Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (48)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza si de la noi!
Am dormit ceva mai bine, am vb ieri cu o prietene dr., si ii povesteam de andra cu trezitul noaptea maraind s mi-a zis sa-i dau apica noaptea , ca se poate sa-i fie cald, si i-am dat si nu s-a mai trezit
Yasmy, chiar ca parca esti altcineva, am si eu o poza din nefericire doar pe hartie de cand avea Maria 4 luni jumate si o alaptam si eram la mare si eram.... aveam vreo 18 kg mai mult ca acum, amaratat-o unui tip care era politist la vreo 2 ani dupa cand eram ca acum si l-am intrebat cine e? si nu m-a recunoscut...Te pupic..daca mi-ar da cineva un sut in fund sa ma apuc de abdomene si acum
Ma duc sa-i dau papa lui Andra si revin
PUPICI LA TOATE FETELE!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Happy ceaiul se chema ceai cu fenicul, anason si musetel...efect garantat si la Andra.E o cutie cu capac verde intens

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

'neata!!!! pup bebici si sexoasele.....
lavi multam pt linkuri..
am tras si eu cu okiu' la poza cu pricina BRAVOOOOOO!!!!!!!!!!! ai slabit atat de frumos...nu sunt doar kg in minus,dar se vede ca ai muncit, nu ai slabit doar cu refim...PALARIA JOS!!!!! eu am slabit cca 17 kg de cand am nascut,dar burtosul e la loc de cinste si asta pt ca nu imi misc curu' deloc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us

Yasmi, spune- mi si mie cum se numea ceaiul de la Hipp cu musetel care i- l dai lui Lucas cand e constipat?
M- a tampit Maria de cand cu diversificarea. S- a constipat, ceva de groaza, desi mananca zilnic piersica, ieri a papat chiar piersica si para dar in zadar.

Mamica de Andrei si Maria



buna dimi
happy eu nu i am mai prea dat ceai iar acum ii dau tot de la hipp ceai de fructe.
ceaiul se numea ceai de plante , al 2 lea de pe pag http://www.hipp.ro/index.php?id=16 vezi sa nu il confuzi cu al 3 lea seamana bine.
eu ca sa evit constipatia procedez asa:
- in piureul de fructe zilnic are para in diverse combinatii, rar este o zi fara.
-branzica nu o combin niciodata cu banana simpla, ci cu para,mar,piersica,avocada + putina banana.
-spanacul ajuta la tranzit.
-uleiul de masline pus in pireut ajuta f mult.
-carnea in exces constipa.
-morcov fff putin,ocazional.
-altceva nu mai retin acum. cam aceste "reguli" sunt de baza.


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

inseamna ca ati inteles de unde era si "stresul" meu de a nu ma face iarasi cat vagonul stiam ca se poate!!!! si am reusit sa imi demonstrez si mie si celor din jur care ma condamnau ca "nu mananc cat pt 2 pt copilul din burta" ca "o sa fac un mat de copil"...etc etc etc


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada , lalely sa va traiasca puiutii!!!!! cata, davidutu la multi ani puiuti frumosi si scumpi!!!

merg sa prega fructele sa iesim afara sa papam!

pooooppp ne auzim la amiaza cadn doarme bubu.....am dormit ca purcelica aseara neintrerupt pana azi dimi la 8.30

mada...cat a costat rochia?? fff frumoasa!!! ti-a venit perfect!!




mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

buna dimi!

am intrat si eu sa semnez condicuta, azi e o zi aglomerata...trebuie sa fac papa, spal, tre sa fac putina ordina, dupa amiaza mergem la cumparaturi si iau si bebelica cu mine, pentru ca nu am cu cine sa o las

lalely - si noi tot la capitolul suculet suntem...pana acum am papat doar de morcovel...de maine papam de mar...cu dintisorii cum stati? la multi ani lui davidutu! am vazut aseara pozicile cu el s-a facut baiat mare

iony - bine ai revenit si asteptam pozici

yasmi - si eu am salvat linkurile.multumim!!!

madutza - la multi ani catalinei sa creasca mare si sanatoasa, ca frumoasa este deja

sa spun la multi ani si celorlalti doi barbatei, poate mamicile citesc si mai vin si aici sa povestim...

asadar la multi ani Stefan de aZaZ si Tudor de Xeo

ma duc la treburi

va pup si o zi frumoasa!

mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

viss, ai un pm


neata, eu ma apuc de treaba ca am si ce am amanat ieri
azi il las la somn pe vlad acolo, am emotii..ieri si azinoapte a fost f f agitat, ca niciodata..nu-i convine nimic, urla mai tot timpul, n-am reusit sa-l impac cu nimic chiar daca i-am facut pe plac..e intors rau de tot..e frustrat..e nemultumit..si dragul de el nu stie ce sa faca ieri n-a dormit decat 30 minute si alea intre urlete..de dimineata dupa ce s-a foit toata noaptea la 6.30 a sarit din pat urland ca nu merge la gradi si asa a tinut-o pana la 8..l-am imbracat mai cu forta..intr-un final l-am convins cu o jucarie telefon sa-l ia la el si sa vorbeasca cu noi cand i se face dor..mi se rupe sufletul nu alta..

sa aveti o zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

neataaa

LA MULTI ANI DAVIDUTU SI CATALINA
ce repede trec lunitele

azi bubulina mea a papat fructele, cam 3/4 da canita si canita cred ca are vreo 200g. i-am facut mai gros para cu morcov si cereale si yuuum i-a placut
apoi a mai papat 30 ml laptiuc si acum nani!

si eu am chef azi de treaba, aviz ioanna. tu mereu ma inspiri in a face treaba

ailed- si eu i-am dat aseara apica ca se foia pe la 1 i apoi a dormit dusa pana la 6.10. a papat laptic si apoi iar somn pana la 9. deci sunt fresh

yasmi- si cum iti pastrezi silueta acum cu joe si inghe? inseamna ca s-a schimbat metabolismul f tare!

iony- bine ai revenit. asteptam pozici

ne auzim mai pe seara


Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

viss, ai un pm


neata, eu ma apuc de treaba ca am si ce am amanat ieri
azi il las la somn pe vlad acolo, am emotii..ieri si azinoapte a fost f f agitat, ca niciodata..nu-i convine nimic, urla mai tot timpul, n-am reusit sa-l impac cu nimic chiar daca i-am facut pe plac..e intors rau de tot..e frustrat..e nemultumit..si dragul de el nu stie ce sa faca ieri n-a dormit decat 30 minute si alea intre urlete..de dimineata dupa ce s-a foit toata noaptea la 6.30 a sarit din pat urland ca nu merge la gradi si asa a tinut-o pana la 8..l-am imbracat mai cu forta..intr-un final l-am convins cu o jucarie telefon sa-l ia la el si sa vorbeasca cu noi cand i se face dor..mi se rupe sufletul nu alta..

sa aveti o zi frumoasa

mami de 2 prichindei


offff micul de el. sunt sigura ca se va obisnui pana la urma. asa sunt fff multi copii. chiar acum 2 pretene ffff bune si-au dus copii la gradi si trec prin aceleasi probleme. cred ca ti-e si tie fff greu dar gandeste-te ca e pt binele lui. acolo socializeaza, invata multe, se dezvolta psihic etc.


Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput