Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (48)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

felicia deci i ai dat si tu peste?? eu nu critic nimic...

stefy...eu acum , cred ca si mai rar de 1 data pe sapt le sterilizez pai daca el linge si papucul daca il prinde revin mai tarziu cu cateva linkuri cu retete.


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

yasmi o sa pun sapt viitoare poze cu luca pentru ca deja nu mai am timp daca maine la pranz plecam la munte am uitat sa iti spun ca am vazut aseara pozele, ai aratat super nici nu zici k esti mamica, arati ca o pustoaica! mi a placut mult mult parul!

cu sterilizatul o data pe saptamana te referi la jucarii si suzete sau si la biberoane? k eu biberoanele inca le sterilizez dupa fiecare folosire si chiar ma intrebam cat timp trebuie sterilizate asa. cu suzetele am rarit-o destul de mult iar jucariile nu i le sterilizez, bine, nici n as avea cum ca sutn mai toate din plus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

ufff da' greu e sa alegi pestele de oase l-am trecut de 3ori la verificat si tot am gasit cate un osulet data viitoare cumpar file fara oase pt bubu.


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



eu dau numai file de cod

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicitas


referitor la oase eu pentru linistea mea stiu ca poate unii vor comenta, dar eu cred ca nu e nimikrau atat timp cat mami e sanatoasa eu i-am mestecat putin pestele ca sa ma asigur ca e fara oase.


Mamica fericita de Miriam 01.03.2011




Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui stefyapost




yasmi si madutzu imi dati si mie niscai retete pt bebic....si iaurtul cum il pot da??? si ce fel de iaurt???
sterilizati o data pe sapt??? wow....tre sa caut si eu curaj sa raresc treaba asta....




cea mai fericita de cea mai frumosa si sanatosa printesica Christina Gheorghia



9.03.2011




stefy eu nu mai sterilizez nimic acum, iar iaurtul il dau la gustarea de seara cu 2 cupe de cereale (acelea de la lapte praf).

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

madutule ce iaurt ii dai tu??? aici se gaseste lapte de vaca,oaie si capra...care credeti ca ar fi cel mai bun...cica laptele de vaca ar fi asemanator cu cel de mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui stefyapost

madutule ce iaurt ii dai tu??? aici se gaseste lapte de vaca,oaie si capra...care credeti ca ar fi cel mai bun...cica laptele de vaca ar fi asemanator cu cel de mami

cea mai fericita de cea mai frumosa si sanatosa printesica Christina Gheorghia



9.03.2011




napolact, de vaca cu 3.5% grasime.


yasmi, am pus poze de la nunta...nu le las f mult sa nu ocupe spatiu

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui stefyapost

madutule ce iaurt ii dai tu??? aici se gaseste lapte de vaca,oaie si capra...care credeti ca ar fi cel mai bun...cica laptele de vaca ar fi asemanator cu cel de mami




napolact, de vaca cu 3.5% grasime.


yasmi, am pus poze de la nunta...nu le las f mult sa nu ocupe spatiu

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


frumosilor!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Sa traiasca nasa, Mada!Ai arata beton... Iar pozele super misto , se vede ca sunt profi... ma oftic ca acu 10 ani cand m-am maritat eu nu faceau poze asa misto...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetele?

am venit si noi de afara, mai stateam dar ii era fomica la Anastasia si nu era nici o banca sa o alaptez, plecasem din parc.

azi Anastasia a papat 2 feluri de papica i-am dat supica dar putin mai mari legumele si carnita, nu i le-am mai pasat de tot ca vad ca-i plac mai mult asa mai mari. si i-am facut si piure de cartof cu putin unt cu iaurt si carnita de curcan, foarteee bun. am mancat si eu. i-a placut tare mult.
azi am luat si spanac sa-i fac maine si sa pun si la lada pentru ea. am luat 3 kg, are ce spala sotul ca el se ocupa de treaba asta

madutza ti-a stat foarte bine asa ...si coafura si rochia. si mi-au placut tare mult accesoriile. si buchetele galbene au fost super. ce scumpica a fost si Catalina

scrish abia astept sa te vad si pe tine. cand pui poze? super ca plecati la munte. unde mergeti? este racoare mai ales seara, sa vezi ce fain.

bb_yasmi tu cum ii dai avocado? in supica sau cum? cu ce il mai combini?



Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput