Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (48)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioanna16
revin si eu dupa cateva zile de absenta; sambata am fost la nunta, a fost super, pitica a stat cumintica acasa cu soacra, duminica am fost la potroace si de atunci tot trag...
pitica mea e super maraita, cred ca ne ies dintisorii, asa ca am ajuns sa nu mai am timp de nimic...
zilele trecute am tot incercat sa intru , dar cum ma logam pe forum incepea plansul...
nu imi mai ajunge timpul deloc, mi-au trebuit 2 zile sa fac ordine si curatenie dupa nunta
nah..ca am venit sa ma plang la voi...


Dupa cum povestesti, imi aduc aminte de Daria in prima luna! Nu vreau sa revenim la vremurile alea cu plansete in fiecare zi
Succes cu dintisorii! Sa iasa repede!

Multumim ca ne-ai adus aminte de sarbatoritele de azi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

buna fetelor
amk pus si eu 3 poze noi cu cristian dar am mai umblat pe acolo si nu stiu ce poooiii mei am facut c nu imi mai da voie sa deschid albumul. daca stiti voi sa il deblocati va rog sa o faceti. pooop
in rest noi suntem bine, sanatosi stam fff bine in fundulet, ne jucam si papam orice da mami, nu refuza nimic, e un mancacios. cand vede pe cineva ca baga ceva in gura mesteca si inghite in gol.
merg sa il culc si apoi citesc si eu din urma. va pooop si raman recunoscatoare celei care repara prostia care am facut-o

mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

alexina - pitica e maraita, cred ca ii ies dintisorii;fructe nu am papat pana acum, doar suc de morcov.de vineri incepem cu mar

cami - mucisorii i-au trecut in 4 zile.i-am pus ser si am aspirat-o, apoi in fiecare nara cate un puf cu pivalone, timp de 3 zile. a 4 a zi am pus doar ser.

miki - pentru tine si vladut

irinuca - sper si eu sa iasa repede si sa scapam...

mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ufff da' greu e sa alegi pestele de oase l-am trecut de 3ori la verificat si tot am gasit cate un osulet data viitoare cumpar file fara oase pt bubu.


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

dya e o scumpete cristian!!!

irinuca ce mare s a facut si daria!!

mada, de micuta ta atleta-dintoasa nu mai sspun decat ca este FENOMENALAA!!!!!

CRIs vreau sa il mai vad pe Luca!!!!!!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

buna fetelor. am citit undeva ca la sugari se poate da osciloccinum, preventiv eventual? ams scris ca sapt trecuta ma luase o raceala, care a cedat cu modafen si ceaiuri in 2 zile. baiatul stranuta, apoi i-a trecut, si cand nu ma mai asteptam ieri a inceput sa stranute fata. am dat niste panadol, dar nu m-am tinut de doze.azi dim era cobza- cu nasul rosu, ii curgeau ochii..ieri la aspirat avea muci, dar azi nu. i-am dat de dim panadol-doza corecta de data asta, ceaiuri, a baut lapte mai mult ca de obicei,si 100 ml supa dupa pireu de legume , si parca si-a mai revenit ca stare. a si dormit mai mult azi..acum ma gandesc sa-i dau la baiat osciloccoicum, ca sa nu-i dau si lui panadol. voi ce ziceti?ati dat vreodata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Cami sa le fie spre sanatate Sf. Impartasanie micutilor.Si Miriam s-a impartasit azi. Si ea are mucuti acumulati in gatut , dar macar nu mai avem asa productie. Nici eu nu dau prima masa din zi fructe.Intai lapte si dupa o ora, doua depinde cat de foame ii este fructe, de obicei doua combinate cu 2 biscuti mici de la Hipp si branzica. Ii place la nebunie combinatia asta, asa deschide gurita sa ii mai dau.
Viss eu am incredere in remediile homeopate.Si noi am folosit Stodal pentru tuse si a functionat.
DEspre peste cred ca la abur sau la cuptor e cel mai bun si sanatos. Cred ca si fiert e sanatos, dar nu stiu cat de gustos. Eu la Miriam deja i-am dat peste(pastrav),poate un pic cam repede, dar ea nu e asa sensibila.
Lavi referitor la oase eu pentru linistea mea stiu ca poate unii vor comenta, dar eu cred ca nu e nimikrau atat timp cat mami e sanatoasa eu i-am mestecat putin pestele ca sa ma asigur ca e fara oase.
Strumph te-ai mai dezobisnuit de clima moldoveanco.Si mama zicea la fel ca nu mai suporta arsita din Moldova, la noi la Cluj nu sunt asa temperaturi.Petrecere frumoasa.
Referitor la mango eu nu i-as din simplul motiv ca ce ajunge in Ro e cules foarte devreme deci este foarte fibros si are gust de verde. In state mancam in fiecare zi mango, aici nu imi mai iau pentru ca nu-mi place.Decat banane mai bine mere autohtone.I-am dat o singura data banane la Miriam si alea aduse din Turcia de a mei de la o plantatie. Erau mici si mult mai bune.


Mamica fericita de Miriam 01.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

viss
daaaaaaaaaaaaaa
da-i oscilo
fara probleme
eu ii dau petrei
antoniei nu stiam sa ii dau
da lui petra i-am dat
jumate de doza
dizolvata intr-un pahar
sau intr-un biberon
si il dai fie cu siringa fie cu biberonul
si pt muci COLARGOL
se prepara in anumite farmacii
usuca mucii
sau vibrocil
picaturi
da si panadol
daca nu un supozitor 125mg cu paracetamol la 12 ore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

salutare si pupici!!!
eu am stare de cacao...nu stiu cum face soacra-mea,dar nu poate lasa o zi sa treaca fara sa ma scoata din pepeni...imi vine s-o dau cu capul de pereti....
dar am si motive de bucurie...a mancat puiuta mea 180 ml piure astazi... maine ceva nou..cred ca ii voi face piure de cartof alb,morcov si fasolica verde....sau ma gandeam la ceva cu avocado,dar nu stiu in ce combinatie....poate imi dati voi vreo idee....

strumphule si eu ma gandeam sa iti fac o invitatie la nicosia, dar ce faci tu ce cele 40-42 de grade....
eu abia ce mi-am dat seama care e scopul vizitei la romania... botezul si nunta!!! ce frumos!!!!! tare mi-ar place sa fac si eu botezul in romania

yasmi si madutzu imi dati si mie niscai retete pt bebic....si iaurtul cum il pot da??? si ce fel de iaurt???
sterilizati o data pe sapt??? wow....tre sa caut si eu curaj sa raresc treaba asta....

miki...m-au napadit niste emotii cand am citit despre reactiile lui vladut...micul de el!!! eu ma gandesc s-o dau la gradinita de la anul in sept, v-a avea 1 an jumate si tare imi este frica


cami am aflat si eu ca- sarbatoare abia dupa ce am bagat o masina...
despre faza cu banane am auzit si eu ceva si incerc sa evit..nici eu nu prea pap pt ca stomacul meu nu lucreaza tocmai bine...

am citit eu mai multe,dar am uitat...cu mintea la cum s-o otravesc pe soacra-mea.....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicitas

Cami sa le fie spre sanatate Sf. Impartasanie micutilor.Si Miriam s-a impartasit azi. Si ea are mucuti acumulati in gatut , dar macar nu mai avem asa productie. Nici eu nu dau prima masa din zi fructe.Intai lapte si dupa o ora, doua depinde cat de foame ii este fructe, de obicei doua combinate cu 2 biscuti mici de la Hipp si branzica. Ii place la nebunie combinatia asta, asa deschide gurita sa ii mai dau.
Viss eu am incredere in remediile homeopate.Si noi am folosit Stodal pentru tuse si a functionat.
DEspre peste cred ca la abur sau la cuptor e cel mai bun si sanatos. Cred ca si fiert e sanatos, dar nu stiu cat de gustos. Eu la Miriam deja i-am dat peste(pastrav),poate un pic cam repede, dar ea nu e asa sensibila.
Lavi referitor la oase eu pentru linistea mea stiu ca poate unii vor comenta, dar eu cred ca nu e nimikrau atat timp cat mami e sanatoasa eu i-am mestecat putin pestele ca sa ma asigur ca e fara oase.
Strumph te-ai mai dezobisnuit de clima moldoveanco.Si mama zicea la fel ca nu mai suporta arsita din Moldova, la noi la Cluj nu sunt asa temperaturi.Petrecere frumoasa.
Referitor la mango eu nu i-as din simplul motiv ca ce ajunge in Ro e cules foarte devreme deci este foarte fibros si are gust de verde. In state mancam in fiecare zi mango, aici nu imi mai iau pentru ca nu-mi place.Decat banane mai bine mere autohtone.I-am dat o singura data banane la Miriam si alea aduse din Turcia de a mei de la o plantatie. Erau mici si mult mai bune.


Mamica fericita de Miriam 01.03.2011


mama imi mesteca pestele..tin minte si acum si imi curata seminte negre intre dinti si imi dadea mieji ca la puii de randunica....si daca am amintiri inseamna ca eram maricica....dar tare mult imi placea si acum cand imi amintesc ma napadesc emotii.....

Mergi la inceput