 sferturi de castronel...dar asa cu pauze. nu i-am pus smantana, data viitoare o sa incercam si noi. cum stai cu cititul ?
gabiv l-a vazut dr cand avea pe fata , pe burta si pe spate. i-am si trimis email si i-am zis ca i-a aparut si pe membre...si a zis ca e ok...sa continui cu zyrtec pana termin cele 7 zile de trat. oricum nu mai ies din casa pana atunci, mai sunt 3 zile! mai dar ma uitam acum pe miinile lui...bubitele alea sunt mai mult ca niste pete, care atunci cand ating nivelul maxim, se unesc si formeaza asa mai mult ca o pata mare rosie...dar pe picioare inca se vad ca bubitele...pana mea...nu stiu ce-o fi...eu sunt multumita ca se simte bine, ride, se joaca, daca il minca, plangea. zic si eu ...

mai fetelor, andrei nu vrea branza d'aia facuta de mine ... am incercat o gramada de combinatii...i-am facut o data cu banan si a mancat, ii placea, acum nici cu banana nu o mai vrea. ma gandeam sa ii iau d'aia cumparata...de care sa ii iau ?

si iaurtul, smantana, odata deschide, cat timp mai sunt bune pt bebe ?


Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

fetilii de care smantana dati la bebei? ce marca, cata grasime, simpla, cu ceva?
nati adora iaurtu gol, dar ii face rau bn..panaacu am luat muller, celelalte or fi altfel?

irinuka noi dc e ne bagam si la intalneala cu sotii mie una imi convine mai mult asa, k dc o apuca bazdacii p mandra, mai facem cu schimbu la carat.

Carmen bv pt andreiutu cuminte si care si-a revenit

azi am dat cu igienol pe covor, adica am pus intr-un lighean apa, un pic igienol siam dat cu peria asa peste.

ma duc sa pap ceva k a adormit si mandra
frateee murim de cald
afara e respirabil cat de cat, dar in casa e sauna
cand scapam de calduri????




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Sper ca nu v-ati dus la Antipa azi. 150 de metri are coada, zic astia la TV

Mi-a venit al meu cu un flyer despre o expozitie de dinozauri la TIBCO...

Oricum, daca mergem, mergem pentru noi, ca bebelul nu intelege inca...

Baiatul meu se jeleste in continuare. Nici un dinte la orizont. Mai nou a revenit la masochizare - isi trage palme...



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Ma bag sa fac capitol nou


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa irinuka felicitari pt dintisori...2 deodata ?! bravo...sa scapati repede de durere !

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Hello fetele.
Eu inca sunt pe recuperare somn de ieri. De dimineata am fost in Europa cu soacra mea, de gasit nu am gadit nimic pt Stef, iar ceea ce imi placea era la acelasi pret ca in hipermarket.

Bun...
Nu va mai stresati atata cu cerealele astea cu gluten. Eu i-am dat de la 6 luni, pediatra ne-a recomandat abia acum la 8 luni. Nu degeaba scrie pe ele in magazine de la 6 luni. Daca e sa faca alergie o face ca are 3 luni, 6 luni sau 10 luni. Eu cred ca apar in general in familii cu predispozitii la alergii, daca unul din parinti a avut sau a fost mai sensibil.

Gabiv pazitul copiilor in pauza nu intra in atributiile profesorului de servici(si asta de mult). Nu mai intra in atributiile nimanui, poate a paznicului scolii.

Carmen s-ar putea sa fie bubite de caldura. Si lui Stef i-au aparut zilele astea cand a fost f cald. sau poate cum zice LORI sa nu fie ceva alergen in masina.

Doloress pui mic sa se faca bine.

Ralu e toxic doar nediluat adica ceea ce e in sticla direct, dar in dilutie(1 capac la 5-10l) scade mult toxixitatea. Poti face soluti e de apa cu otet, daca vrei sa nu mai dai cu solutii de curatat. Eu ii dau smantana(12%), iaurt(4%) numai de la Tnuva. Cum adica ii face rau. Iaurtul de preferat sa da simplu.

PUpici.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)
He's a little bit of sunshine, he's a smile to light your days,
he will steal your heart and keep it with his charming little ways-
He's yoar precious baby boy, he's a gift from up above
who will fill your years with laughter and your lives with lots of love.

Mergi la inceput