Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(77)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

oh-oh! what have I done now??



zi tu ca nu e asa!


sanziana, de doi pestisori flavia- 19.03.2006 si felix- 26.02.2011
din cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata

si sa curga cafeauaaaaaaaaaaaaa si mult red bull (pt cine bea asa ceva)
apropo, ca o paranteza: fusaram seara in IOR, la intrare o mamica impingea tacticoasa un carut cu una bucata copil mic in el, nik deosebit, dar ce avea mamica in mana..o cutie de red bull si in gura o tigara.....marfex....sa zic asa da sau asa nu!!!!!


asa, sa revenim la oile noastre
mancam, ne kkm, dormim, ieri au dormit vreo 3 ore cu o intrerupere de alimentare cu lapte si mutat in scoica pe hol unde mersese AC si era racoare.....sculat la 2 fara, la si jumatate o ras 400 si ceva de legume cu carne si paste
pe la 4 si ceva i am pus in patuturi ca poate poate i o lua somnul, ash fi vrut eu, dar ei aveau in plan alte mascareli, asa ca i am schimbat, luat mancare la pachet si jump in parculete

unul l am adus adormit gata, pus in pat si somn de voie pana pe la vreo 1, Robi s a mai hlizit o tzara cu tacsu, l am schimbat si hop si el in pat, somn dupa ce a ras 170 lp, s a mai trezit pe la 3 cred, nu mai stiu ca eram cu ochii lipiti

la 6 si juma Razvi era in picioare la gard, i am facut repede niste lapte pe care l a ras repede, a facut si un kk mic, schimbat, pus suzi si a adormit....

la 7 juma a venit tacsu peste noi si Robi jump in picioare de gatul lui tacsu, care l a luat in sufra.....l a adus dupa un sfert de ora inapoi....vroia lapte...si de la 8 suntem in picioare toti
acum dorm.......toti, in afara de mine care bantui p'aci

manca copii astia ai mei la avocado de nu i adevarat
asta pt ca, tacsu le cumpara in disperare, sa fie copii vitaminizati si sa creasca sanatos

gabiv......la scoala la fimiu prin clasa a II a cred, mi a venit monstrul acasa si mi zice ca nush ce coleg a adus reviste cu femei dezbracate...., deci, ce ordine si disciplina mai vrem noi?????
mi a picat fatza cand l am auzit.....cui sa reclam? mi ar fi raspuns ceva de genul: da, ce vreti doamna, sa le facem perchezitie la ghiozdane????? e dracie.....nu va comvine, mutati l la alta scoala....

asa ca, ne mai miram ca se intampla fel de fel de bazaconii in scoli
pui pe Ili in carut si in pauze trageti o fuga pe scoala, asta daca stai aproape de ea
off

ce o mai fi la ale scoli cand le o veni timpul si la pici???

sanatate la muciosi si pupici la mamici, la tatici bataie cat cuprinde, asa sa fie, ca sa nu uite ca bataia doare

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

revenii, nitel dispe
fetele care luati alocatia pe 17, oare o primim azi? ca la noi bate vantu, si ma bazam pe ei azi...

daca vedeti vreuna un banut aparand pe cont, dati de stire la baba, ca v-oi rasplati si eu intr-o buna zi...

sanziana, de doi pestisori flavia- 19.03.2006 si felix- 26.02.2011
din cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Ziki..eu intrat azi banii.


La noi la scoala e bine din pct-ul asta de vedere..parca totusi sunt prea aspri cu regulile.
au ditamai curtea scolii,inchisa cu gard inalt peste tot,doua porti inchise,portar care nu lasa pe nimeni sa intre decat daca are scris de la dir.
nici parintii nu au voie,decat daca sunt chemati.
in schimb,nu imi place pentru ca in pauze nu ii lasa sa iasa afara in curte,ci se inghesuie toti pe holuri.
mi se pare normal ca intre ore sa pot sa iasa afara sa ia o gura de aer,sa se plimbe pe acolo.
ei spun ca asa evita scandalurile si certurile intre elevi,in special baieti,eu cred ca mai rau fac daca ii pun pe toti la un loc si se inghesuie pe holuri.
ma rog..sunt multumita ca sunt paziti.
ce ma dispera foarte tare e inghesuiala parintilor dimineata si la 12 cand merg dupa ei. ocupa toata strada de langa porti,se imping,tipa dupa copii,dau ca dispaeratii din maini. cand au vazut ca le iese clasa lor,urla si fug de zici ca le da aia sarmale. in inghesuiala de multe ori mai lovesc pe altii,pe copii.
Edi s-a pus rau de tot pe plans ieri,s-a speriat de atata multime galagioasa. eu nu mai merg langa poarta,i-am zis lui Cami sa ma astepte intr-un anumit loc si gata.

Sa nu va zic cum a fost in prima zi,nebunie totala..dar nu creata de copii,ci de parinti. vorbeau tare,radeau,faceau cu mainile,filmau,se catarau pe barele de la scari..vorbea directoarea la micr si nu reusea sa acopere zumzetul lor. parintii isi povesteau aventurile,vacantele...groaznic,nu aveau pic de respect,rusine,nu stiu cum sa mai zic. ce pretentii sa avem de la copii ?

ce careu ? ce organizare ? de unde sa stii cum sunt clasele asezate,unde trebuie sa stai ? am fost socata.
totusi nu era asa cand eram noi la scoala.



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrisVa spune:

Buna,

da, la mine au intrat deja.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Neata!

Noi am dormit azi lemn pana la 11.30, pentru ca mandra mea azi-noapte de la 1 la 3 a avut program de foiala, de hlizeala si de joaca. Avem asadar un program haotic de somn...

MADA, nici Catalina nu topaia la inceput. Il ridicam destul de mult, cat sa nu atinga cu picioarele si o leganam asa, ea se distra maxim. Mai nou o lasam cu picioarele pe podea si a inceput sa intelega care e treaba, sa sara si sa se invarta.

SIMO; wow! Ce chestie cu Selgros-ul...n-am mai auzit asa ceva. Stupid, ce sa zic, noi oricum mergem rar, acum n-o sa mai mergem deloc

LORI, pai si in timpul sapt putem afla cat e intrarea?

ZIKI; mie mi-a intrat alocatia pe 15, ca de obicei.
Sapt viitoare cand imi vine coletul iti zic si ce carti am luat, ca am tot adaugat in cos si nu le mai stiu pe toate

Gabiv, ce povestesti tu cu scoala aia e destul de nasol, dar cam asa sunt majoritatea scolilor, ce sa mai. Mama e invatatoare. Cand e de serviciu, sta pe afara printre copii si colegele ei comenteaza mereu ca se crede ea mai cu mot, sta afara in loc sa stea in cancelarie la barfa. Aceeasi discutie si pt ca intra la ore la fix, nu la ”si 10”. SColi de doi lei, generatii de doi lei...



_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

buna

bai nene...andrei era bine ieri dim...l-am dus la socrela ca sa ma duc si eu la sala. a fost cald in masina...si cand l-am scos din scaun era plin de bubite iar...deja avea si pe maini si pe picioare (inainte nu avea decat pe fata, gat, burta si spate). si ii trecusera toate. acum mai ales in obraji...are multe multe, arata mai mult a pete alea de pe fata. are muci muuuuuuulti in gat...se ineaca, nu poate sa respire noaptea. desi i-am pus seara ser si vibrocil.ne-am trezit pe la 10, i-am pus vibrocil , mai tarziu ser si bagat aspiratorul in functiune...dar nu iese nimic...intr-adevar pe nari nu are, ca nu ii curge nasul...in gat acolo e treaba. poate nu folosesc eu bine batista aia la aspirator ?!

gabiv momamaaaaa ce povestesti tu acolo cu scoala fetii ... horror...pai ei acolo invata cum sa-si faca de cap si doamne fereste sa nu pateasca ceva in afara scolii. ce nebunie ... nu prea ai ce sa faci...decat sa o muti la alta scoala !
ziki acum am verificat...la mine au intrat banutii !
doloress Kevinutzu' , sa se faca bine repede !
lorich bravo pt robertel, s-a facut bine repede. multa sanatate maslinutei !

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Carmen hopa stop, hentz! Deci 2 ture copil facut bine de tot apoi masina, plimbare -->bubite si muci???
Mai, mucii, raceala nu apar asa, fara semne anterioare gen neste stranutat, ceva. E ceva putred acolo...am inceput sa ma gandesc la vreo alergie, poate la ceva din masina voastra, vreun rahatel de odorizant de masina, vreo chestie sau poate chiar la AC, poate instalatia masinii imparsie ceva prin aer ce-l irita. Deja nu ma mai gandesc deloic la raceala. Bineinteles, suna pediatrul. si sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

multumesc frumos de info, fetelor!
pot sa abuzez si sa intreb daca e vreuna din voi la ING?
si daca puteti, sa-mi dati si contul si ultimele 3 cifre de pe card?
nu, serios, e vreuna din voi la ing?

atata mai intreb si in rest ma potolesc, ca banuiesc ca daca i-au virat pe ziua de azi n-oi fi io taman aia ghinionista sa ma fi uitat
sper!

multa sanatate Kevinutului, Andreiutului, Robertutului si tuturor cu mooch
sa se faca toti bine!

GABI, eu citisem raspunsul tau de la aptamil de mai de mult, si mi-am si zis in barba "vezi sa nu-i dea aia premiu" si uite ca totusi li s-a parut comic misto-ul tau cu "normal ca ii dau aptamil"
felicitari. cred ca eu nu am castigat in viata mea nimic. bine, nici nu prea particip, ca in bancul cu loto. Dovada ca nici banii nu imi intra la timp, ca tuturor!
gata. tac. va pup

sanziana, de doi pestisori flavia- 19.03.2006 si felix- 26.02.2011
din cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Ziki "cumpara si tu un loz, mah!!" sau... ai depus dosarul pt alocatie?? Pupici, bafta, nu ma bateaaaaa, nu ma omoraaaa..fug la nanici!

roxx ma interesez cu Clubul.

Mergi la inceput